Мухлясал юрган

  • 4 095
  • 23
Мухляса ми един чисто нов юрган. Цяло лято стои захвърлен в килера и се чудя какво да го правя. Подарък е на мъжа ми от баба му, не мога да хвърля. Нов вълнен...Има мухъл по краищата, но доста големи петна. Не ме питайте как го докарах до там, че вече луднах в тоз апартамент Twisted Evil
Ако имате идеи, помагайте!
Виж целия пост
# 1
Чисто нов , в смисъл неупотребяван или скоро произведен?
Мухлясал юрган фърлих пролетта два пъти. Отвън като е в мухъл, вълната вътре сигур трябва да се извади и изпере? Това е доста сложна работа. Вълна и белина, която убива мухъл май не са съвместими?  Любопитен въпрос, дано намериш подходящ съвет.
Виж целия пост
# 2
Пробвай да го занесеш на химическо, и аз в къщи имам проблем с влагата, просто след като ги извадя есента ги нося на химическо. Петънца май не са имали ама миризмата на мухъл се маха.
Виж целия пост
# 3
Потопи малка част в белина и виж дали ще има ефект. Макар че като се замисля, колко белина ще ти трябва за целия юрган  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Юрганът е нов, в смисъл неупотрбяван, но стар модел  Laughing Нещо като чеиз на мъжа ми.
Мухлясали са краища, но има засегната част от лъскавата материя. Тя е червена, по този повод си мислех за белина за цветни тъкани newsm78, вълната е вътре, как да поря, вадя и прочие...много хамалогия без ясен резултат, май..Не ми се хвърля, то грехота направо
Виж целия пост
# 5
Не виждам нищо греховно в това да изхвърлиш една вещ, която очевидно е повредена. Мухълът е много гадно нещо - дори и да успееш да придадеш що годе приличен външен вид на юргана, отвътре със сигурност ще  останат спори на мухъл и ще се развие отново. Ако го натопиш в белина, колко пъти после ще трябва да го плакнеш, за да се махне гадната миризма. Аз не бих държала такова нещо вкъщи.
Виж целия пост
# 6
Тогава май ще трябва да изхърля цялата къща newsm78
И матрака хвана мухъл, а под леглото намерихме огромна локва вода Shocked
Виж целия пост
# 7
 Shocked Много влага у вас? Обезвлажнители хвалят съфорумки, вършел хубава работа... Вредно е за здравето да се живее в такава атмосфера. Някои плесени могат да бъдат смъртоносни за здравето. Вземете мерки!
Виж целия пост
# 8
Тогава май ще трябва да изхърля цялата къща newsm78
И матрака хвана мухъл, а под леглото намерихме огромна локва вода Shocked

 #Crazy вземай мерки докато е време  Peace да не тръгнете по болници Naughty
Виж целия пост
# 9
И моят съвет е хвърляй юргана, ако трябва хвърляй и матрака! Извикайте майстор, къртете стени, проверете тръбите или вземете каквито там мерки можете да ремонтирате и изолирате жилището от влага и мухъл, защото иначе проблемите само ще се увеличават, вкючително и здравословните!

А за това, че е чеиз - ми здраве да е. Такива са били разбиранията тогава. Сега чеизи вече не се правят. То едно е да имаш каренца и бродерии , друго - юргани, китеници, черги и т.н. И аз имам един куп чеизи на по 20-30 години, с които никога няма да тръгна да завивам нито себе си, нито детето си. Все отлагам, но накрая сигурно ще ги изхвърля не от неуважение към бабите си. Бабите ще си ги уважавам и обичам по друг начин  Wink
Виж целия пост
# 10
Не ме питайте как го докарах до там, че вече луднах в тоз апартамент Twisted Evil
Ако имате идеи, помагайте!

МИ защо да не те питаме - цяла тема си пуснала - нали за да помогнем! Сподели, ако искаш  Hug
Виж целия пост
# 11
Миризмата на мухъл остава и след пране, така че хвърляй смело. И аз съм пълна с такива бабешки дюшеци и юргани, даже мулците изядоха единия дюшек. Ами то вече такива работи не се ползват, ама с мойта майка как да изляза на глава. Само ги мъкна по квартири, че и така тежат.
Виж целия пост
# 12
oxyjenia,
ми може да си по плача тука, щом съм си пуснала тема  Wink
Мухълът върви по външните стени и в основата на вътрешните. Спалнята мухлясва почти 1/3, дневния тракт още повече. Дограма сменена, изолация на дневният тракт, резултат още повече мухъл! Отдолу не живее никой, дори дограмите им не знам дали се затварят. Стаите, които обитаваме: северни без лъч слънце. Под - ламинат, май под него влагата пълзи тоже.
Като цяло просторен, голям и удобен апартамен, но този проблем вече е ooooh!
Който е от Варна може и да го знае блока, кв. Победа, викат му Пентагона. Строителна недомислица на "амбициозен" предприемач.
Знам, че ще кажете продавайте и се махайте, но нямаме капитал за оправяне на още едно жилище. Нямаме акт16 и цената на имота е по-ниска.
Дали не пропуснах нещо?! Wink
Виж целия пост
# 13
Аз си мисля следното: дори и да намериш начин да отстраниш поразията (в което силно се съмнявам), щом го върнеш в тази къща, той пак такъв ще стане...има ли смисъл от всичко? Аз, честно казано, не вярвам да се завивате с него тази зима. Сега има прекрасни олекотени завивки. Вършат същата работа и се перат в пералнята.

Според мен, стратегията която си струва да се предприеме е да се работи не с юргана,а с половинката, т.е. с внука на въпросната баба, да му се обясни, че причините, довели до това състояние на юргана са обективни, че това не е твое отношение към женицата и така...
Виж целия пост
# 14
То на мен ми е жал, защото все си мисля, че може да поправи случилото се....Иначе половинката му е все едно с какво ще се завие стига да е с отделна завивка. С цел заемане положение "пашкул" Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия