За бебешкия пубертет

  • 741
  • 14
Знам,че не е тук мястото на темата,за което моля за извинение,но тъй като смятам,че майките посещаващи този форум са едни от най интелигентните   bouquet ,реших да попитам. Знае ли някой нещо за бебешкия пубертет и как да се справя с него или да даде линк към някоя тема.Пуснах търсачката,но не намерих нищо особено.От известно време дъщеря ми е станала много ревлива.Иска постоянно да е на ръце и да я разхождам из стаята,принудих се да давам залъгалка,но тя я изнервя още повече.С играчките също е така - нерви се и ги хвърля.Като я остава за малко в кревата,първо започва да "мучи" и ако не й обърна внимание,започва да реве.Предлагам гърда - понякога иска да суче,понякога - не.Предлагам и шише - същото.А беше толкова кротко дете  Sad .Реших,че може да е бебешки пубертет, но не знам нищо за него.Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Според мен е рано за пубертет. Той е към 1 или 2 годинки, ако не се лъжа.  Thinking

Когато малкия беше на вашата възраст, започнаха същите проблеми. Нормално е, мисля! Писнало им е да гледат все тавана, а мама да обикаля около тях и да върши разни интересни работи.  Peace

Вместо да й даваш биби или цици за успокоение, гушкай я, разнясяй я из стаите и й обяснявай какво правиш. Не е лесно, даже на моменти е леко изнервящо. Но докато не пролази и не започна сам да се придвижва, при нас беше все така. Спасението ни беше да излизаме бързичко навън.  Peace
Виж целия пост
# 2
Уф, лошото е,че не мога да си свърша домакинската работа,а няма кой да помага.Излизането навън и при нас е спасение,за съжаление като захладня времето не можем да прекарваме навън толкова време
Виж целия пост
# 3
Защо не я оставиш в шезлонг или в кошницата за кола, за да е с теб. Другият вариант е директно на земята върху одеало. Така ще можеш да й говориш през цялото време и тя да вижда какво правиш. Моята обожаваше да си седи в кошницата и да наблюдава какво се случва около нея.
Виж целия пост
# 4
Стига бе, времето съвсем не е лошо!  Peace Миналата година по това време сина ми беше на 2 месеца и въобще не сме стояли вкъщи! Цяла зима сме обикаляли също - така се каляваме и двамата, но аз съм маниачка на тема разходки, обличане и каляване, та не ме слушай много, много!  Wink

Аз също го слагах в столчето за кола, а по-късно и в столчето за хранене и така го местих по стаите. На земята също не е лоша идея да я слагаш, за да свиква.
Виж целия пост
# 5
Рано й е още за бебешкия пубертет.

Защо не я оставиш в шезлонг или в кошницата за кола, за да е с теб. Другият вариант е директно на земята върху одеало. Така ще можеш да й говориш през цялото време и тя да вижда какво правиш. Моята обожаваше да си седи в кошницата и да наблюдава какво се случва около нея.

И ние така процедирахме - разнасях я с един шезлонг навсякъде из къщи с мен. А по-нататък и на одеало, директно на земята, заобиколена от играчки. Не обичам да я оставям без надзор, защото имахме много тежък инцидент със задавяне с част от играчка.
Виж целия пост
# 6
На вашата възраст Тони пълзотеше по земята  Crazy
Никога не е стоял в леглото (то и няма такова де) - постоянно човекът на ръце беше и зяпаше клюкарчето малко  Twisted Evil Ама той винаги е бил щурав, та не съм имала такива ситуации от послушно на нервно бебе  Rolling Eyes
А за вънка - чудно е времето, какво не му харесваш  Mr. Green По цял ден вънка щуреем и ние, само за обяд го прибирам да спи, че вън посмъртно вече не мога да го приспя  ooooh!
За домакинската работа - на мен ми беше и още е в 3та глуха. Когато има време - тогава. Мъжът ми много ми помага в това отношение.. Иначе и ние нямаме баби на разположение, ама по-добре така.
Сега детето ти е най-важно, занимавай се с него, не с къщата  Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря за съветите   bouquet.Ще пробвам да я слагам в кошницата от количката,та поне да успявам да сготвя.Вече започвам да се чудя дали това нервничене не е от захранването - от седмица някъде я захранвам,правя й домашни зеленчукови пюрета,но дали пък не съм провокирала колики  newsm78
Виж целия пост
# 8
не мисля,че си провокирала колики.пак зависи с какво захранваш де,но при нас положението също е така от около месец.иска много на ръце,иска да вижда нови неща и да ги опитва по възможност Mr. Green всичко,което докопа ,се слага в устата.мъниците вече порастват и не може да се залъгват така лесно с биба или гърда.
Виж целия пост
# 9
Не,малкият пубертет ги хваща по-късно.В бебешката възраст са кризите на растежа.На известни интервали от време ги хващат ревливи и лигави настроения,залепени са до мама,не искат да остават сами,раздразнителни са,сънят им е по-лош и т.н.Тези кризи са свързани с порастването и усвояването на нови умения.Обикновено траят седмица-две и после слдева спокоен период.
Виж целия пост
# 10
Di p, едва ли е пубертет...Моят син постоянно ревеше, дори и навън, не искаше да се вози в количката до 8мия месец. Мъкнех го навсякъде с кенгуру, готвех с него, чистех с него. Направо се бях докарала до нервна криза. Но постепенно нещата се пооправиха. Малък е още, гушкай го, че като пораснат ако знаеш как почват да се дърпат и да отказват...На мен дребното ми дава да го целувам само като спи като пън-иначе нито го нося, нито го прегръщам(е, ако успея да открадна нещичко:) се радвам много)
Виж целия пост
# 11
Да,и аз се поразрових из Интернет и видях,че бебешкия пубертет ги хваща към 1,5 - 2 години.Май и времето й влияе на настроението - сега като се оправи и напече слънцето като,че ли по-малко мрънка,пък и повече време сме навън.Благодаря на всички за отзивчивостта  Grinning
Виж целия пост
# 12
Когато дъщеря ми беше на тази възраст бяхме като скачени съдове. Навсякъде беше с мен. Кенгурото ми беше възможно най-необходимата вещ, ползвах го много по това време, също така шазлонга, преносимата кошара в хола и кошчето за кола Crazy Общо взето във всяка стая имаше приспособление в което да я сложа за да ме вижда и аз да я виждам, освен това и вариянта с активна гимнастика на земята е много добър. Така постоянно имаш свободни ръце за вършене на домакинска работа и бебо е доволен, че участва.
Виж целия пост
# 13
Нормално е да иска компанията ти човечето... Още нищо не съзнава, за да се "пробва" и да си мислиш, че кара бебешки пубертет. Ние май го караме сега, ама това е друга тема...  Twisted Evil Радвай се, че те иска и се наслаждавай на тези моменти, че много скоро ще искаш да седне мирно за секунда, ама тя ще те финтира  Mr. Green и ще крещиш НЕЕЕ като обезумяла. Гушкай!!! Peace
Виж целия пост
# 14
Не,малкият пубертет ги хваща по-късно.В бебешката възраст са кризите на растежа.На известни интервали от време ги хващат ревливи и лигави настроения,залепени са до мама,не искат да остават сами,раздразнителни са,сънят им е по-лош и т.н.Тези кризи са свързани с порастването и усвояването на нови умения.Обикновено траят седмица-две и после слдева спокоен период.

 Peace Напълно подкрепям.
Ето ти и една много полезна статия:
http://www.biberonbg.com/info/plach.htm
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия