Към успешно захранилите

  • 733
  • 12
Момичета въпроса ми е следния.Започнах да захранвам дребния с оризова каша,но още на следващия ден се появи малко слуз в акото ,сега ще изкараме няколко дни само на кърма,но след това пак с кашата ли да продължавам или с нещо друго
Виж целия пост
# 1
опитай пак с кашата ио ако пак има слуз тогава се посъветвай с лекар , ние започнахме захранването с пюрета
Виж целия пост
# 2
И аз започнах захранването с пюрета - първо плодово, после зеленчуково и чак тогава каша - по съвет на педиатъра.
Виж целия пост
# 3
много мами във форума казват,че оризът е най-щадящ за стомахчето на бебето.аз захраних с пюре от моркови по съвет на педиатъра,но някой казват,че може да са алерген.засега обаче акото се подобри.
Виж целия пост
# 4
След като дъщеря ми получи запек от пюретата - и плодовите,и зеленчуковите,ги спрях временно.От вчера я захранвам с каша на "Слънчо" безглутенова.Беше ме страх да дам оризова,за да не се запече пак,но видях,че и тази на "Слънчо" е от оризово и царевично брашно.От вчера не е акала и днес ще давам Дуфалак.Дали да не й дам овесена каша,нищо ,че има глутен,но поне да й регулира акото  Thinking
Виж целия пост
# 5
От вчера не е акала и днес ще давам Дуфалак.Дали да не й дам овесена каша,нищо ,че има глутен,но поне да й регулира акото  Thinking

 Shocked Shocked Shocked Ей, я по-кротко с тия лекарства за толкова малко бебе! И само 1 ден неакане - не такива крайни мерки.
Прсто й дай круша или сливи, ако си ги въвела.. Или малко повече водичка (ако не пие достатъчно може да се получи леко затягане).. Броколите и чушката също разхлабват..
Но не я тъпчи с лекарства..
И не й давай овесена каша..
Или просто спри всичко и само я кърми 1-2 дни..

Я кажи от какви пюрета се е запекла?
Виж целия пост
# 6
От вчера не е акала и днес ще давам Дуфалак.Дали да не й дам овесена каша,нищо ,че има глутен,но поне да й регулира акото  Thinking
Не, не бих го направила! След като вече е захранена с плодови пюрета, дори и от крушата ли се запича? А всъщност неакане 1-2 дни за мен лично не е запек...
Виж целия пост
# 7
Давай само на кърма докато се нормализира всичко и пробвай пак. Ако резултатът пак е слуз или нещо подозрително спри, посъветвай се с педиатър и най-добре опитай с друг продукт - зеленчук или плод. Виж дали и ти не си хапвала нещо подозрително или по-различно през последните ден-два. Все пак и твоето меню се отразява на бебока.
Виж целия пост
# 8

 Shocked Shocked Shocked .
Прсто й дай круша или сливи, ако си ги въвела.. Или просто спри всичко и само я кърми 1-2 дни..

Я кажи от какви пюрета се е запекла?
[/quote]Запече се от картофа.След това давах тиква - никакъв ефект, 4 дена домашно приготвена круша - никакъв ефект,слива - колики и  накрая 2 дена само на мляко - кърма и Аптамил,защото дохранвам.Дуфалака й го дадох по съвет на педиатъра,но подейства
Виж целия пост
# 9
Запече се от картофа.След това давах тиква - никакъв ефект, 4 дена домашно приготвена круша - никакъв ефект,слива - колики и  накрая 2 дена само на мляко - кърма и Аптамил,защото дохранвам.Дуфалака й го дадох по съвет на педиатъра,но подейства
Моят син също се беше запекал в началото на захранването - започнах с картоф, после морков. Не можеше да спи милото и само пъшкаше. Минахме 2-3 дни само на кърма и после въвеждах по-малки количества постепенно и след това не е имал проблем.

gk77, за пръв път чувам за някаква реакция към ориза. newsm78 Освен да изчакаш 2-3 дни и пак да опиташ, или да захраниш с картоф.
Виж целия пост
# 10
gk77, за пръв път чувам за някаква реакция към ориза. newsm78 Освен да изчакаш 2-3 дни и пак да опиташ, или да захраниш с картоф.

Тони повръщаше от ориза в началото.. Затова го оставих чак за 8-9 месец  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Здравейте мами,аз захраних с оризова каша,за първи път и нямаме проблеми,само малко се мръщи но мисля че е нормално,все пак му е за първи път да  яде.Но нищо друго не му давам.Какво ще ме посъветвате.
Виж целия пост
# 12
Аз захраних с картоф с кърма- не само, че не се запече, ами и взе да ака пак много и често, но вече с друга консистенция и миризма Wink
Моят бебо така и не обича ориз, ако не е смесен с друго и много много не се натрапва на вкус Wink
А утре става на годинка и аз чиста оризова каша не съм му давала, а все смес с други неща.
Моят педиатър ми е казал /май бебо беше на 8м месеца/, че до три дена да не ака е нормалноп
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия