Проблем с храненето

  • 367
  • 3
Дъщеря ми е на година и пет месеца и яде по-малко неща, отколкото когато беше на 8-9 месеца. Вземахме храна от Детска кухня 2-3 месеца, но спря да я яде. Тогава започнах да й приготвям домашни ястия. Уви, чорби не иска и да опита, както и много други гозби. Обича сухи храни - сандвичи, принцеси, кренвирши, салам, млеко, бисквити, маргарин, масло, сирене, кус-кус, домати, краставици, ориз, понякога картофи /мусака/, и тем подобни неща. Но никакви манджи. Какво да правя, как да постъпя? Не зная как да я науча да ги яде. Опитвам по малко, но тя все се мръщи и дърпа главичката си, не иска. Вече идеи нямам какво да й давам. Помогнете, дайте ми съвет!
Виж целия пост
# 1
Ами давай й каквото харесва.
Виж целия пост
# 2
Проблемът Ви наистина е гадничък.Две решения - държите я гладна докато започне да яде каквото трябва или съответно давате и да яде  каквото и се иска.
Да я държите гладна би било гадно, да и давате каквото и скимне. не по - малко.Нека не звучи като критика, но както сте си я научила, така ще си кара...и вероятно вината да иска да яде само изброените от Вас неща е Ваша, не нейна...
Виж целия пост
# 3
Съгласна съм с bloodywhite. Най-добрия начин е да я оставиш гладна когато ти откаже каквото си приготвила. До следващото хранене - нищо! Спираш да даваш каквото и да е между храненията и си твърда. Или спираш да обръщаш внимание на това какво е полезно и даваш каквото иска. Но при всеки случай е добре да спреш да обсъждаш пред нея проблема, защото така само и даваш начин да те манипулира с храна. Освен това децата имат неприятния навик да оправдават лошите очаквания на родителите си. Колкото повече и фиксираш съзнанието върху полезните храни токлова по-малко ще ги яде. Не забравяй че се намира и в възрастта на бебешкия пубертет, да прави обратното на това което искаш е нормално.
Успех  Simple Smile.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия