Въпрос за командировъчните за чужбина.

  • 4 467
  • 20
Пращат ме в командировка в чужбина и ми дадоха по 30 евро на ден. Толкова  е по принцип. Въпросът ми е дали за всичко , което харча трябва да давам отчет или не.  Трябва ли да се върнат парите, които не са изхарчени, ако има такива  Rolling Eyes Хотела и пътните са ми поети отделно.

Благодаря предварително за отговорите.  bouquet
Виж целия пост
# 1
За всяка страна си има определени командировачни. Утре мога да проверя, ако ми кажеш къде ще ходиш. Но имам спомен, че там някъде, към 30 евро. А дали ще даваш отчет за всичко - трябва да ти кажат от по-високите ръководни нива newsm78
Виж целия пост
# 2
Зависи от фирмената политика. По-добре питай как е при вас. Някой искат да се отчитат, а други - не.
Виж целия пост
# 3
Тези 30 евро са дневни пари, те не се отчитат. 100 процента сигурна съм. Трябва да отчетеш нощувките, както и пътните. 
Виж целия пост
# 4
О, дигнали са ги с 5 евро... Не се отчитат.
Виж целия пост
# 5
Искам и аз да ме командироват някъде.  Laughing
Виж целия пост
# 6
Искам и аз да ме командироват някъде.  Laughing

Наистина ли искаш? На мен ми се къса сърцето, че ще оставя малкия... На 3 год. и половина е.
Виж целия пост
# 7
Искам и аз да ме командироват някъде.  Laughing

Наистина ли искаш? На мен ми се къса сърцето, че ще оставя малкия... На 3 год. и половина е.

За колко време е командировката? А синчето вече е голямо.

Моята дъщеричка в момента е извън БГ, заминавайки ме утешаваше да не се притеснявам, че ще се върне скоро.  Grinning
Виж целия пост
# 8
За 20 дена.
Виж целия пост
# 9
Не е малко.  Confused
Виж целия пост
# 10

По повод размера на командировъчните. 30 евро в някои държави не биха ти стигнали да се храниш нормално, особено ако нямаш включена закуска в хотела.
Виж целия пост
# 11

По повод размера на командировъчните. 30 евро в някои държави не биха ти стигнали да се храниш нормално, особено ако нямаш включена закуска в хотела.

Да така е , 30 евро звучи добре за тук.
Иначе по темата, отчитат се с документ парите за нощувка и за път, дневните се дават без документ  Peace
Е разбира се разписваш се на разходен орден, имам в предвид без документ - фактура или друг разходооправдателен документ  Laughing
Виж целия пост
# 12
Пращат ме в командировка в чужбина и ми дадоха по 30 евро на ден. Толкова  е по принцип. Въпросът ми е дали за всичко , което харча трябва да давам отчет или не.  Трябва ли да се върнат парите, които не са изхарчени, ако има такива  Rolling Eyes Хотела и пътните са ми поети отделно.

Благодаря предварително за отговорите.  bouquet

35 евро на ден, поне толкова бяха декември-февруари като бях в чужбина. Това мисля е минимална сума. И са си твои, няма да ги връщаш Mr. Green (ако ти стигнат)
Виж целия пост
# 13
Пращат ме в командировка в чужбина и ми дадоха по 30 евро на ден. Толкова  е по принцип. Въпросът ми е дали за всичко , което харча трябва да давам отчет или не.  Трябва ли да се върнат парите, които не са изхарчени, ако има такива  Rolling Eyes Хотела и пътните са ми поети отделно.

Благодаря предварително за отговорите.  bouquet

35 евро на ден, поне толкова бяха декември-февруари като бях в чужбина. Това мисля е минимална сума. И са си твои, няма да ги връщаш Mr. Green (ако ти стигнат)

За всяка държава е различна сумата. Но като цяло варира между 30 и 40 евро, за страните извън Европа са в долари. Някъде из нета можеда се намери наредбата за командировките. А вече разрешиха на работодателите, по тяхно усмотрение, да дават двойни командировъчни. Не че досега не са можели, но не им ги признаваха като разход.
Виж целия пост
# 14

А вече разрешиха на работодателите, по тяхно усмотрение, да дават двойни командировъчни. Не че досега не са можели, но не им ги признаваха като разход.
Това не е вярно. И до сега двукратния размер по наредбата за командировките в чужбина се принаваше за разход. Над двукратния размер вече не се признава за разход. Новото от тази година е, че ако командировъчните са над двукратния размер, данъкът го плаща служителя, а не работодателя.

А към авторката. Дневните не се отчитат. Те са си за теб. Каквото не изхарчиш на командировката - можеш да изхарчиш на Free shop-а  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия