Кой е начинът за справяне с алергиите?

  • 977
  • 2
Здравейте д-р Слънчева!

Синът ми е почти на 1 г. Захранен е с по-обичайни зеленчукови пюрета(картоф, морков, тиква, пащърнак, целина, домат, спанак), плодови пюрета(ябълка, круша, грозде, пъпеш, диня), каша (оризова), попара (сухар или кус-кус, сирене, масло). От момента на захранването до днес от време на време е правил алергии, изразени с обриви по гръбчето, коремчето, крачетата. Това което съм установила като алергично действие е - тиквички, карфиол, банан.  Лечението, което сме правили е било - фенистил - 3 пъти по 5 капки дневно и мазане с крем Елоком. Имаме бележка от педиатъра за липса на алергия към белтъка на кравето мляко и от 3 дни сме на млечна кухня. Но... отново проблем - започнаха обривите отново.
Въпросът ми е?
Ако е хранителна алергия или АБКМ - как да установя конкретния дразнител и каква процедура на хранене да спазвам с оглед избягване на тези алергични реакции?
Лечими ли са хранителните алергии и АБКМ и към каква възраст може да се очаква някакъв съществен резултат?

Благодаря за отделеното време. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Забравих да уточня, че млякото, което малкия пие е NAN HA. Опитвал е нишестени кремчета, приготвени от мен и от кухнята без да има проблеми, но от мляко с ориз (приготвено от кухнята) получи обрив.
Виж целия пост
# 2
Здравейте! Във възрастта до 3 год. емного трудно определянето на причинителя. В тази възраст не се правят кожни тестове. Изследване може да се направи за АБКМ като се определя титър на антителата.
Наблюдението и изключването на храните водеще към обриви е единственото за тази възраст.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия