8-9 месеца в България

  • 1 130
  • 12
мили момичета,
не съм писала от векове, но когато мога ви чета......искам да ви попитам за вашето мнение. Има голяма вероятност да се върнем в Бг за 8-9 месеца, поради работата на съпруга ми. Той е чужденец и живеем извън бг вече 8 години.
от една стана ми е радостно, че мога да бъда близо до родата, имам доста, от друга ми е нещо тъпо,не съм в ред,нали?
имаме син на 4 и правим опити за второ дете сега, и имам един куп въпроси, дечко триабва да -тръгне на английска детска градина или поне англо-амер училище в софиа (такса 12,ооо и нещо евро---ужас)=, сега говори вече 3 езика-анг, испански и бг, после къде ще живеем, доктори, мед.застраховки, кола, ами ако забременея (ах дано) скоро ще се местим обратно в щатите и аз с голям корем, стрес, ами мебелите тук, на склад ли ще ги слагаме...................много го мисля. И на отгоре това, ако се местим трябва да е след месец, само 1 месец.
Вие какво мислите, как бихте постъпили? Знам че съпруга ми ще уважи мнението ми ако кажа не, то няма да ходим в бг, а обратно в щатите.
да поясня че сега сме в централна америка от 3 год. пак заради работата на мъжо. ох, много объркано звуча, дано сте ме разбрали и сорри за грешките, но гледам да пиша бързо , че дечко ме вика.
много целувки!! Grinning
Виж целия пост
# 1
Само някой да ми предложи, си заминавам и без багажа.  Laughing
Няма страшно, 8-9 месеца в България ще минат като миг. Не се стряскай, там живеят хора, живеят добре, живеят и много чужденци, ще оцелеете някак си. Таксата от 12 000 евро, не знам за кое училище става въпрос и за колко време, но звучи доста невероятно, вероятно са те заблудили. Другото нещо е, че четиригодишно дете в България ходи на детска градина, не на училище, частните детски градини със сигурност не струват толкова много.
Има частно здравеопазнаве в България, ще си направите абонамент в някоя клиника, няма да е проблем нито за вас, нито за детето. За живеенето, в София дават обзаведени апартаменти под наем, това няма да ви е проблем. Има много приятни места, чисти, пипнати, на хубави места, обзаведени, с всички което ти е нужно. Само си разопаковаш багажа и живееш.
На твое място бих се замислила дали мога да изплащам каквото имам в Щатите. Ако изплащате къща, коли, имате някакви фиксирани разходи тук. Всичко останало е въпрос на организация. Мебелите на склад, ще викнете хора да ви преместят, никаква драма не виждам. За големия корем  Laughing стискам палци, не го мисли толкова, като се случи (дай боже), ще се преместите с големия корем и толкоз. Става въпрос за няколко месеца, не за години.
Виж целия пост
# 2
Само някой да ми предложи, си заминавам и без багажа.  Laughing
Няма страшно, 8-9 месеца в България ще минат като миг. Не се стряскай, там живеят хора, живеят добре, живеят и много чужденци, ще оцелеете някак си. Таксата от 12 000 евро, не знам за кое училище става въпрос и за колко време, но звучи доста невероятно, вероятно са те заблудили. Другото нещо е, че четиригодишно дете в България ходи на детска градина, не на училище, частните детски градини със сигурност не струват толкова много.
Има частно здравеопазнаве в България, ще си направите абонамент в някоя клиника, няма да е проблем нито за вас, нито за детето. За живеенето, в София дават обзаведени апартаменти под наем, това няма да ви е проблем. Има много приятни места, чисти, пипнати, на хубави места, обзаведени, с всички което ти е нужно. Само си разопаковаш багажа и живееш.
На твое място бих се замислила дали мога да изплащам каквото имам в Щатите. Ако изплащате къща, коли, имате някакви фиксирани разходи тук. Всичко останало е въпрос на организация. Мебелите на склад, ще викнете хора да ви преместят, никаква драма не виждам. За големия корем  Laughing стискам палци, не го мисли толкова, като се случи (дай боже), ще се преместите с големия корем и толкоз. Става въпрос за няколко месеца, не за години.
и аз съм на същото мнение за 12 години толкова сме се местили и
пътували,а и няма смисъл от сега да планираш абсолютно вси4ко,на място ще прецениш по добре.успех  bouquet
Виж целия пост
# 3
Аз заминавам за 2 години, де някой да ми даваше 8-9 месеца...
Няма страшно, не е толкова зле. Помисли и колко ще му хареса на детето да се запознае с родата. А и аз не знам дали си струва да го давате на градина за толкова кратко време, то на тях им трябват 1-2 месеца за нагласяне, и после ако много му хареса, може и да се травмира от заминаването. Но и зависи от детето де, аз поне за толкова кратък период не бих го дала, ама пък ако работите и двамата сигурно няма да имате избор. Нашият син например ще ходи.
Виж целия пост
# 4
Няма нищо страшно.Ние с мажо се наложи да се върнем за 6 м.Е по това време нямахме дете,ама си беше една чуденка.После взе че ни хареса( и двамата сме българи).София е станала един много хубав град.Има свястни местенца има и гадости.Но е един европейски град.Страшно много чужденци.Апартаментите както ти е писала Зора ,има напълно обзаведени и луксозно при това.
Аз не бих се замислила,дори сега когато имам малко дете Laughing
Всичко се орежда,стига ти да си сигурна какво искаш.
Стискам палци за бебче,пове4ето фирми имат склучени договори с частни клиники за членовете на семействата си.Не е никакъв проблем.
Виж целия пост
# 5
solecito, да ти имам проблемите  Mr. Green нали мъж ти отива с уредена работа! Предполагам че повечето неща като квартира, мед осигуровки и кола ги е уредил вече, само ти където се притесняваш Wink А и да не ги е, квартири бол, таксита евтини, частни мед прегледи са на достъпни цени, а нищо не пречи да си спретнете още от там една международна здравна застраховка  Peace Дано не се налага да я ползвате!
Детето или ти ще си го гледаш, заедно с роднините и приятелите или го дай в детско заведение с други българчета. Тези 8 месеца са му добре дошли за българския език! После като тръгне на училищете в Щатите, английския и испанския ще ги поддържа, но българския  Confused
Мебелите, ако ще се връщате обратно, разбира се на склад, ако не, ги разкарвайте. Тъкмо после новички ще си накупиш Wink Не взимай много неща за БГ, 8 месеца ще минат бързо. Както и некупувай много неща в БГ, защото после ще се чудиш как и тях да пренасяш  Laughing Но кой знае, може да ви хареса и да решите да останете  Twisted Evil
Виж целия пост
# 6
В България вече всичко е възможно, човек всичко може да си позволи ако има средства. Аз съм убедена, че животът ви в БГ ще ти хареса бързо и после няма да искаш да се връщаш в Щатите.

На мен ако ми се отвори такава възможност, няма да се поколебая въобще.

 Peace
Виж целия пост
# 7
.. Има голяма вероятност да се върнем в Бг за 8-9 месеца, поради работата на съпруга ми. Той е чужденец и живеем извън бг вече 8 години.
от една стана ми е радостно, че мога да бъда близо до родата, имам доста, от друга ми е нещо тъпо,не съм в ред,нали?..

Споко! Погледни на това като на едно ново приключение, а за детето не се безпокой.Мисля,че децата се нагаждат май по-бързо отколкото предполагаме.Освен това спокойно можеш да наемеш една преподавателка по английски,която да се занимае с твоя дечко,за да се чувстваш уверена,че няма да изостане с материала и това е. Не му мисли толкова! Успех Peace
Виж целия пост
# 8
На мен ако ми се отвори такава възможност, няма да се поколебая въобще.
 Peace

а ТАМ БИХ ГО дала в нормална българска детска градина, може да е 4астна, но българска, 4е български кога и как е нау4и ина4е
НИЕ СЕГА СИ ОТИВАМЕ ЗА 4 месеца и ми се ще да ходи малко на градина там, именно заради българския.
Виж целия пост
# 9
вси4ко е много относително, но аз ли4но не бих отиШла, освен ако не се налага естествено
Виж целия пост
# 10
вси4ко е много относително, но аз ли4но не бих отиШла, освен ако не се налага естествено

Още един глас в подкрепа на вътрешното ти усещане и ако е  възможна тази опция.
Виж целия пост
# 11
Ако искаш да ходи на детска градина с английски,препоръчвам ти "Чуден свят 2".Намира се в Драгалевци-частна е, 250 долара мисля беше на месец.
Иначе аз на твое място бих си отишла за тия няколко месеца в Бг, но то си е въпрос на вътрешно усещане!
Щото пък аз нямам никакво желание да живея в тая чужбина!
Виж целия пост
# 12
8-9 месеца са нищо - практи4ески опции за здравеопазване, бит и бебегледане и живот много, възмойност за добро качество и не-скъпи.

Сходна исотрия сме ние с живот на колела поради работата на мъжа ми: наш бебо се роди в Германия, на 3 месеца се върнахме в Унгария (мъжо е оттам), после на 13 месеца за 1.5 месец в БГ, следваше 1 месец в Унгария и сега се установявваме за 3 години в Италия (откакто се преместихме през август даже успяхме да отидем на почивка). И се чувства навсякъде у дома си, познава местата където е бил, мисля това ги прави по-приспособяеми. ТА, моето мнение е смело - не смятам че местенето с бебе е чак такъв проблем, поне докато не ходят на у4илище (имам предвид това което по4ва на 5-6-7 години). А и в БГ си отиваш - все пак познаваш държавата и как да решаваш практи4ески ситуации.

Успех каквото и решение да вземете   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия