От коя банка да преведа пари в Германия?

  • 3 406
  • 13
Момичета, моля да ми дадете насока, налага ми се да изпратя малка сума пари (30евро) на една госпожа в Германия, която ми е дала името на банката, ай-бана и суифт на сметката си. Въпроса ми е - коя банка ще ми вземе най-малко такса? Аз имам дебитна карта в ДСК, ако това има значение, един вид съм техен клиент от десет години.
благодаря много!
Виж целия пост
# 1
С Western Union
 Laughing
Виж целия пост
# 2

Благодаря! Погледнах сега, че тараифата им е на 100евро - 15 евро превод, отнесени към моята сума са доста голяма цифра.
Виж целия пост
# 3
Тогава пробвай с обикновен валутен превод от която и да е банка (няма особена разлика) и ако в банката, в която решиш, предлагат и Western, сама ще прецениш кое ти е по-изгодно.
Виж целия пост
# 4
ами аз точно това питам, ако някой знае точно къде са най-ниските преводни такси, човек на когото му се налага да прави такива преводи и вече знае.
благодаря!
Виж целия пост
# 5
С Уестърн - минимум 15 евро, както вече знаеш. С чек - 10 евро. Чрез банкова сметка мисля, че беше към 30-тина евро, като преди това трябва да имаш и банкова сметка все пак. Т .е. с чек е най-евтино, стига отсрещната страна да приема чекове.....таксите са тези, ако не бъкрам нещо Thinking
Виж целия пост
# 6
преводът трябва да ти е на цената на вътрешен превод.

теоретично.
откак сме в ЕС международен превод трябва да се таксува на цената на вътрешен превод.

някои банки взимат точно толкова (незнам кои), но съм чела, че при трансфер се намесва и 3та банка, която осъществява международният трансфер и тя си взима 15 евро за "транспорта".

най-евтино е с moneybookers
виж тук колко ще ти струва https://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=fees

най - добре иди и поразпитай в 1 -2 банки. но аз по-евтино от moneybookers не намерих.
Виж целия пост
# 7
Намери човек, дето работи в банка.
Може и за без пари да ти преведе.

Ако пък твоите хора имат конто в Дрезднер,
Райфайзен, ДБ и т.н., може би може директно
в клона да платиш на ръка по контото им и да
е без пари, знам ли. Банките в БГ са ми мътни.
Виж целия пост
# 8
При чековете обаче, е възможно да има такси и за получателя. Т.е. девойката да не получи цялата сума.
За Western Union или друг вид подобна услуга, ще ти трябват и доста повече информация ( банковата сметка няма да ти трябва ).
От всяка банка ще ти излезе скъпо да изпратиш тези 30 евро, защото първо - трябва да имаш открита валутна сметка. Ако нямаш, такава ти се открива служебно ( временна сметка ) само за съответния превод, но си плащаш такса за това. Отделно, за превод извън България има такса SWIFT, която е минимум 10 - 15 лева и от там нататък имаш и такса за самия превод, която за сума от 30 евро ще е около 10 лева. Тарифите са долу-горе еднакви. В едни банки SWIFT-а е по-нисък или изобщо няма такава такса, но пък таксата за самия превод е по-висока ( около 30 лева ). В други пък SWIFT-а е по-висок, но няма такса за превода .... и така.
Да се изпратят 30 евро по банков път е абсолютно нерентабилно, защото поне едно 30 лева ще дадеш за такси.
Виж целия пост
# 9
Преди време същото стоеше и пред мен,но със значително по-висока сума.
Първата банка пред мен беше Централна Кооперативна Банка в Красно село. Една наконтена мацка за минути ми откри сметка,внесох парите на каса и готово. Лошото е,че не помня колко платих за откриване и обслужване на сметка,но не беше нещо фрапиращо.
Просто трябва да влезеш в някоя банка и да попиташ.
Виж целия пост
# 10
Дики, не ги преведе вече тия пари!   Thinking 
Ако искаш ми пиши на лични.
Ти ще ми преведеш по сметка в ДСК, а аз на госпожата от Германия! 
Виж целия пост
# 11
30 евро се изкарват за 2 часа в Германия.
Студентски труд. За тия няколко дни писане
човекът можеше да изкара 300 евро дори.
Виж целия пост
# 12
става въпрос за едни маратонки за детето, които купихме от и-бей, мъжа ми може да плати с пей-пал, където няма никакви формалности, обаче - когато стигна във формата до начин на плащане се оказа, че жената, която ги продава не е дала такава възможност, а само банкова сметка. така стигнахме до тука. просто нямаше как от началото да разберем, че ще се наложи този банков превод. така тези маратонки ценообразуваха вече висока цена.
Благодаря на всички за помощта!
сега отивам до Райфайзен да проверя какво ще ми поискат и ще се възползвам от помощта, която ми предлага Шехи, голяма сила този форум! Много здраве и късмет ! Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Дики, няма проблем, ще ги преведем парите на жената.
Но, сега разбрах за какво са! Вие имате ли уговорка с нея да прати маратонките до БГ?
Да не стане така да й преведем парите, а тя да откаже да ги прати до Бг, защото транпорта ще е по-скъп! В Ибе, има тарифи и такси за транспорта на стоки, но те важат само за територията на Германия.....Сега това ме притеснява.  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия