текст за покани за кръщене и рожден ден

  • 137 466
  • 45
Здравейте на всички мами!
Имам голям проблем Embarassed:
След няколко дена ще правим рожден ден и кръщене на малката ни принцеса и ми се искаше да измисля някакъв закачлив текст за поканите,но нищо не ми идва на ум newsm78.
Моля ви за помощ-някоя свежа идейка,моляяяяяяяяяяяяя  Tired
Виж целия пост
# 1
"Радостта ни споделете и скъпи гости ни бъдете"  Wink
Виж целия пост
# 2
Благодаря! Wink
Това е хубаво,но е традиционно.Искаше ми се нещо по-игриво.
Виж целия пост
# 3
Имам в къщи една много готина покана - от името на детето: "Аз съм ..., родих се на..., на .... ми излече първото зъбче, а на .... направих първата си крачка. Сега ми предстои да духна първата си свещичка и да изям първата си торта, на което важно събитие ви моля да станете свидетели като дойдете на ..... в ...." - беше написано с някакъв разкривен, тип "детски" шрифт и звучеше страхотно, аз сега цитирах по памет, та му се губи ефекта  Sad
Виж целия пост
# 4
това ми допада,много е интересно
много съм ти благодарна  bouquet
Виж целия пост
# 5
Наистина е много оригинално.Аз също скоро си мислех за нещо подобно,въпреки че е още мн далеч първият р.д.
Виж целия пост
# 6
Давам и аз една идея - прави се покана /по оригинално е да е саморъчно направена, според вкуса на детето или майката/ и вътре пише:
    Принцеса ----------/името на рожденника/,
кани всички свои приятелки принцеси на Рожден Ден!
Заповядайте в замъка на  :
ул. -------------------------
на -----------/датата/, в --------часа
Поканена си и ти --------------------/името на детето гост/
Не забравяй пищната си бална рокля!


П.С.  Мисля, че това е интересно за по-голямо детенце.
Виж целия пост
# 7
Здравейте мами Simple Smile и на нас много скоро ни предстои кръщене а нямаме текст  Rolling Eyes все неможе да ни грабне... имате ли още идеи за текстове? предварително Ви благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 8
Моята госпожица става на 6 год.имам идея за рожденият ден но не мога да измисля какво да пиша в поканите.Моля помогнете.
Виж целия пост
# 9
Аз съм със същия проблем.Нямам идея за текста на поканата за къщенето и рождения ден.
Виж целия пост
# 10
Имам в къщи една много готина покана - от името на детето: "Аз съм ..., родих се на..., на .... ми излече първото зъбче, а на .... направих първата си крачка. Сега ми предстои да духна първата си свещичка и да изям първата си торта, на което важно събитие ви моля да станете свидетели като дойдете на ..... в ...." - беше написано с някакъв разкривен, тип "детски" шрифт и звучеше страхотно, аз сега цитирах по памет, та му се губи ефекта  Sad

Много е хубаво Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Цитат
http://www.az-deteto.com/index.php?page=view&aid=4738
Покана за пиратско парти
Аз детето | 2007-07-13

Покана за пиратско парти Това е една оригинална идея как да направите страхотни покани за своето
пиратско парти по повод рожден ден или без повод!

Материали:
празни бутилки от минерална ода малки (брой - за всяка покана по една)
мидички, рапанчета и пясък
лист хартия за самата покана
конче

Начин на правене:
Измийте бутилката. Подсушете. Сложете по 2-3 мидички и малко пясък,
рапанче във всяка бутилка.
Подгответе на лист поканата. Примерен текст е даден по-долу. Изрежете
само текста, навийте на рулце. Завържете с конец, на който единия край е
по-дълъг. Свободния край завържете на гърлото на бутилката. Рулото
пуснете в бутилката. Поставете обратно капачето. Поканата е готова!

Примерен текст:

Йо, хо хо приятелю, и бутилка ... минерална вода!
Готов ли си за страшно пиратско парти?!
Ако отговорът на този въпрос е ДА, ако ти се забавлява, жадуваш за
приключение, искаш да търсим заедно съкровища - ела на моето пиратско
парти по повод ...-тия ми рожден ден в ...-тия ден на този летен месец
юли, по календара - събота, от знойния час ..., на тайнствения остров в
нашия двор (адрес, улица, номер), където ще акостира нашият кораб-торта
и цялата ни страшна банда!

Ако искаш - носи си пиратското снаряжение и облекло.

Паролата за вход е: Пиратско забавлениеееееее!

Твой
Капитан Името ти - Смелият Пират
дано ви помогне с нещо това мили мами!!!
Виж целия пост
# 12
http://www.pesenzateb.com/p_birthday.html  - а тук ако посетите този адрес, ще разберете как с песен може да изненадате не само приятели, но и любими хора, на които държите!

успех
Виж целия пост
# 13
и тук намерих още примерни идеи за текст - покана за кръщене:
Цитат
В Бонжур (големия на хотел София) има различни като тип - картички покани - аз оттам съм пазарувала, както такива лигавички в розово с балони и т.н., така и в по-алтернативен стил - новородено събрано в набръчкана длан на възрастен мъж на черен фон, има и от тези на които предполагам казваш -стилни   . Купуваш си от същия щанд и бели пликове, ако не са комплект с поканата, драсваш и текст - на ръка или печатан с подходящ шрифт и сте в бизнеса 

Ето ти нашия текст

Аз съм слънчице засмяно,
на една годинка само
и ви каня от сърце
на мойто кръщене

Мойто е лъвче и правихме в един ден - кръщене, рожден ден и прощъпулник, та поканата беше с лъвче с балони и торта, а текста

Аз съм лъвче засмяно
...и т.н.

ритуал---еди коя си църква
манжда и питка----тая кръчма

http://iva96.dir.bg/_wm/catalog/?df=295474&GDirId=05a78c6d7a … 53f4212be9a8e63b5
Виж целия пост
# 14
   Кръщенето е първото тайнство, което приобщава към християнството всеки човек, пожелал да влезе в редиците на вярващите. Кръщението се извършва от свещеник като кръщаемият се потопява три пъти в купела със свещена вода в името на Отца, Сина и Св.Дух. Кръстеният младенец се очиства от греха на родителите си, а ако е възрастен от - от първородният грях и от греховете, натрупани до кръщенето.
      Преди потопяването във водата свещеникът миропомазва кръщавания, като прави малки кръстчета на челото, гърдите ръцете му с осветен елей. Така се освещават ума,чувствата и волята му.
      Бялата дреха (кърпа), с която се дарява кръщелника, символизира полученото вече опрощение на греховете. Кръстът, който свещеникът полага върху кръщаемия показва, че той трябва да приема всички изпитания с търпение към Христос. Трикратното обикаляне около купела изразява радостта от съединението с вярата. Отрязването на косите на новопокръстения означава, че той става раб Божи. Запалените свещи, които всички присъстващи държат, са символ на божието просвещение.
      Тайнството Кръщение се извършва само веднъж и затова е неповторимо като раждането на човека.
      Особено важен е изборът на този, който ще въведе новия християнин във вярата. Той става негов кръстник и започва да се счита за духовен баща на детето. Заедно с родителите той се грижи за кръщелника си и се задължава да го напътства в праведен живот. Желаещите да бъдат кръстници трябва да са източно православни християни и да са кръстени. Тяхна е задачата да носят голяма бяла хавлия, бяла кърпа за лице и сапун за извършване на ритуала. За здраве на кръщелника в храма се носят и се раздават погача, бонбони и сладкиши.
      Кръстникът подарява на кръщелника си малко златно или сребърно кръстче, което се освещава по време на ритуала и се носи цял живот като символ на христовата вяра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия