Само 200 грама за месец :(

  • 1 461
  • 21
Момичета, място не мога да си намеря от тревога. Току-що се връщам от консултация и се оказа, че Александър е наддал само 200 грама. Изобщо не мога да си го обясня- суче на поискване, вече и нощем го кърмя, вечер давам адаптирано мляко, яде зеленчуково и плодово пюре, а не наддава. Иначе е жизнен и пухкав, абсолютно здрав. Педиатърките бяха категорични, че няма място за притеснения, но ме посъветваха да давам повече адаптирано мляко, да въведа режим на 3 часа и да започна кашите. Наистина не знам какво да правя, а толкова искам да продължим с кърменето. Иначе кърма имам, но явно не му е достатъчно. Дайте някакви съвети.........
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че адаптираното мляко и кашите ще помогнат. Дори не бих те посъветвала да увеличаваш адаптираното мляко, по-скоро увеличи кърменията.

След като джи-пи е казала, че няма проблем, защо се притесняваш? НБебетата наддават различно, а в тази възраст той става все по-подвижен, изразходва повече енергия.... Щом е здрав и весел, няма проблем!
Виж целия пост
# 2
Защо се притесняваш,щом е жизнен,здрав,весел и всичко му е наред?Сигурно следващия месец ще си навакса.Ако гладуваше,щеше да ти даде да разбереш,нямаше как да пропуснеш Simple Smile
Да не сте били болнички този месец?Или пък да е наддал много на ръст?
Включването на твърди храни не помага за наддаването - напротив,даже намалява,може да видиш в по-стари теми мненията на мамите.
На твое място не бих се притеснявала,щом иначе детенце е доволно и здравичко Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Съвет не мога да ти дам, защото и аз съм на твойто положение.
Спас е наддавал по кило само първите два месеца, после веднъж 500 гр и от тогава по 200, 300 гр.
Иначе пълнеше памперсите по три пъти на ден, сега гърнето, пишка. Какво да го правя? Ето Анджи на Мариели е 8500 гр на 7 месеца, а нашият младеж на 10 почти и 8100 гр. Е, бива ли такова нещо, гаджетата по тежки от нас? Rolling Eyes
Не се лъжи да даваш адаптирано мляко. Откъде съдиш, че не му стига? Какво е положението с памперсите? Как се храни, в смисъл на какъв период?
Виж целия пост
# 4
Благодаря, момичета, че така бързо се отзовахте. Бебчо е здрав, жизнен и много подвижен. Не е боледувал от нищо. Но страшно ме притесняват тези 200 грама- струват ми се твърде малко. А с яденето ето как стоят нещата: НОщем към 2-3 кърмене, сутрин към 5-6 пак кърмене, към 9:30-10 отново кърмене, след това около 12-12:30 кърмя и яде 100-120 грама зеленчуково пюре, към 16 часа кърмя и яде плодово пюре, в 19-19:30 давам около 120 милилитра адаптирано мляко (понякога и по-малко изпива-просто не ще) и преди лягане към 21 часа суче, ама не винаги. Идея си нямам дали суче достатъчно- по 5-10 минути, държа го на гърдата, докато сам се откаже. А млякото пръска на струи, като стисна. Памперсите са средно тежки, не мога да кажа, че много са пълни, но не са и празни. Ето това е. Къде бъркам?
Виж целия пост
# 5
Никъде не бъркаш, мила! Просто това е период в който бебо е станал по-активен и изразходва повече енергия. Моята Ева в два поредни месеца при едно и също хранене, ама абсолютно едно и също! единия наддаде 280 гр. а следващия 650.Хайде кажи ми как стават тези работи Grinning Нито има нещо ново включено, нито количествата са променени, нито режимът и. Просто това си е работа на природата.
200 гр. не са притеснителни и то за 5 месечно бебе.Виж ако бяхте на 1-2 месеца, бих допуснала, че нещо в организацията на кърменето куца.Но вие сте на 5 месеца.Ще видиш, че другият месец ще си навакса.
Твърдата храна няма да направи така, че да качва повече, затова не бързай да заместваш хранене.Просто ноблюдавай детенцето и се ръководи по него.
Виж целия пост
# 6
Не мисля, че трябва да се притесняваш!
И моята дъщеря на 4 и 5тия месец беше наддала 550, съответно 500 грама, като втория път не беше акала 2-3 дни и точно след прегледа стовари всичко /със сигурност поне 300 грама, защото не се побираше в памперса/  Laughing
Още повече, че вие ядете доста твърди храни, така че почти съм сигурна, че не кърменето е проблема /ако изобщо има такъв/! Моята мома на 5 месеца хапваше най-много 50 грама зеленчуково пюре на обяд. И въпреки това педиатърът реши, че няма нищо обезпокоително да наддава толкова, след като още на 3 месеца си беше удвоила теглото... Аз също не се разтревожих, а даже се успокоих от реакцията му... Още повече, че тя си има такива бутчета... Grinning
На твое място не бих давала адаптирано мляко... Ако толкова те притеснява дали се наяжда, пробвай след кърменето дали ще поиска да яде и колко най-вече!
Виж целия пост
# 7
И аз имам твоя проблем, само че наполовина. Двете ми госпожици са три дни по-малки от Александър и се родиха по три килограма. Вчера на прегледа Криси беше 6 300 / само триста грама повече от миналия месец /, а сестра й беше седем кила. Аз също се притесних от това, но педиатърката каза, че няма проблем. Тя е доста по-подвижна от сестра си, весела е и хич не ще да стои на едно място. Заради това явно по-малко наддава. Иначе двете ядат еднакво. На кърма сме още и сме в процес на захранване с плодово и със зеленчуково пюре. Поради тази причина не се съмнявам, че кърмата не й стига, защото сестра й си дебелее добре. Въобще при нас не е стоял въпросът да давам добавка. Просто си е такова детето. Мисля, че и при твоя бебчо е такова положението. Все пак и ние възрастните дебелеем различно. Нормата за тегло на петмесечно бебе е 7 200 г +/-/ 900 г.
Виж целия пост
# 8
nimfetka, колко е наддал на дължина? Мойта Еличка се оказа, че за 4 месеца е наддала 19 см, а на килограми все нещо ни изкарваха, че не сме наред, докато педи-то не се сети да сметна колко се е издължила
Виж целия пост
# 9
Kъм 5-ят месец и ние не качихме много близо 500г.,а до тогава качваше по 1,2кг,тогава решихме да я дохранвам с адаптирано мляко,защото мислех ,че не ми стига кърмата в резултат на което ми намаля и впоследствие спря ,а просто и пораснаха първите два зъба.
Имате ли много лиги?
Когато го кърмиш случва ли се да плаче,ако е така може да ви порасват и на вас зъби.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Anonymous

Когато го кърмиш случва ли се да плаче,ако е така може да ви порасват и на вас зъби.


И на Еличка й никнат зъбки, много лиги точи. Като никнат зъби по-малко ли ядат? Това за адаптираното мляко не го разбрах много.
Виж целия пост
# 11
Може да откажат да сучат от гърда ,защото венците са подути ,а да приемат твърда храна без проблем,при нас беше така и затова мислех ,че не ми стига кърмата .Тя плачеше и се ядосваше когато кърмех ,а ядеше  пюрета  и каша без проблем.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Anonymous
Може да откажат да сучат от гърда ,защото венците са подути ,а да приемат твърда храна без проблем,при нас беше така и затова мислех ,че не ми стига кърмата .Тя плачеше и се ядосваше когато кърмех ,а ядеше  пюрета  и каша без проблем.


Мерси, ще го имам предвид, нямах представа, че зъбите могат да причинят такъв вид дискомфорт
Виж целия пост
# 13
Всъщност по-често е обратното (включително ори Мая) - отказва всякаква твърда храна и много се успокоява със сукане. Даже ме е будила по n-на брой пъти през нощите, когато я мъчат новите зъби най-много, за да посуче.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: boo
Всъщност по-често е обратното (включително ори Мая) - отказва всякаква твърда храна и много се успокоява със сукане. Даже ме е будила по n-на брой пъти през нощите, когато я мъчат новите зъби най-много, за да посуче.


хм, този вариант е за предпочитане, ще видим ние как ще сме
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия