o.Koрфу

  • 2 788
  • 17
Предстои ни почивка на о. Корфу, по принцип сме фенове на гръцките острови и нямам никакви съмнения, че ще ни хареса, но ще съм благодарна за съвети и инфо какво си струва да се види. С кола сме, така че ще имаме възможност да обикаляме на воля:) Знам , че от къщите, които е обитавал Дж. Даръл не е останало нищо..
Виж целия пост
# 1
Здравей, Illit!
Не съм ходила на Кофру, знам, че е много красиво там.
Намерих 2 теми за Корфу:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=178925.msg3598985;topicseen#msg3598985
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153948.msg2958366;topicseen#msg2958366
Приятна почивка!
Виж целия пост
# 2
Мерси, Лилянчо, прегледах ги. Все пак се надявам  и на още:)
Виж целия пост
# 3
Illit, колкото и да е странно, на острова няма никакви традиции, свързани с Дж.Даръл. Някак си са пропуснали да правят бизнес от това и дори да са запазени, никой не знае за къщите. Ние като ходихме за наш късмет се оказа, че хотелиерът ни (който разбера се се казваше Спиро Grinning) е внук на оня Спиро от книгите и имаше останала снимка в офиса от времето на дядо си. Та това беше всичко, което успяхме да видим.
Съвети-ами островът е много красив, щом сте с кола няма да е проблем да го обиколите целия. Град Керкира(Корфу) има и добър нощен живот, ако сте фенове. Аз не бих пропуснала Палеокастрица-според мен най-красивото място на острова, със задължително похапване в таверна Алипа (точно до морето)-невероятна кухня.
Питай, ако имаш конкретни въпроси.
Виж целия пост
# 4
Мерси, JUL, и аз така проучих - че няма никакви спомени там за Даръл. Мислим да го обиколим острова, или поне по-голямата му част. Питането ми е за неща, които не бива да пропускаме. Засега съм набелязала старата и новата Крепост, църквата Св. Спиридон , двореца Ахилион ( това в столицата); Мишия остров, Византийския манастир ( за който още не съм намерила много инфо) и Сидари. Ако се сещаш нещо друго... Hug
Виж целия пост
# 5
Е, жалко, че аз заради Джералд Даръл съм го обикнала този остров, даже без да съм го виждала още. И ние смятаме да ходим, но през април, затова ще следя темата.
Виж целия пост
# 6
Столицата е красива за разходки, много наподобява Венеция (нали са били под тяхно владение доста години) и сградите на Спианадата, и малките улички. Там има 2 музея на Азиатскито изкуство беше единият, ако ти се гледа. Има 2 известни църкви- старата до Мишия остров и Манастира в Палеокастрица (супер малък, като всичко на острова). То няма кой знае колко забележителности. На мен ми беше интересно да погледаме от кафето над летището кацането на самолетите на пистата-приземяват се почти във водата Grinning Пистата на острова била незаконно къса, осветлението върви върху къщите и много малко пилоти се осмелявали да кацат там. Голяма част се приземявали в блатото.
По пътя между Сидари и Палеоксатрица посетете крепостта Ангелокастро-доста разрушена. И задължително се качете на Белла Виста (до Лаконес), откъдето се открива наистина невероятна гледка. Горе има заведения, където може да се хапне.
Интересно е да се пообиколи с екскурзовод-има доста местни легенди и предания.
Внимавайте, защото пътищата са много тесни, а карат като бесни.
И ще да замоля за една проверка, че прочетох след като се върнахме-чешмите по улиците в столицата работели с жетони, като с 1 жетон пускали 256 литра newsm78
Виж целия пост
# 7
Благодаря! Това за чешмите ще го проверя, за първи път го чувам!
Виж целия пост
# 8
Привет! Завърнах се, още не сме се опомнили от пътя, но ми хареса:) Jul, не стана тази работа с чешмите, поне ние не видяхме такива.
Иначе да споделя за инфо, че от Игуменица има фериботи за Корфу на всеки 30 мин! А ако някой затръгва натам - мога да ви дам много подробно описание за пътя, защото е важно да се мине по новата магистрала, която все още не е включена в GPS картите, защото не е довършена,а спестява много километри.
Иначе го обиколихме целия - много ми хареса в Сидари, Палеокастрица, Кавос, Моратика... Морето си е уникално чисто, просто разкош. Наистина няма много забележителности, морето е най-голямата, и на двете крайбрежия е разкошно.
Виж целия пост
# 9
Е, това за магистралата е добра новина Peace Ще може да се отскача по-често, че иначе пътят беше убийствен Laughing
А за чешмите и ние като прочетохме така и не се сетихме да сме виждали някъде на улицата newsm78
Виж целия пост
# 10
Знам , че от къщите, които е обитавал Дж. Даръл не е останало нищо..
А, не е така  Laughing. На последните 5 снимки е Бялата вила  Grinning - намира се в Калами. Сбъднах си една от детските мечти, откривайки я!
http://lexi1974.multiply.com/photos/album/330

Мерси, JUL, и аз така проучих - че няма никакви спомени там за Даръл.
Има, има Grinning Не съм търсила специално, а и бяхме без кола. Но освен къщата, попаднах и на една голяма лятна градина /от ляво на старата крепост в Корфу/, на чиято входна врата има табела "В памет на братята Лорънс и Джералд Даръл, живели на о. Корфу от 1935 до 1939 г..." /може и да бъркам точния текст/.
Виж целия пост
# 11
бих ти пожелала само приятна почивка Peace
Виж целия пост
# 12
Знам , че от къщите, които е обитавал Дж. Даръл не е останало нищо..
А, не е така  Laughing. На последните 5 снимки е Бялата вила  Grinning - намира се в Калами. Сбъднах си една от детските мечти, откривайки я!
http://lexi1974.multiply.com/photos/album/330

Мерси, JUL, и аз така проучих - че няма никакви спомени там за Даръл.
Има, има Grinning Не съм търсила специално, а и бяхме без кола. Но освен къщата, попаднах и на една голяма лятна градина /от ляво на старата крепост в Корфу/, на чиято входна врата има табела "В памет на братята Лорънс и Джералд Даръл, живели на о. Корфу от 1935 до 1939 г..." /може и да бъркам точния текст/.

Аххх Лекси, напълни ми душата с тези снимки  Heart Eyes
И аз съм влюбена в творчеството на Дж. Даръл Peace
Доста гръцки острови съм обиколила, но вече ми е ясно коя ще е следващата ми дестинация  Sunglasses
Виж целия пост
# 13
Ех, Лекси.....ще трябва да се ходи пак да търсим бялата вила  Grinning Дето се казва, друго си е да имаш мотивация  Grinning Като гледам снимките ви нещо пак ми се приходи...
Виж целия пост
# 14
здрасти и аз пътувам това лято за Корфу. ти кога ще си ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия