относно овулацията

  • 845
  • 8
може би темата не е точно за тук, но ако някой може да ме отърве от невежеството ми - ако преди овулацията съм заченала какво става с нея? още ли я има  newsm78 
Виж целия пост
# 1
 Shocked Tи сериозно ли?

Няма как да заченеш преди овулацията. Трябва ти яйцеклетка, която се отделя точно при овулацията  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Shocked Tи сериозно ли?

Няма как да заченеш преди овулацията. Трябва ти яйцеклетка, която се отделя точно при овулацията  Rolling Eyes

 Naughty

Когато и да си заченала е било след овулация. Чуденето ти е излишно.
Виж целия пост
# 3
това означава, че след цикъла аз 14 дни съм на "естествени " противозачатъчни ли? 
благодаря, и аз знам, че това е логично, но мислех, че и между цикъла и нея има възможност  ooooh!
Виж целия пост
# 4
това означава, че след цикъла аз 14 дни съм на "естествени " противозачатъчни ли? 
благодаря, и аз знам, че това е логично, но мислех, че и между цикъла и нея има възможност  ooooh!

Не вярвай много на така наречените "естествени " противозачатъчни, защото може (по-вероятно) овулацията да не ти е точно на 14-я ден, а на 10-тия, при някои жени е на 27-мия ден. Така че, е различно, освен ако не си абсолютно сигурна в деня.
Виж целия пост
# 5
Мила Josefin, с началото на менструацията ти в ячника започва да нараства един или няколко фоликула, които съдържат яйцеклетки. С течение на времето се оформя един доминантен фоликул. В някакъв момент който обикновенно е около 14 ден от цикъла, но може и да например на 10 ден или на 22 ден, фоликула се пука Освободената яйцеклетка е годна за оплождане в следващите 12- 24 часа.

Точно защото не се знае кога точно  е овулацията при дадена жена, почти всички тук във форума я засичаме по някакъв начин :
- тестове за овулация
- фоликуметрия
- следене на базалната температура
Виж целия пост
# 6
благодаря за инчерпателния отговор Didka_M и успех на всички   bouquet
Виж целия пост
# 7
Мила Josefin, с началото на менструацията ти в ячника започва да нараства един или няколко фоликула, които съдържат яйцеклетки. С течение на времето се оформя един доминантен фоликул. В някакъв момент който обикновенно е около 14 ден от цикъла, но може и да например на 10 ден или на 22 ден, фоликула се пука Освободената яйцеклетка е годна за оплождане в следващите 12- 24 часа.

Точно защото не се знае кога точно  е овулацията при дадена жена, почти всички тук във форума я засичаме по някакъв начин :
- тестове за овулация
- фоликуметрия
- следене на базалната температура

тези тестове къде ги има Embarassed
Виж целия пост
# 8
Продават се по аптеките, попитай за тестове за овулация и ще ти предложат няколко вида.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия