Прически за момиченца

  • 10 984
  • 46
Отдавна ми е хрумнала идеята за тази тема, тъй като забелязвам все по-изобетателни мами да правят прически на своите малки госпожички. Мисля си, че ще се получи интересно, ако всеки сподели идеите си и може да вмъкне и някоя снимка за несръчните като мен. Нашата кака досега беше все с къса коса, понеже все и цъфтеше и все я постригвахме, но това лято вече ще се пробваме да я разкрасяваме, за да не я питат"Ти момченце или момиченце си?", макар че имаме обици. Честно да си призная мене хич ме няма от към идеи и реализация, така че моля, по-детайлно в обясненията.
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
ами Дияна до годинка и нещо имаше много малко коса по главицата Simple Smile май прическите почнах да ги правя след 2г и нещо ... до миналия септември когато си отряза (сама) къдричките Simple Smile
има една мама пт форума, на аватара е една сладка буба в ластичета по главата ... аз също връзвах на Дияна такива ластичета по цялата коса
Ластичетата са малки, продават се в кутийка, май по 50
Слагала съм и малки щипчици, хващаш един кичур, увиваш го, след това го обръщаш назад и закрепваш с фиба Simple Smile
а може и друго, слагаш диадема и след това пред нея нареждаш шипчици и махаш диадемата
мале ... какви обяснения, трябва да търся снимки
btw и мен ме питаха по същия начин дали е момче или момиче, независимо от обиците Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Давайте още снимки и обляснения, че нашето пиле е с коса до раменете вече... Засега слагам разни въшки из косата, ама нямам никакъв опит и резултатите са посредствени.
Виж целия пост
# 3
Най-много харесвам моята принцеса с много ластичета по главата, т.е. на много опашчици, но отнема време, а и Ема не винаги е в настроение да стои мирна за да и правя прически. Най лесно ми беше да и вържа кукуригу  отгоре, или да сложа няколко щипчици, или шнолки. Понякога и сплитах по няколко плитчици, колкото една да и хвана бретона и 1-2 за украса в главичката. Много ми харесват момиченцата на две опашки, но тъкмо ни беше стнала косата за две опашки и я постригахме  Cry така че само 2-3 пъти успях да я вържа. Сега е постригана като гъбка, на черта но има и бретонче, което попорасна и макар че още не и пречи, започвам да го вдигам от време на време с диадема или лента, когато е съгласна и я търпи Wink Използвай въображението си!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: michel
Най-много харесвам моята принцеса с много ластичета по главата, т.е. на много опашчици, но отнема време, а и Ема не винаги е в настроение да стои мирна за да и правя прически.


Ау, много ти е сладка русокосата принсеца на снимката с многото опашлета. Това е единствената прическа, която съм правила и аз, щото става и с по-къса коса. Страхотна е. За диадема не съм се сещала, може би трябва да купя...А за две опашки, все още си мисля, че ще трудно, на черта е в момента, но косичката й е една мека, мека и много трудно се поддава на обработка.
Виж целия пост
# 5
Аз й правя само едно стандартно кукуригу, но ми е много сладка. Слагам й и ленти за коса, ама нещо много, много не ги търпи.
Каня се да попитам нещо  и ще използвам тази тема. Има ли смисъл да постригвам косата нула номер. Катрин има много коса, ама е една пършивичка. Едни ми казват стрижи, други недей, няма ефект. Та се чудя какво да правя?
Виж целия пост
# 6
На голямата щерка от малка много бързо й расте косата. В началото я връзвах като michel нейната кукла, на много опашлета. Постепенно преминахме на една опашка, две и сега вариации с плитки като основно съчетавам рибена кос.
На година и половина някъде беше с тази коса. Сега вече й стига до дупето.
Това пък е идея - вързана на две опашки като всяка е разделена на по три още плитки.
Рибена кост
Хаха - ето същата тази принцеса на 10 месеца, на две дяволски опашки
Това пък са три рибени кости събрани отзад в една опашка. Правила съм го и с четири. И един по-заден изглед
На тази само бретона й го сплитах на две рибени костички  Wink и тази
Някаква фантасмагория тука . Но кагото сме принцеси косата трябва да е спусната
Ето и на една опашка и край вече, че ще ме набиете
Виж целия пост
# 7
как ще те набием? много е сладка
Дияна бавно и расте косата и си нямамееее, а аз на нейната възраст съм била с коса до кръста
Виж целия пост
# 8
Цитат на: AnMary_
...Дияна бавно и расте косата и си нямамееее, а аз на нейната възраст съм била с коса до кръста
 Grinning То за това за разлика от кака си, на малкото косата расте с първа охлювска Grinning
Виж целия пост
# 9
Хонда, голяма красавица е твоята Симона!!! Браво на тебе, че успяваш да й правиш такива хубави прически!
Виж целия пост
# 10
Цитат на: sladka hapka
Давайте още снимки и обляснения, че нашето пиле е с коса до раменете вече... Засега слагам разни въшки из косата, ама нямам никакъв опит и резултатите са посредствени.

Как ви завиждам , една седмица разлика имат само , ама Поли има само една перушинка на главата , която и от рождението още .
Виж целия пост
# 11
Honda, ама голяма хубавица е твоята Симона. Браво на теб, толкова хубави прически й измисляш, а още по-похвално е, че си успяла да я снимаш. Ама каква коса само #Crazy . Да я нацелуваш и продължавай в същия дух.
Ще ми кажете ли само, как се плетеше на рибена кос, че съм забравила?
Виж целия пост
# 12
Honda, голяма сладурана е твоята дъщеричка. И на моята косата е дълга, обаче е някаква жилава, изплъзва ми се постоянно - като жива. И аз правя рибена кост, но само при леко влажна коса, иначе не мога - разпилява се навсякъде, а пък тя после си стои така 2-3 дни.
Виж целия пост
# 13
Прически много стига да има на кого да ги правиш. Сиси има гъста косичка, беше къдрава, сега вече е само чуплива....явно като расте косата натежава. Rolling Eyes
Но тя е със собствено мнение по отношение на косата/ и дрехите/ и много рядко се съгласява да правя каквото и да е с нея. Дължината е една т.е. без бретон и всъщност само него хващаме с щипка или шнола за да не и пречи. Аз я харесвам с една опашка, но тя не се харесва така! Понякога иска да я вържа на 2 опашки, правя го въпреки че пък на мен не ми харесва. Tired
Но не търпи никакви щипчици и други дребни 'въшки' по главата си. Откакто и купих диадема ходи само с нея. А какъв мерак имах за прически.... Blush ама тя ми го уби. Crossing Arms
Виж целия пост
# 14
моята щерка има мераци, но за кратко. Сваля си шнолите от главата и си ги държи в ръка, после разбира се ги губи и много плаче.
Не мога да си представя мен едно време как ме е ресала баба ми ... с тази дълга коса ... е по някое време явно й е писнало, защото са ме подстригали, имам за спомен един голям кичур завързан в панделка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия