Някой правил ли е скоро топлоизолация на жилището си?

  • 649
  • 3
Може ли някой да ми препоръча фирма, поставяща топлоизолации в София и да ме ориентира за цената на квадрат със съответния материал (стиропор, фибран, каменна вата)?
Отдавна сме планирали да направим топлоизолация на къщата отвън, но все попадаме на несериозни майстори, които обещават да дойдат да изчислят квадратурата и да ни посъветват какъв тип изолация да се направи, а никакви не се появяват накрая...   Притеснявам се, че зимата идва и пак няма да успеем да го направим и ще си студуваме отново.  Sick
Благодаря предварително!  Hug
Виж целия пост
# 1
фирма не мога да ти препоръчам.... но....

аз от миналата есен оправям моята къща та...

първо работих с материали на Хенкел - СТ 83 и СТ 85... лепило и шпахловка - цени около 12-13 лв. и 17 -18 лв. Работих с тях щото лепилото им за плочки СМ11 много ми харесва. Оказа се че само лепилото е хубаво....

сега изолацята я правя с материали на Бонд - софийска фирма е... Работят по лиценз на Азко-Нобел... цени 10 и 12 лв на лепило и шпахловка... шпахловката е бяла, а не сива и това спомага за по-доброто покриване на боята - ако е с фасадна боя отгоре....

стириопор - тъй като си е за мойта къща не се пестя - стириопора ти трябва да е мин. 5 см. - цената е горе долу  - лев/сантиметър... няма смисъл да се прави икономия от дебелината на стириопора при положение че 1 кв. м. изолация ти струва около 35 лв. - 1-2 лева повече и по-малко не си струва... аз ползвам стириопор на Фибран - бял! задължително! не ХPS!!! ако сожиш от цветното - не пропуска влагата и се появява мухъл отвътре... стириопора е добре де е с плътност 18 кг/ куб. м. - но както е казал мечо пух - колкото повече - толкова повече!!!

1 съвет - не се оставяй на майсторите да ти купуват материалите и ги гледай в ръцете какво слагат!!!!!!!!! и как!!!

мрежа - без значение но да е 145 грама на кв. м.,  дюбели задължително мин. 6 бр/кв. м.

друго кво.... отгоре най-накрая - каквото и какъвто цвят искаш, но ако си в блок - вземи си 1 боя и удари 3 ръце... аз съм с боя на Боро....

толкоз за сега, ако има друго... питай!
Виж целия пост
# 2
Много благодаря за подробностите, които сподели.  Hug Знам, че повечето майстори предпочитат да работят със свои материали (все пак по избор на клиента, разбира се), което от една страна е удобство, че не се занимаваш да тичаш и купуваш, но пък е рисковано да не те излъжат...  newsm78
Аз също съм на мнение, че като се прави нещо трябва да е както трябва и няма смисъл за разлика от няколко лв на квадрат да се правят компромиси с качеството. Но се колебая дали да бъде стиропор (5 см) или фибран? Фибранът е по-скъп, но предполагам, че и двете имат своите добри и лоши страни... Живея в къща и добрата изолация ще е от изключително важно значение, защото нямам съседи, които да ми топлят апартамента  Wink Така че всяка споделена информация ще ми бъде от полза.
Виж целия пост
# 3
фибрана и стириопора са почти идентични, НО :

структурата на фибрана, която се състои от микрогранули не позволява на влагата да преминава през него - както си чула надявам се популярния термин "къщата да диша" . ако сложиш фибран той няма да позволява на влагата да преминава през него и ще е налице предпоставка за развитие на мухъл ако не се проветрява редовно.  има мноооооооого малка разлика в топлопроводимостта на двата материала примерно от сорта на 8 см стириопор са равни на 7 см фибран. прави го с бял стириопор!!! другото важно нещо за 1 топлоизолация е дограмата!!! ако си с калпава дограма - смисъла от топлоизолация е малък!

ето нещо по темата http://www.napravisam.bg/index.php?id=visual&sid=7
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=6277&sid=3efd … 705720bfe76f28c4e
http://www.napravisam.bg/forum/viewforum.php?f=2

ааа, щях да забравя!!! вземи си и малко фибран щом си в къща. ще ти трябва за цокъла - там където къщата свършва и почва двора  - на първия етаж Mr. Green фибрана се слага там за да не влиза влага навътре - 40 -50 см височина са напълно достатъчни
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия