Може ли да смесвам млякото със сок?

  • 1 750
  • 16
На НАН1 сме - 5 пъти през 3.5 часа по 120 мл. От около 20 дни като че ли просто изгуби интерес към млякото. Изпива точно половината количество за 5 мин и си задоволява глада, след това с останалата половина започва кошмарът ми, който понякога продължава до 1 час-плюене, въртене на главата, рев, заспиване, повръщане, оригване и т.н.сякакви екстри. Възможно ли е да се наяжда с 50-60 мл, той е на почти 3 месеца. Пробвах различни биберони. Спрях се на Авент 2. Вчера, безкрайно изнервена от поредното хранене ми хрумна, че млякото вече не му е вкусно и трябва да го сменя, но чудейки се как да го накарам да си дояде млякото ми хрумна да сипя вътре малко сок-ябълка+морков-изяде го за 5 мин и се облизваше много сладко. Какво да правя? Да сменя ли млякото? Може ли така да му давам смесено със сок? Някой давал ли е така? Благодаря предварително. Някой знае ли за някое по-вкусно мляко освен Милумил с аромат на ванинилия, някое друго има ли?
Виж целия пост
# 1
Можеш.
Виж целия пост
# 2
Това, което описваш ми прилича на стачка, така както при кърменето. Нали някъде на тази възраст се среща. За сокчето в млякото не мога много да ти помогна. Дано някой друг се включи да ти каже.
Виж целия пост
# 3
milenka, аз сок не съм слагала, но понеже и моята Надежда е много злоядо дете я залъгвам като слагам в млякото една мерителна лъжичка плодово пюре или бананова каша. А може пък още да не е гладно детенце и да ти дава знак да минете на по-голям интервал (4 часа например)
Виж целия пост
# 4
Аз съм смесвала (и още смесвам), но с малко сок, колкото да попромени вкуса, за разнообразие  Simple Smile .
Виж целия пост
# 5
Бибероните Авент са много твърди и бебо може да се изморява. Моят категорично ми отказваше да пие от Авент. Пробвай да смениш шишетата. Така няма да го мързи да си доизпие "невкусното" мляко - разбира се ако това е проблема.
Виж целия пост
# 6
сигурна ли си че всеки път така прави?
значи тъй като първия и втория месец Дани наддаде по кг и нещо - сам си отрегулира яденето - както твоето дете - започна на някои яденета да яде по 50-60мл
винаги съм му давала колкото иска - той си знае...няма бебе умряло от глад или недохранено - стига да се храни вси пак  Wink

според мен - взими и си запиши 2 дена по ред колко е изял за целия ден - и виж - най-вероятно ще има пък яденета които ще "компенсират" другите

това е малко офф тук но все пак е по въпроса ти  Wink
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Yvette
Бибероните Авент са много твърди и бебо може да се изморява. Моят категорично ми отказваше да пие от Авент. Пробвай да смениш шишетата. Така няма да го мързи да си доизпие "невкусното" мляко - разбира се ако това е проблема.


Пробвала съм с шише на Нуби и на Чико, олива се много и се дави. Той си е свикнал с Авент, не мисля, че това е проблема. Освен това като почне на половината на млякото да се криви, като му дам чай или вода засмуква като невидял. Правя бърза смяна на шишетата, но като усети млякото почва да реве #Puppy dog  ooooh! Като му го смесих със сокче го изпи за нула време и примляскваше от кеф. Само се притеснявам дали може това да навреди по някакъв начин на бебо, да не привикне към плодовия вкус и после да отказва зеленчукови, месни, рибни храни и нормално мляко Thinking
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Яна (2 в 1)
milenka, аз сок не съм слагала, но понеже и моята Надежда е много злоядо дете я залъгвам като слагам в млякото една мерителна лъжичка плодово пюре или бананова каша. А може пък още да не е гладно детенце и да ти дава знак да минете на по-голям интервал (4 часа например)


Пюрета и каши смятам да давам след навършени 4 месеца. За режима и аз си го мислех, но се чудя кое ще е по-добре-да намаля интервала на 3 часа по малко, колкото иска или да увелича на 4 часа и да се надявам, че ще изяжда по повече ooooh!
Виж целия пост
# 9
Цитат на: milenka
Цитат на: Яна (2 в 1)
milenka, аз сок не съм слагала, но понеже и моята Надежда е много злоядо дете я залъгвам като слагам в млякото една мерителна лъжичка плодово пюре или бананова каша. А може пък още да не е гладно детенце и да ти дава знак да минете на по-голям интервал (4 часа например)


Пюрета и каши смятам да давам след навършени 4 месеца. За режима и аз си го мислех, но се чудя кое ще е по-добре-да намаля интервала на 3 часа по малко, колкото иска или да увелича на 4 часа и да се надявам, че ще изяжда по повече ooooh!

На вашата възраст ние минахме на 4 часа, 5 пъти хранене. Пробвай и виж кое ще е най-добре за двама ви.
Виж целия пост
# 10
всъщност в началото се получава един ден яде 5 пъти, на другия 4..като понякога 2 дни на 4 пъти или 2 дни на 5..не го сменявай категорично..води се по бебето..опитай един ден на 4, ако ти се стори на другия ден, че е освирепяло пак давай на 5..
Виж целия пост
# 11
Днес на консултацията педито ми се скара, че така съм правила. Естествено без да се аргументира. Млякото си било мляко, сока-сок. Поотделно да съм ги давала. Аз и обяснявам, че го добавям накрая, за да промени вкуса и да го доизяде остатъка, че иначе неиска, но тя каза "НЕ-не може така" Crossing Arms
Виж целия пост
# 12
офф:
Данон направиха такъв микс - Мляко+Сок=Данао Simple Smile
Виж целия пост
# 13
milenka, Моя Алекс (16.01)е почти колкото твоя бебешок и имаме абсолютно същите проблеми!Давах НАН1 допреди няколко дена ,сега го смених с Аптамил - резултатът е същия- от направени 120 мл.в най добрия случай изяжда 70-80(викам УРА тогава),иначе около 50-60мл.Същото прави и с кърмата.Няколко пъти и аз смесих със сок(на педито не съм казвала,защото предполагам че и тя ще реагира като твоето)и след смесването го изяжда.Няколко пъти пробвах да смеся и с кърма,но това не му допадна.
 Абе всяко хранене се превръща в кошмар - огъва се ,реве,плюе.....дам ли водата - гледай какво става - около 70млизпива??????Каква е тая работ-  не знам!
Вчера за вечеря е изял 20мл. #Shocked ,а с огромно удоволствие и звучно си яде ръцете Grinning
  Започнах да му правя наполовината от това което трябва да изяде и съм в бойна готовност да приготвям остатъка ако случайно изцока всичко ....до сега само 2 пъти успях по този начин..
И аз се надявам да не умре от глад #Shocked

Целувки на всички бебешори!
Виж целия пост
# 14
Ох,тези педиатри #2gunfire Нашата каза да смесвам пюрето с млякото,или към млякото да добавям сок!Не мога да разбера,всички са учили едно и също,а си има собственни методи за лечение и съвети Imp
 Стига детенце да няма колики,смесвай ги и хич да не ти пука!Вече се убедих,че всяка майка най-добре знае кое е най-добро за детето и с времето спира да пита педиатъра за всяко нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия