"Спирате ли на пешеходните пътеки?"

  • 2 868
  • 79

Анкета

Спирате ли на пешеходните пътеки?

Опции:

Въпроса ми е към шофьорите. Спирате ли на пешеходните пътеки да минат пешеходците?
Виж целия пост
# 1
опитвам се, но успявам в 75% от случаите.
Виж целия пост
# 2
Спирам на пешеходни пътеки, за да минат шофьорите! Hug
Виж целия пост
# 3
Тук друг отговор, освен "спирам" няма да получиш, така че и аз спирам.
Виж целия пост
# 4
Спирам когато мога, но много често има такива, които са се залетели след мене и не съм сигурна дали той ще може да спре след мене. Или често ми се случва при две платна на пътя аз да спра на пешеходната пътека, а този до мене в другото платно просто не спира или някой нервак след мене ми бибка настойчиво да тръгна за дето съм спряла.
Виж целия пост
# 5
Спирам на пешеходни пътеки, за да минат шофьорите! Hug
Mr. Green И аз така правя !  Laughing
Виж целия пост
# 6
ПОНЯКОГА спирам. Първо гледам да не застрашавам живота на пешеходците, а след това и на останалите водачи. Освен това съм стигнала до извода, че мога да застраша нечий живот, ако спра в дясната лента и дам път на пешеходеца, той стигне до средата на платното (без видимост към лявата лента) и там да го отнесе някой баровец, който лети по лявата лента с "мръсна газ".
Държа да подчертая, че напълно влизам в положението на майките, които са принудени да се движат с бебешките колички по платното за движение, защото няма място по тротоара (както е в кв. "Изток") - вчера се влачих на полусъединител две улици, и още повече се ядосах на кмета.
Виж целия пост
# 7
Ами според зависи, по принцип видя ли стъпал  на пешеходна пътека. Скоро бях в Румъния, уж сме със самочувствие на много по-културни от тях, но при тях просто нямаше водач на МПС, който да не спираше дорри като наближавах зебрата.
Виж целия пост
# 8
Въпроса ми е към шофьорите. Спирате ли на пешеходните пътеки да минат пешеходците?

Когато има пешеходци чакащи да пресекат -ДА! Има една пешеходна пътека ОКОЛО която пресичат. Тогава не спирам. Той не си направил труда да мине 2 метра и да пресече където трябва, аз ще му спирам  Naughty Най-странното е, че тия пешеходци са и шофьори.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 9
когато ми е възможно да спра спирам.

Виж целия пост
# 10
Ами според зависи, по принцип видя ли стъпал  на пешеходна пътека. Скоро бях в Румъния, уж сме със самочувствие на много по-културни от тях, но при тях просто нямаше водач на МПС, който да не спираше дорри като наближавах зебрата.
Аз бях в Румъния преди 6 години - и тогава спираха!
Виж целия пост
# 11
Ами според зависи, по принцип видя ли стъпал  на пешеходна пътека. Скоро бях в Румъния, уж сме със самочувствие на много по-културни от тях, но при тях просто нямаше водач на МПС, който да не спираше дорри като наближавах зебрата.
Аз бях в Румъния преди 6 години - и тогава спираха!
Аз бях преди почти година в БУкурещ и вижението ми се стори по-отвратиелно от това в Сф, къде са ви спрели на пътека не знам, но не сипраха нито на червено, нито на зелено, а пешеходците минаваха, когато могат. И това при засилен полицейски контрол.

Иначе и аз съм от тези, които спират, за да минат шофьорите. Laughing Спират ми от време на време и все се учудвам, че го правят.
Виж целия пост
# 12
спирам, но ако човекът не е на пешеходна пътека, а тя му е наблизо, НЕ.

Трябва да има дисциплина не само у водачите, а и у пешеходците
Виж целия пост
# 13
Ами според зависи, по принцип видя ли стъпал  на пешеходна пътека. Скоро бях в Румъния, уж сме със самочувствие на много по-културни от тях, но при тях просто нямаше водач на МПС, който да не спираше дорри като наближавах зебрата.
Аз бях в Румъния преди 6 години - и тогава спираха!
Аз бях преди почти година в Букурещ и вижението ми се стори по-отвратиелно от това в Сф, къде са ви спрели на пътека не знам, но не сипраха нито на червено, нито на зелено, а пешеходците минаваха, когато могат. И това при засилен полицейски контрол.

Иначе и аз съм от тези, които спират, за да минат шофьорите. Laughing Спират ми от време на време и все се учудвам, че го правят.
Е, аз бях в Тимишоара, там хората били друга ракия! Grinning
Виж целия пост
# 14
Спирам, ако мога. От 50 км/ч обаче спирачки няма да набивам за внезапно изскочил пешеходец. Ако съм го видяла отдалече - намалявам и спирам, естествено. На десен винаги спирам и все се напрягам да не ме нахака някой бързак отзад Confused
Онзи ден една девойка на около 15-16 г. яко ме насоса, задето я изгледах мръсно, като ми изскочи пред колата посред платното - ама няма пътека, няма нищо, тя обаче решила, че точно там трябва да пресече. Получих нежното "К'во ме гледаш ма?!" Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия