Продължителното кърмене причинявало мозъчни тумори

  • 455
  • 3
Моя приятелка, която има детенце на 1,5 год. и все още го кърми, днес сподели, че утре ще го отбива. Искам да направя предварителна уговорка, че не пускам темата, за да коментирам решението и и ще ви помоля вие също да не я съдите, защото я познавам отдавна и ви уверявам че е изключително всеотдайна майка (понякога дори прекалено, според мен). Освен това кърменето трябва да доставя удоволствие и на двете страни и ако тя наистина се чувства физически и емоционално изцедена има право да реши дали и кога да прекъсне процеса.
Пускам тази тема, защото се афектирах от доводите които са и дали лекарите около нея в подкрепа на решението и да отбие детето. Според личната и лекарка след 1 год. в кърмата вече няма нищо (но това вие вече си го знаете) и кърмата засилва имунитета на бебето само в първите 6 месеца. Върхът на безумието, обаче беше че според гинеколога и (доста известно име в Пловдив), продължителното кърмене предизвиква мозъчни тумори. Обяснението му е, че кърмата се образува под действието на хормона пролактин, който се синтезира в хипофизната жлеза в мозъка и продължителното и стимулиране водело до мозъчни тумори. Аз нямам медицинско образование, но съм биолог и според мен естествения отбор, работи в посока усъвършенстване и засилване на женския организъм. В еволюционно отношение това би бил автогол, природата няма сметка да убива женския организъм, ако той продължително храни поколението си. Мисля че, днес в градинката доста се поразпених, но ми писна да се боря с вятърни мелници  Sad.
Освен това същия този лекар е предписал ударна доза от някакво швейцарско лекарство за спиране кърмата (в смисъл, че нормалния прием е 1 т. на ден, а той предписва 2), защото детето суче по 100 пъти на ден и тя има много кърма и силно пристягане на гърдите за 1 седмица. За лекарството не мога и не искам да взимам отношение, но тук четох че пристягането вече не се препоръчва. Мамата рискува ли нещо с този агресивен метод?
Виж целия пост
# 1
Рискува, да. Това са силни хормони, особено в такива ударни дози, щом по принцип се изписват други.
Пристягането може да доведе до мастит или запушени канали и уплътнения в резултат.
Хубаво, решила да отбива - добре, но дали не е вариант да го направи плавно, за 2-3 седмици поне, да може организма й да привикне? Така е много вероятно и бюста й да загуби форма Confused
Естествените анти-лактогонни методи или те+хомеопатия дали няма да й свършат работа?
Виж целия пост
# 2
И аз това я попитах, но тя се ръководи от препоръката на лекаря. Бу, ти срещала ли си някъде другаде това абсурдно твърдение за туморите. Не ми се вярва, лекар да си го изсмуче от пръстите, но знаеш ли... #2gunfire
Виж целия пост
# 3
Не, никога не съм го срещала Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия