международен паспорт

  • 1 596
  • 14
като изтече срока на международния паспорт и не искаш да вадиш нов , трябва ли да се връща или може като решиш да си вадиш нов тогава да върнеш стария?
Виж целия пост
# 1
Когато срокът изтече трябва да върнеш паспорта.Но не е задължително да си вадиш нов
Виж целия пост
# 2
Длъжна си да го върнеш, щом му изтече срока. Иначе има глоба. Но не знам точно колко е.
Виж целия пост
# 3
Задължително се връща до 3 месеца след като му е изтекъл срокът. След това - глоба.
Ваденето на нов е по желание.
Виж целия пост
# 4
благодаря на всички за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 5
Моят го откраднаха с чантата барабар,доста,преди да му изтече срока...Трябва ли сега да нося бележка в паспортна служба,ако тръгна да си вадя нов?
Виж целия пост
# 6
Моят го откраднаха с чантата барабар,доста,преди да му изтече срока...Трябва ли сега да нося бележка в паспортна служба,ако тръгна да си вадя нов?
това значи ли, че не си уведомила полицията, че е откраднат? задължително трябва да уведомиш. иначе току виж някой ден те арестували за нещо.
аз поне веднага бих уведомила, ако имам липсваща ЛК или паспорт
Виж целия пост
# 7
Моят го откраднаха с чантата барабар,доста,преди да му изтече срока...Трябва ли сега да нося бележка в паспортна служба,ако тръгна да си вадя нов?
това значи ли, че не си уведомила полицията, че е откраднат? задължително трябва да уведомиш. иначе току виж някой ден те арестували за нещо.
аз поне веднага бих уведомила, ако имам липсваща ЛК или паспорт
  Виках полиция,всичко,както си му е редът,бележка ми издадоха хората...ама като си вадих нови документи,паспорт не си вадих,трябва ли специално да уведомявам паспортна? Щото,нали,едно ведомство са,ама различни служби...
Виж целия пост
# 8
Моят го откраднаха с чантата барабар,доста,преди да му изтече срока...Трябва ли сега да нося бележка в паспортна служба,ако тръгна да си вадя нов?
това значи ли, че не си уведомила полицията, че е откраднат? задължително трябва да уведомиш. иначе току виж някой ден те арестували за нещо.
аз поне веднага бих уведомила, ако имам липсваща ЛК или паспорт
  Виках полиция,всичко,както си му е редът,бележка ми издадоха хората...ама като си вадих нови документи,паспорт не си вадих,трябва ли специално да уведомявам паспортна? Щото,нали,едно ведомство са,ама различни служби...

Трябва да отидеш в Паспортна служба...там попълваш декларация за откраднат документ и прилагаш служебната бележка, която са ти издали. Така паспорта ще бъде обявен за невалиден, иначе ще си стои валиден и да не дава господ някой да злоупотреби с него.
След като имаш издадена служебна бележка, санкция няма да има.
Виж целия пост
# 9
когато изтече валидността, паспортът трябва да се върне, но не знам в какъв срок.
моят паспорт беше изтекъл юни 2005, върнах го преди 15 дни и не платих глоба.
Виж целия пост
# 10
Задължително се връща до 3 месеца след като му е изтекъл срокът. След това - глоба.
Ваденето на нов е по желание.

А ако не си го върнал на време , и отидеш да си вадиш нов трябва ли да платиш пак глоба  newsm78
Виж целия пост
# 11
да като изтече трябва да го върнеш, мъжът ми незнаеше и го глобиха, но не си спомням колко
Виж целия пост
# 12
Връща се в тримесечен срок от изтичането на валидността му. Иначе има глоба.
Служителката в паспортна служба каза, че ако го върна 1 година след изтичането на срока му няма да има глоба. На мен обаче ми трябваше нов паспорт и върнах стария. Съставиха ми акт и ще платя глоба 20 лв.
Виж целия пост
# 13
Задължително се връща до 3 месеца след като му е изтекъл срокът. След това - глоба.
Ваденето на нов е по желание.

А ако не си го върнал на време , и отидеш да си вадиш нов трябва ли да платиш пак глоба  newsm78


аз не платих глоба. върнах си паспорта повече от две години след като беше изтекъл и подадох документи за нов!!!
Виж целия пост
# 14
Връща се в тримесечен срок от изтичането на валидността му. Иначе има глоба.
Служителката в паспортна служба каза, че ако го върна 1 година след изтичането на срока му няма да има глоба. На мен обаче ми трябваше нов паспорт и върнах стария. Съставиха ми акт и ще платя глоба 20 лв.

Така е...давностният срок на нарушението изтича след една година и затова няма глоба... Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия