Стачка в детските градини от 24.09.

  • 25 441
  • 608
Днес ни предупредиха, че в нашата детска от 24-ти септември излизат в ефективна стачка. Доколкото разбрах е безсрочна. Ние сме в 65 ЦДГ във "Възраждане". Вашите градини ще стачкуват ли? И не на последно място какво е отношението ви?
Зная, че подобен протест ще предизвика много проблеми и ще има много недоволни родители, които ще трябва по някакъв начин да се справят, но въпреки всичко подкрепям напълно исканията за по-високи заплати.
Виж целия пост
# 1
Те още не са започнали да работят нормално след ремонтите,сега стачка....
Като родител не одобрявам,защото вече поредна седмица се чудя какви ли варианти да измисля та да гледам детето,вече и от работа ще ме изритат.Сигурна съм че много хора няма на кой да разчитат и това много ги притеснява
Като човек заставам зад учителите,заплатата която получават ми се вижда наистина малко,а те все пак отговарят за децата ни по цял ден!
Виж целия пост
# 2
Надявам се да не се стигне до ефективна стачка и детето ми да тръгне нормално на градина
Виж целия пост
# 3
Те още не са започнали да работят нормално след ремонтите,сега стачка....

Не подкрепям стачните действия в детските градини. От 01.06. вкл. до този момент децата нямаха никакви занятия. Кой друг сектор замира в продължение на 4 месеца в годината?! Увеличение на заплатите е добре да има при увеличени изисквания и съответен контол над спазване на учителските задължения- без телевизия в градините, а с повече занимания за децата - рисуване, песни, приказки, конструктори; спазване на работното време и ефективното му използване в полза на децата; периодични отчети до родителите за това как се справя детето ... - така както е в частните градини, където обаче се работи на пълен работен ден, без 60-дневен отпуск и при контрол от страна на директора и високи родителски изисквания. Там и заплатите са по-високи, но аз познавам учителки, които не са издържали на този "тормоз" и са се върнали в държавните градини с по-ниските заплати.
Виж целия пост
# 4
Не знам. Нищо не са казали още.

Как ще се справим? Вероятно ще го гледаме у нас, и ще работим от къщи. Един ден аз, един ден баща му. И така.

Като родител, не одобрявам ефективната стачка, защото осъзнавам, че не всеки може толкова лесно да намери кой да му гледа детето - за неизвестно време. Не одобрявам и да се случва сега, когато толкова много дечица тепърва се адаптират към ясла/ДГ. Как ще се чувствате, ако тъкмо детето ви е свикнало да ходи на градина, и го оставите 5 дни вкъщи?
Не одобрявам и че се случва точно преди избори и някой пак ще използва повода да натрупа точки на гърба на родители и учители.
Виж целия пост
# 5
Нашата градина май ще работи.Нищо не са ни казали.И аз не одобрявам дългите летни ваканции, сборните групи около празниците, всекидневните гледания на филмчета и т.н. Не занимават децата достатъчно това е факт, но заплатите са смешни за това няма какво да се спори.
Виж целия пост
# 6
И при нас май ще има стачка, не знам подробности. Подписах се в подкрепа към исканията им и ще си гледам детето колкото трябва ако затворят градината.
Виж целия пост
# 7
Ох, Иво трябва да тръгне на ясла от 24ти- нищо не са казвали още за стачка ConfusedДано не е вярно.
Виж целия пост
# 8
И при нас май ще има стачка, не знам подробности. Посписах се в подкрепа към исканията им и ще си гледам детето колкото трябва ако затворят градината.

Леле-мале! Поне да я започнат от 1 октомври - тогава ми започва отпуската.  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Нищо не са ни казали от градината на Калина, но не съм учудена...Пестеливи ми се виждат на приказки...
Не подкрепям стачката на учителите.
Виж целия пост
# 10
Нищо не знам за нашата.
Ние сме си у дома болни. Мислех към сряда да стартираме.

Незнам одобрявам или не.
Знам, че за пореден път идвайки време да си търся и започвам работа нещо се случва. Защото ако не работят седмица-две, ще трябва да забавя и всичко останало. Rolling Eyes
А това се отразява на самочувствието ми - те стачкуват за по-високи заплати, а аз още не мога да се докопам за такава изобщо.  Rolling Eyes

Абе, май е по-добре по-друг начин да стачкуват.
Виж целия пост
# 11
На нас нищо не са ни казвали, само днес, като я оставях, в суматохата (ревящи деца, шашнати лелки) една жена от охранителната фирма ми ръгна един лист пред носа да подпиша. Помислих, че става дума за някакви такси, а то било в подкрепа  Thinking

По принцип не одобрявам, защото не може ние да се чудим какво да правим с децата и как да си запазим работата.
Все трябва да има други начини за протест  Crossing Arms
Виж целия пост
# 12
Не подкрепям стачните действия в детските градини. От 01.06. вкл. до този момент децата нямаха никакви занятия. Кой друг сектор замира в продължение на 4 месеца в годината?! Увеличение на заплатите е добре да има при увеличени изисквания и съответен контол над спазване на учителските задължения- без телевизия в градините, а с повече занимания за децата - рисуване, песни, приказки, конструктори; спазване на работното време и ефективното му използване в полза на децата; периодични отчети до родителите за това как се справя детето ... - така както е в частните градини, където обаче се работи на пълен работен ден, без 60-дневен отпуск и при контрол от страна на директора и високи родителски изисквания. Там и заплатите са по-високи, но аз познавам учителки, които не са издържали на този "тормоз" и са се върнали в държавните градини с по-ниските заплати.


Нямам какво да добавя. Много точно си изразила и моето мнение. Peace
Виж целия пост
# 13
  Подкрепям протеста на детските учителки.В другите браншове не се съобразиха с неудобствата ,които причиняват на работещите хора.Шофьорите успяха,защо учителите да мълчат и търпят вече 17 години.
 Аз вече се подготвям с варианти за гледането на моето дете,ако има евентуално стачка в нашата градина.
Виж целия пост
# 14
яслите ще стачкуват ли? В нашата нищо не знаеха
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия