Носите ли диоптрични очила?

  • 7 116
  • 45
Какви? Сменяте ли ги периодично, за да сте в крак с тенденциите?
 Тези, които са модерни в момента са много специфична форма, отиват на много малко лица, но всички са луднали по тях.
Виж целия пост
# 1
Да, нося очила. Имам 3,25 диоптъра късогледство на двете очи и поради тази причина без очила съм за никъде. Но ги нося само в къщи и през Уикендите, през дена и на работа съм с лещи, по-удобно и практично ми е.Така съм повече от 10 години. А иначе обичам очилата ми да са модерни.
Виж целия пост
# 2
Да нося . -1,75 някъде , ама не ги нося постоянно . Преди носех лещи ама ся ме мързи Simple Smile а иначе дали са модерни - ами аз не знам какви са модерно в момента , мойте са черни  с дебела рамка .
По-късно ще кача снимка  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
и аз нося...с черни рамки Laughing
а дали не става дума за слънчеви очила  newsm78 Laughing
Виж целия пост
# 4
Ами нося очила. Не се съобразявам особено с модните тенденции, предпочитам да ми отиват. Последните си ги поръчах март месец - черно-червени са, пластмасова рамка. Интересна форма, която доста ми отива. Лещи не съм носила досега.
Виж целия пост
# 5
Да бе, трябваше да уточня, че питането е за диоптрични очила, но  момичетата са се сетили.  Simple Smile
Моите са зеленки - тип корда от титан.  Докато те не ме оставят, аз няма да ги оставя - демек до счупване.
Виж целия пост
# 6
сменям ги като ми се сменят диптрите ,защото трудно си харесжам -сега са ми мн тънка метална рамка -а долу корда,сега ще потърся да сложа снимка.иначе мн харесвам правоъгълни пластмасови рамки,особено черни Simple Smile седят ужасно секси Simple Smile

излязла съм ужасно-но все пак се виждат :

http://img207.imageshack.us/my.php?image=042kp2.jpg
Виж целия пост
# 7

И аз  нося  + 1,5 и + 1, 75 Simple Smile
Моите нямат рамка , снимката е правена преди малко повече от година  Simple Smile

http://img529.imageshack.us/my.php?image=picture053ee1.jpg

Много ми се ще някоя готина , ефектна рамка , но не мога да се харесам Sad
Виж целия пост
# 8
и аз съм късогледа, нося ги послтоянно, даже няколко пъти заспивам с тях. Удобни са ми, леки, без рамка. Харесват ми модерните, но не са ми удобни за постоянно носене.
Виж целия пост
# 9
Определено не ми е добре зрението и само отлагам посещение при лекар, че с очила съм като даскалица ooooh!
Виж целия пост
# 10
Късогледа съм. Нося очила постоянно от 11-12 годишна. Не съм мислила да ги сменям с лещи, свикнала съм с тях. Сменям очилата само при нужда, т.е. при промяна в диоптрите или ако ги повредя нещо (колко чифта съм съсипала сядайки върху тях, не е истина  hahaha). Много трудно си избирам рамка, напоследък ми се иска да си направя нови, но не успявам да си харесам, а и съм с голям диоптър (-5) и това, че стъклата са дебели, стеснява допълнително избора. Освен това, предпочитам да не са с някакви много малки стъкълца, а да покриват и част от периферното ми зрение, защото иначе ми е много некомфортно.  Абе не знам и аз какво искам - хем да са красиви, хем да са големи... май скоро няма да имам нови  Rolling Eyes
Хубавото е, че не ми се налага да си търся отделно слънчеви очила, понеже като изляза на слънце, моите си потъмняват сами - голямо удобство е  Sunglasses
Виж целия пост
# 11
Определено не ми е добре зрението и само отлагам посещение при лекар, че с очила съм като даскалица ooooh!

Ооо ми то много зависи от очилцата.  С подходящи такива и даскалицата може да се преобрази в мъжемелачка.
Виж целия пост
# 12
И аз съм доста късогледа и то от доста години. Около 5 диоптъра са ми очилата, наистина е доста неудобно, че част от периферното зрение, да не кажа цялото се губи, но откакто нося лещи се възродих направо. за първи път си купих хубави слънчеви очила  преди 5 години и бях толкова щастлива. Дори съм си мислила за лазерна корекция на очите, че като се събудя нощем и търся очилата, за да разбера колко е часът Shocked
Иначе ми отиват очилата(или поне така ме лъжат близките, за да не се травмирам Wink за съжаление обаче модерните рамки в момента не ми стоят особено добре и сигурно ще си карам засега с лещите.
Виж целия пост
# 13
Нося очила и се харесвам с тях нищо че рамката не е дизайнерска... харесвам си ги ...
черна рамка... Peace
Виж целия пост
# 14
Очилата са любимият ми аксесоар. Имам много и с различни видове рамки. Както и с обувките, притежавам мания да си купувам нови. Лошото е, че като си купя една рамка, не мога да спра да нося само нея...и така до следващата - лишена съм от усета към развнообразието.
Преди години пробвах да нося лещи - твърде бързо се отказах, защото очилата ми липсваха. Сякаш бях лишена от индивидуалността си и част от мен самата не присъстваше.
Иначе диоптерът ми е нисък, а и да нямах никакъв - вероятно пак щях да нося.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия