Отлепена плацента почти през цялата бременност основание ли е за секцио?

  • 2 172
  • 13
Моя приятелка е в доста напреднала бременност.Лежа за задържане в началото на бременността си, има частично отлепена плацента(която май продължава малко по малко да се отлепя), пие един тон хапчета през цялото време. Днес нейният лекар и е казал,че това не е достатъчна причина за секцио?Аз не съм наясно, та затова питам-така ли е? Или просто това е начин лекарят да си поиска пари?
Виж целия пост
# 1
Мечо Пух, приятелката ти защо не се консултира с друг гинеколог, частен при възможност.
Аз мисля, че лекарят е прав, но не съм лекар.
Виж целия пост
# 2
Аз бях с ниско прикрепена плацента и съм чувала че при ниско прикрепена или частично отлепена се препоръчва секцио - но май не във всички случай.
Най добрия вариянт е да потърси и друг съвет от специалист. Защото така никоя от нас не може да предцени
Леко раждане
Виж целия пост
# 3
и аз мисля че трябва и второ мнение.
Виж целия пост
# 4
нямам идея, но пожелавам на приятелката ти леко и безпроблемно, каквото и да е раждането  Peace
Виж целия пост
# 5
Риска е много голям за нормално раждане.
Знам, че се препоръчва секцио при това положение.
Нека приятелката ти потърси мнение и от друг гинеколог!
Виж целия пост
# 6
Aз имах същия проблем заради който дъщеря ми се роди в началото на 7 месец.С много силен кръвоизлив и подготовка за секцио в последния момент лекар се сети да провери разкритието и се оказа че раждам.Според лекаря съм имала страшен късмет че съм родила без хирургична интервенция
Виж целия пост
# 7
И аз съм на мнение, че е най-добре да се консултира и с друг лекар. Peace
Виж целия пост
# 8
Когато лежах в Патологична бременност преди да родя имаше една жена със същия проблем.Заварх я в отделението и там беше прекарала около 40 дни.Само лежеше,най-много до тоалетната да отиде и пак в леглото.Чакаха я да влезе в 9 месец и и направиха принудително секцио.Лично Проф.Милчев влезна да и го прави.Мисля,че отлепена плацента е сериозно,но не е болка за умиране!Нека все пак да се консултира и с друг гинеколог.Успех! Hug
Виж целия пост
# 9
И аз бях така.Отначало хориона беше леко отлепен,получих малък кръвоизлив,лежах няколко месеца в къщи и закрепих положението.Но плацентата така и не се закрепи за стената на матката напълно.Изкарах цялата бременност с частично отлепена плацента,в 5 месец получих и 30 % скъсяване на шийката.Пак си полежах,този път в болницата.Имах си контракции,безболезнени,през цялото време,но иначе нямаше нищо друго обезпокоително.Износих си бебето до 9 месец,родих нормално 15 дни преди термин.Бях категорична,че искам нормално раждане и никой от докторите,които посетих,не ме е убеждавал за секцио.Нито са ми изтъквали като причина отлепената плацента.Родих с епидурална анестезия,по мое желание,без нито един шев.
Пожелавам на приятелката ти по-леко да изкара бременността до края  Hug
Виж целия пост
# 10
Благодаря за отговорите Hug  bouquet Heart EyesЩе я посъветвам ако иска да отиде за второ мнение.
Виж целия пост
# 11
Здравеи, аз бях с 4асти4но отлепена плацента в 32 сед.
Родих със секцио.
Аз съм извън Бг и ми обясниха, 4е е много опасно да ражда по нормален на4ин при отлепена плацента, защото може да полу4ищ силен кръвоизлив и да е опасно за бебето.
Роди със секцио за да си по сигурна 4е вси4ко ще е ок.
Аз родих така в 39 сед. и вси4ко мина много добре.
Стискам палци.  Hug
Виж целия пост
# 12
Една моя приятелка лежа почти цялата си първа бременност, заради отлепена плацента, и имаше доста проблеми, прокървявания и тн, но въпреки всичко роди нормално, и никой не й е предлагал секцио като възможност, поради този проблем! Но това беше преди 4 години някъде, сега може и по друг начин да практикуват лекарите.
Нека се посъветва с поне още един лекар преди да вземе решение.
Виж целия пост
# 13
Не ми се вижда логично да е основание за секцио. По-скоро е проблем за износването / задържането, не за раждането...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия