От днес по колко?

  • 1 447
  • 23
Днес ставаме на 1 месец  а сме на Ам и искам да ви попитам до сега давах на 3 часа по 100 мл готов разтвор Аптамил 1.... сега да увелича ли дозата?
Виж целия пост
# 1
ЗДравей, ако на бебо му стига и не се буди по-рано за ядене не увеличавай дозата. Аз се ориентирах по малката. Ако почне да плаче по-рано от 3 часа след последното ядене, увеличавам, иначе не, че се родихме големи 3,850 и да не се ошишкаме 100-110 до края на този месец ви е добре:)
Виж целия пост
# 2
Води се по бебето. Всяко хапва различно количество на различни интервали. За да е добре нахранено бебето и да му е достатъчно, трбява само да спре да се храни и в шишето да е останало малко мляко. Ако изсуква всичко до капка - увеличи с още 30мл.
Виж целия пост
# 3
Всяко бебе е различно, моето до края на 4-я месец не ядеше повече от 90 мл/аптамил на ядене, за да се успокоиш направи 1 доза с 30мл повече и ако я хапне, продължаваш...
Виж целия пост
# 4
По принцип 110мл.
Виж целия пост
# 5
ЗДравей, ако на бебо му стига и не се буди по-рано за ядене не увеличавай дозата. Аз се ориентирах по малката. Ако почне да плаче по-рано от 3 часа след последното ядене, увеличавам, иначе не, че се родихме големи 3,850 и да не се ошишкаме 100-110 до края на този месец ви е добре:)
Peace Точно така  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Правилото, за да изчислиш количеството, което трябва да изяжда на ден детето е 100+месеца в който е детето, но умножено по 6 хранения на ден. Т.е. ако детето е на 4 месеца - 140 х 6 = 800гр.
Ако яде само 5 пъти, делиш 800:5 и получаваш порция от 160 гр. на хранене.
Количеството което трябва да изяжда е на ден, а не на хранене.
Виж целия пост
# 7
 Peace
Виж целия пост
# 8
Моят педиатър каза:
1ви месец- до 110мл.
2ри месец - до120мл.
3ти месец - до 130мл. и т.н.
Но поясни това количество да го давам към края на месеца, който навършва, а не когато започва месеца, т.е. 110мл. към края на първият, началото на вторият месец и т.н. Освен това каза, че всяко дете е индивидуално и да следвам детето, стига да не изпадам в някакви крайности. Тази табличка да ми е като ориентир. За интервалите каза през три часа, шест пъти на ден, но аз това не го спазвам. Храня си бебока, когато огладнее и гледам да са шест храненията.
Виж целия пост
# 9
Децата са различни и всяко увеличава дозата по различно време.

Аз увеличавах, когато след хранене не беше спокойна и продължаваше да дърпа от празното шише, не можеше да заспи или се будеше за хранене прекалено рано. Правех нови 30 мл. и пак наблюдавах, ако се наложи, после още 30 мл. Peace
Виж целия пост
# 10
Детето ще ти покаже.
Навършването на определена възраст не означава задължително, че трябва да се промени количеството храна.
Не забравяй, че количествата на кутиите са най-вече ориентировъчни.
Wink
Виж целия пост
# 11
Аз увеличавам всеки месец с по 10 мл (т.е. 110-120 за 2-рия месец) . С това "детето ще ти покаже" не съм много съгласна. Защото аз по рождение съм гладна и са ми давали с по 40 мл. повече на хранене (вместо 140- 180 примерно за 4 месец)- защото "детето е гладно". Резултатът- цял живот се боря с тези пусти килограми- и са трицифрено число Sad
Нямам намерение да причинятова на детето си.
Виж целия пост
# 12
А как стават шест хранения:6,9,12,15,18,21?
И след тава,ако се събуди в 24 и/или посред нощ?
Защото много малко деца на тази възраст изкарват в сън цяла вечер,моето го е правило само веднъж досега(да не повярваш) и резултата е един килограм нададено през първият месец,защото
храненията са винаги повече от шест.
Виж целия пост
# 13
Ако детето си изпива всичко, увеличи с 10 до 30мл.
Виж целия пост
# 14
Детето ще ти покаже.
Навършването на определена възраст не означава задължително, че трябва да се промени количеството храна.
Не забравяй, че количествата на кутиите са най-вече ориентировъчни.
Wink
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия