Малко нестандартно консумиране на ягодки

  • 3 922
  • 13
ето каква рецепта ми изпадна

ягоди, разрязани на половинки, се заливат с оцет балсамико и се поръсват с черен пипер

много ми го нахвалиха и реших да го споделя, както и да го пробвам скоро

на смелите и любопитните - да им е вкусно
Виж целия пост
# 1
Рецептата да не е полска?  Mr. Green
Две мои познати твърдяха, че в Полша са яли супа от ягоди.  Sick
 Били единствените от групата, които се осмелили да я опитат.  Joy
Виж целия пост
# 2
ето малко по подробни пропорции.

на мен ми е вкусно, но аз експериментирам в кухнята...

500 гр. пресни ягоди
50 гр. захар
60 мл балсамов оцет
1 с.л. мед
8 листенца босилек
прясно смлян черен пипер

всичко се обърква и се остава около 30 мин да се смесят ароматите.

сервира се със сладолед или шоколадов сладкиш.





Виж целия пост
# 3
Интересно ми е какъв става вкуса на ягодите в комбинация с балсамов оцет и и черен пипер  newsm78
Виж целия пост
# 4
Интересно ми е какъв става вкуса на ягодите в комбинация с балсамов оцет и и черен пипер  newsm78

ами то идеята не е да промениш вкуса на ягодите, просто ароматите се смесват. трябва да се внимава с количествата, за да може да се усети всеки един от тях. никой аромат не трябва да доминира над останалите.

балсамовият оцет не е толкова кисел като винения. отделно, че си има и собствен аромат и се слага малко.
за тази рецепта е важно да е качествен, че има най-различни.а качественият балсамов оцет е и доста скъп.

колкото до пиперът - той подчертава сладостта. знам, че звучи странно. и аз не вярвах, но веднъж пробвах печена филийка с мед и малко черен пипер. слага се  много малко. така ароматът на меда се подчертава.
с ягодите е същото.


вариация на тази рецепта е сладолед от босилек, гарниран с ягоди с балсамов оцет и пипер Wink
Виж целия пост
# 5
Май ще пробвам  Grinning
Виж целия пост
# 6
знам, че има и някои видове шоколад с ЛЮТ пипер Rolling Eyes не съм опитвала обаче  chef
Виж целия пост
# 7
Тук дори препоръчват оцета да се концентрира на котлона до сгъстяване ( като сироп) и с него се поливат, ягодите или сладолед.
Виж целия пост
# 8

вариация на тази рецепта е сладолед от босилек, гарниран с ягоди с балсамов оцет и пипер Wink

а може ли рецептата за сладоледа от босилек, моля Praynig
Виж целия пост
# 9

вариация на тази рецепта е сладолед от босилек, гарниран с ягоди с балсамов оцет и пипер Wink

а може ли рецептата за сладоледа от босилек, моля Praynig

имам 2 рецепти, давам ти ги, а ти си избери коя да направиш:

Сладолед от босилек 1

3       жълтъка
3с.л.        захар
1 връзка босилек
250 мл.   течна сладкарска сметана (за разбиване)

жълтъците се разбиват със захарта, слагат се на водна баня и се бият докато станат на пяна и се посгъстят.
остават се да се охладят.

взимат се листата от босилека, пасират се със сметаната. сметаната се разбива на пяна и внимателно се прибавя към яйцата.
сипва се в метална купа и се слага в камерата, като се разбърква няколко пъти за развномерно замръзване.

Сладолед от босилек 2

1    необработен лимон   
1    ванилия      
250мл. готварска сметанах за разбиване          
250мл. прясно мляко      
2    яйца         
2    жълтъка          
100гр. захар      
30гр. листа от босилек         
босилек за декорация

кората на лимона се настъргва на ситно и заедно с ванилията се слага в сметаната и 200мл. мляко да се заври. след като заври се маха от котлона и се оставя 30 мин. да се смесят ароматите.

Яйцата и 2та жълтъка, заедно със захарта се разбиват на пяна. после на водна баня с постоянно биене се добавя ваниленото мляко, бъркат се постоянно докато се сгъстят, като се внимава да не завира сместта. охлажда се.

листата от босилек се пасират заедно с отделеното мляко и се добавят към сместта.

сместа се сипва в машина за сладолед и чакаш готовия сладолед. (ако нямаш, пак в камерата катопостояно разбъркваш)
Виж целия пост
# 10
много благодаря  Laughing
Виж целия пост
# 11
Между другото Ваньо Звездев също слага ч. пипер на ягоди. Казва, че ставало хубаво и подчертавало вкуса на ягодите. Ще се пробва Grinning
Виж целия пост
# 12
Яла съм нещо подобно, но ягодите и балсамикото се подгряваха на тиган - не много, колкото да се стоплят и да се засили аромата... Не е лошо, макар да не ми е любимо чак.
Опитайте, пък може и да ви хареса.  Peace
Виж целия пост
# 13
Опитах ягоди по подобен маниер в един малък уютен ресторант в околностите на Рим. Ококорих ей такива очи като видях как ръсят оцета на ягодите Shocked
Беше ми обяснено обаче, че оцетът "отваря" аромата на ягодите и подсилва вкуса им. И наистина бе така - не се усещат отделните вкусове на оцет или пипер, а един различен силен ароматен ягодов вкус! Страхотно е!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия