Стара Загора 37 - Кифла с мармЕлад и голяма боза...

  • 15 762
  • 280
Добре дошли...!
Ако ме питате защо такова заглавие - ще ви кажа... От снощи съм на кулинарна тема... Едни брашна и едни мармалади ми се въртя в главата... Не ви е работа... Ако на някой му е интересна първопричината... Ето я...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218607.msg4985654#msg4985654

Приятно писане в градското...!

А ей тук отново да сложа един цитат... Профилактично... Да ви напомня това-онова...


"Хайде пак... да започнем отначало.
Та така - аз съм Джейд. С някои от вас се познаваме добре, с други не чак толкова, с трети - никак, но за мен този форум е втори дом вече почти 4 години. За това време нито веднъж не ми е минала мисълта да "си тръгна", да спра да пиша или да се обидя на някой толкова, че да се врътна и да зарежа всичко.
И макар че от известно време съм се поотдалечила от бебешките радости и неволи, първото нещо, което правя сутрин като включа компютъра е да вляза в този форум, чак след това преглеждам други форуми, пощи и т.н.
С първото отваряне на браузъра ми се зарежда "Нови отговори на моите публикации" и първата тема, която избирам от списъка (доста скромен напоследък) е "Стара Загора...", защото се надявам да видя "чаршафите" от Експри на чиС български, отчаяните опити на Херолина да се прави на лоша, извиненията на Августа, че деня е вторник, омразните на Следка Хапка теми за пишки, препоръките за доктор и избор на лечение на Злати, забавните намеси на Таткото на Ива, разсейващите заливи и коктейли на Тигърчето, премерените и полезни постове на Таня, да разбера кой какво си е купил, кой го боли глава или се е успал, на кого детенцето му е болно и търси съвет, кой е попаднал на абсурдните изказвания на Трифонов по други теми и форуми, кого го е засърбяла клавиатурата да нипише някоя глупост или просто да разкаже клюка, кога е следващата среща на Бирхалето, кой желае да легне до мъжа ми вместо мен и т.н. и т.н...
Изобщо... очаквам да видя вас и ми харесва и никакво намерение нямам да си сменям началната страница на браузъра, затова ако обичате...
Хайде пак!

Старите ни теми...

Стара Загора 5 – Грaд на тайфуни с нежни имена
Стара Загора 6 - Пеперудки пърхат със тантели, романтично са липите нацъфтели...
Стара Загора 7 - Дремем на Бирхала със кафета, други пържат дупе по морета...
Стара Загора 8 - Следващата градска тема ще има благоприлично заглавие...
Стара Загора 9 - Някои са по морета, другите разпускат по кафета...
Стара Загора 10 - Наесен с песен...
Стара Загора 11 - Пием, пеем, пушим, и французки учим
Стара Загора 12 - Пиян съм аз от мойте младини...
Стара Загора 13 - Разписанието днес: Закъснява влак Експрес!
Стара Загора 14 - Градът на мишорите
Стара Загора 15 - Птиците си отлетяха, страстите не охладняха...
Стара Загора 16 - Есенни размисли и страсти
Стара Загора 17 - Вечните щастливи усмивки...
Стара Загора 18 - Пари нема, действайте...
Стара Загора 19 - Мааме пръжки секакви...
Стара Загора 20 - Злати ни зарадва със ИВАН, един ИВАН...
Стара Загора 21 - Влюбен месец се задава, поетите кръвта им сгрява...
Стара Загора 22 - Пролет се задава, хормонът дЪл ще побеснява...?
Стара Загора 23 - Добре дошли в змиярника! Ако ви стиска...
Стара Загора 24 - Welcome to ЗМИЯРНИКА and have a nice day...
Стара Загора 25 - Слънцето спряло сърдито пече, на Ekcnpec пак му се...
Стара Загора 26 - Пролет пукна...ние още не
Стара Загора 27 - люлякът ни замириса, ако ще е за работа - пак ни втриса...
Стара Загора 28 - Преминаваме всякакви граници... Два пъти...!
Стара Загора 29 - Секс, лъжи и свирки...
Стара Загора 30 - Цъфнали липи и медийни звезди...
Стара Загора 31 - Любовното лято на едни льохмани...
Стара Загора 32 - кърмене, жеги и духова музика...
Стара Загора 33 - И вървим напред, а всичко се повтаря. Кръг. Назад? Напред?...
Стара Загора 34 - Спиралата на успеха
Стара Загора 35 - слънце, пясък и море... – неуспешна...
Стара Загора 35 - Хайде пак!
Стара Загора 36 - Любов с лилави маратонки...
Виж целия пост
# 1
Мармалада какъв е? Laughing
Виж целия пост
# 2
Как какъв? Тиквен Mr. Green

Експри и аз съм на кулинарна тема. От половин час гледам един голям шоколад и се опитвам да измисля начин как да го изям възможно най-бавно и да му се насладя напълно.
Естествено със смучене, но формата на едно парченце някак не ми пасва в устата... много ми е плоско. Затова хапвам 2 наведнъж, в устата си ги разделям със зъби, облизвам долните им части и ги залепвам едно за друго. Образува се нещо подобно на кубче, по-скоро паралелепипедче, което е по-удобно за смучене и докарва вкусовите ми рецептори до оргазъм.

До тук ми се простират възможностите да пиша на кулинарни теми, простете  Blush Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Искам да поспоря. Има тиквен рачел, тиквен медал. Ама МармЕлад от тиква - нъцки.
Затуй и питах.
Ама Тиквеника мълчи Joy
Виж целия пост
# 4

Как какъв...?!?!? От сини СЛИВИ, естествено... Как изобщо може да питате и да се чудите...!!!
Виж целия пост
# 5
Бе, как наистина успяхме да се зачудим, като е ясно, че на теб само сливи са ти в тиквата.  Laughing
Виж целия пост
# 6
Като я гледам госпожицата от линка, който си дал, направо си слагай раирана пижама, завържи си ръцете отзад със сезал и по домашни чехли без резки движения се насочи към най-близкото управление на МВР. Ако направиш това, твърде е възможно да ти се размине съдебното преследване за грешни помисли относно малолетна. Но твърде е възможно Раднево да не ти се размине. Заради домашните чехли, най-вероятно.

P.S. Най-вероятно и да я помолиш да ти направи тиквеник също може да се сметне за сексуално престъпление.
Виж целия пост
# 7
http://s129.photobucket.com/albums/p218/tigercheto/?action=view& … 1835KOGqpG_ph.jpg мислех да отварям тема за това..
http://s129.photobucket.com/albums/p218/tigercheto/?action=view& … 7238idWAGg_ph.jpg кое столче? това ли?
Виж целия пост
# 8
Тема не знам дали да отваряш, но вземи си намали картинката, че ей сега Тиквата ще размаха заканително ластуни.
Виж целия пост
# 9
Пу за мен деветото столче от дясно на ляво!
Виж целия пост
# 10
Като се разприказвахме за мармалади... Ето ви и нещо интересно...

Според "Наредба за изискванията към плодовите конфитюри, желета, мармалади, желе-мармалади и подсладено пюре от кестени" (ДВ, бр. 19, 2003) "мармалад" може да се употребява единствено за продукт, получен от "вода, захари, пюре, сок и кори от цитрусови плодове, доведени до необходимата степен на сгъстяване".

Това определение се разминава с общонародната представа за мармалада. Причината за това, е че думата мармалад е защитена от европейското законодателство и може да се употребява само за продукт, приготвен от цитрусови плодове, а ако е направен от други плодове, трябва да се нарича конфитюр или jam.

Източника е Уикипедия...
Виж целия пост
# 11
Ако някой още иска мнение за Мария Стоянова... Ние ходим при нея от 6 месеца и за сега съм доволна. Наистина е класически хомеопат, имам предвид, че начинът й на лечение е чрез еднократен прием на едно лекарство и след това наблюдаване на промяната на състоянието.  До сега при Ивелин, с изключение на последния път, винаги е определяла точното лекарство от първия път и оздравяването е до 2-3 дни. Само последния път се наложи да сменя лекарството и след второто лекарство Ивко спря да кашля до края на деня. Това в общи линии й е методът на лечение- класически, и при дребния действа 100 % (пу-пу). Повтарям го, защото лично аз съм разочарована от некласическото прилагане на хомеопатията. С две думи, лекувала е Ивко 5 или 6 пъти от хрема и кашлица (доста сериозна) успешно, а с Росито тепърва ще я пробвам. Това е нашия опит.
Иначе при нея съм ходила за първоначалното "интервю", след това сме се чували по телефона (по всяко време).
Единственото нещо, с което в началото ми направи негативно впечатление, е че, освен с хомеопатия се занимава и с ароматотерапия и рейки. Не че нещо, но съм с предубеждението, че като се занимава с много неща няма да е достатъчно добра в нито едно. Но докато ни лекува успешно, аз съм доволна.
Това се сещам в момента.


P.S. Едвам се вредих на компютъра, повече няма да се пробвам Laughing


 
Виж целия пост
# 12
Na na, дай координатите на Стоянова - телефон и адрес на кабинета, че знае ли се кога ще се наложи да я търся. Колко струва първоначалното интервю и колко продължи при вас с Ивко? Роси водила ли си я вече на интервю?

Джейд, как е Алекс?
Виж целия пост
# 13
На на, като те чета и се чудя дали да не се завърна към хомеопатията.

Алекс е добре, той зле не е бил де, само ушето му течеше. Сега няма нищо. Продължавам да му капя едни капки за очи в ухото Wink, но утре мисля и тях да спра. От изписаните л-ва нищо не додох, но съм решила все пак да отида в Четвъртък при този доктор, да чуя защо толкова държи да се срещне лично с мен.
Виж целия пост
# 14
Запис
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия