Дружно, пионерите - кърмене в Пловдив!

  • 2 828
  • 55
Здравейте, момичета! Някои от вас знаят, че от известно време замисляме разни интересни прояви, свързани с кърменето в Пловдив, заедно с Център за бременни жени.
Една от тях е публично кърмене. Предстои да се уточни в кое заведение ще бъде, но датата се знае - 7-ми април.
Надявам се да се съберем силна агитка - кърмещите майки от Пловдив, а също, надявам се, и някои гостуващи мами с бебета от други градове!
Ще присъстват и 10-тина бременни момичета, ще има разговор за кърменето навън; ще се отрази в медиите (вестници); ще има и представители на властите. За улеснение на майките, всички или почти всички 'външни' лица ще са жени. Доколкото знам от предварителната информация, от заведението ще има почерпка за майките Wink
Очаквам да се разпишете тук, за да се види кои ще бъдем  Grinning
Виж целия пост
# 1
Ами аз сериозно се навих и ако времето е ок,смятам да прескочим до Пловдив двете с беба Grinning Хайде,момичета - давайте да видим кои ще сме гостуващите прими Mr. Green Хем така ще можем и да се комбинираме някак и да пътуваме по-лесно и по-весело Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Желая ви весело и приятно прекарване и да шашнете журналисткитките!
Виж целия пост
# 3
Цитат на: boo
...датата се знае - 7-ми април.
Надявам се да се съберем силна агитка - кърмещите майки от Пловдив, а също, надявам се, и някои гостуващи мами с бебета от други градове!

 newsm10  newsm10  newsm10
Виж целия пост
# 4
А като време кога ще бъде, не че моята има проблеми кога да суче, но след 17 часа е доста кисела, и все и се спи. Иначе щом е за идеята и ние идваме  #Milti
Виж целия пост
# 5
Ще бъде преди обяд - нямам още точен час  Grinning
Виж целия пост
# 6
Ние се записваме за участие!
Виж целия пост
# 7
coolcool  

Ако не беше на 7-ми , макар и екс - кърмеща , непременно бих дошла !
Виж целия пост
# 8
Дано има и национални медии, не само регионални!  Simple Smile

Успех и очакваме снимков материал!  Wink
Виж целия пост
# 9
Ето официалната информация:

Групово кърмене на обществено място

           Център за бременни жени и РИОКОЗ, Пловдив, с подкрепата на НУК, Аква Сорс и Белгийски пъб “Розенхоф”, под егидата на Кмета на Пловдив по повод Международния ден на здравето организират на 7 април  от 11:45 часа групово кърмене. Целта на това събитие е да се фокусира вниманието на обществото върху естественото хранене на кърмачетата; да се окуражат младите майки да кърмят на обществено място; да се обсъди въпроса за места за кърмене в кварталните паркове, в заведенията и на други обществени места. Не би трябвало жените да се срамуват да кърмят на обществено място; не би трябвало поради това те да се затварят  в къщи, докато кърмят или да минават на хранене с бутилка, още повече, че в България няма обособени места за кърмене в обществени заведения.
              На кърменето в ресторанта – бирария “Розенхоф”, намиращ се в сградата на централния Дом на младоженците (срещу Четвъртък пазара)  каним да вземат участие всички майки, които кърмят. Ще присъстват бременни жени, представители на Уницеф за България, на Министерството на здравеопазването, на Общината, ръководството на РИОКОЗ, чуждестранни гости, журналисти. Ще се обсъждат въпросите за кърмене на обществено место – защо не се кърми, къде точно в градските паркове бихме искали да бъдат обособени места за кърмене, защо българските майки спират рано кърменето на децата си. Ще бъдат раздадени много награди.
              За предварително записване - Център за бременни жени, ДКЦ-1 (бившата поликлиника на Понеделник пазара), четвъртия етаж, 84 кабинет,  тел 032/651 152; 0888 895 026 до 6 април.


Разбира се, ние можем да се уточним тук кои ще присъстваме, аз само ще уведомя Центъра за бременни жени, няма нужда да се записваме специално Wink
Виж целия пост
# 10
Ау , тази бирария си я бива - скоро я посетихме с мъж ми Simple Smile
Хубаво местенце сте избрали .
Виж целия пост
# 11
Цитат на: hedra
Ами аз сериозно се навих и ако времето е ок,смятам да прескочим до Пловдив двете с беба Grinning Хайде,момичета - давайте да видим кои ще сме гостуващите прими Mr. Green Хем така ще можем и да се комбинираме някак и да пътуваме по-лесно и по-весело Simple Smile

hedra И аз съм навита ,но нямам транспорт. Ако имаш идеи давай на лични.
boo, ако идваме няма да можем много преди обед- все пак ще пътуваме. Grinning
Виж целия пост
# 12
Непременно ще дойда - аз нямам проблем с кърменето навън,така че сме там с "помпичката" Вики.
Виж целия пост
# 13
Боо, а ще има ли място да си паркираме превозните средства , че бая голяма е поне моята количка, а ако се сещам правилно заведението не е много голямо
Виж целия пост
# 14
Току що съобщиха за инициативата ни по Ретро радио. Малко с нотка на шега, но все пак... хубаво е да се разгласява.
 Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия