Разранени зърна, дайте съвет?

  • 2 411
  • 18
Моя позната има сериозен проблем с кърменето, зърната са разранени и много я боли? С какво да се маже, Гармастана не й помага?
Виж целия пост
# 1
Аз се мазах с крема на Авент и си правех обтриване със смрадлика
Виж целия пост
# 2
Лансинох е много добър.Мойте бяха нацепени и изсъхнали ,а сега са много добре.
Виж целия пост
# 3
разранените зърна период ли са?
Виж целия пост
# 4
Много съм доволна от крема на Авент  Hug
Виж целия пост
# 5
Цитат
разранените зърна период ли са?
При мен не са, може би защото бебчо не сучи и за всяко хранене се изцеждам. Периодично се мажа с крема на Авент и засега нямам проблеми.
Виж целия пост
# 6
с каква помпа се изцеждаш? аз досега също се цедях, но проблема се появи откакто беб суче. мисля, че не захапва правилно, но не мога да го накарам да захапе както трябва.
Виж целия пост
# 7
Има българско кремче-Пантогел.Струва 2,70 лв.Мажех се след всяко кърмене.Много съм доволна.Моите зърна спряха да се разраняват  месец и половина след раждането.И при мен малкия не захапваше добре отляво и там доста време ме боля,но се амбицирах и докато не захапе добре,не му давах да суче.Хващах главичката с дясната ръка и гърдата с лявата.Като отвори уста,му тиках главата във гърдата,като гледах да захапе колкото може повече от ареолата.За седмица се научи да захапва и сега нямаме проблеми.
Виж целия пост
# 8
Цитат
с каква помпа се изцеждаш?
Ползвам ръчната на Авент. Хубаво е, че бебчето ти е започнало да суче. За да имаш проблем със зърната, сигурно не захапва правилно или е просто период, който трябва да отмине. Не се отказвай. Аз го направих и сега съжалявам. Щеше да е много по-лесно ако сучеше  ooooh!
Виж целия пост
# 9
аз съм много доволна от крема ма Авент  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз ползвах Лансинох и остнах доволна. Иначе бебечето трябва да захапва не само зърното, а цялата гърда.
Виж целия пост
# 11
 И друг път съм писала този съвет - само и единствено Дефламол. Аз имах супер разранени зърна. Ползвах Гермастан, кремчето на Авент - ефект нулев. Казаха ми за Дефламола и зпочнах да се мажа след всяко кърмене , а вечер си праве компреси с него. Резултата беше бърз.
Виж целия пост
# 12
И аз като  Iagodka действах с "Дефламол".Правех си компреси със стерилни марли.Преди кърмене измивах много добре с бебешко сапунче и топла вода.
Виж целия пост
# 13
Фусидин крем - аз с това се оправих. Най-силното лекарство с което съм се мазала.
Виж целия пост
# 14
Аз ползвах Гермастан. Нямаше много бърз ефект, но все пак успокояваше. Около третия месец ходих при мамолог за съвет защото нямах много кърма (зърната ми вече бяха ОК) и той също ми препоръча да се мажа с Гермастан веднъж-два пъти седмично дори и след като вече няма проблем. Подхранвал.
А иначе май каквото й да ползваш ако бебето не захапва правилно само времето лекува. Зърната трябва да загрубеят и да свикнат с това натоварване. Майката му е кърмене и пак кърмене. Само да не се чака бебето да ревне от глад (тогава дърпа като баракуда). Още при първите симптоми на глад се подава гърдата, така бебето суче по-нежно и меко.
Аз лично стиснах зъби. В началото честно да си кажа ревях от болка. Диването на два пъти ми сцепи и двете зърна и като приключеше с яденето ми избиваха капчици кръв. Но в края на първия месец буквално за два-три дни болката си отиде от веднъж. С времето и бебето се научава как точно да суче, а и самите зърна свикват на терора  Laughing И при други три приятелки големия зор беше един месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия