Гинекологич.преглед по време на бременност.Колко често?

  • 852
  • 7
Момичета помагайте!От няколко дена имам някакво течение,което от вчера се засили+сърбежи и парене,явно е бяло течение,а съм в 33г.с.Обадих се на док.,но ми записаха час чак за другата седм.в четвъртък.Ако сега отида на друг лекар,той ще ме прегледа,но др.седм като отида и при моя лекар пак ще има преглед-не е ли опасно толкова често да се правят такива прегледи и това няма ли да доведе до ускоряване на раждането?(защото аз и без това съм с рискова бременност и контракции)Кажете при Вас случвало ли се е да Ви правят често гинекологич.преглед в 8мес.Ако изчакам до др.седм. с това бяло течение може ли да навредя на бебчо,при положение,че ще раждам секцио?
Виж целия пост
# 1
Трябва да си направиш изследване на влаг. секрет. Ако първия лекар ти пусне такова изследване няма смисъл другата седмица пак да те преглеждат.
Виж целия пост
# 2
Здравей и от мен. Аз също съм раждала със секцио и към 6ти месец ми си появи подобно бяло течение. Отидох си при моя лекар, който ме наблюдаваше от самото начало, направи ми преглед - взе секрет и след няколко дена ми изписа едни влагалищни таблетки, забравих им името вече newsm78. Спря това течение за около месец и пак ми се появи! Повече не съм го лекувала докато бях бременна, а след като родих ходих и се лекувах, но ще видим докога - аз от две години ту имам, ту нямам бяло течение...Така че - СПОКО!!!
Виж целия пост
# 3
Ходих на преглед всеки месец.Няма никакъв проблем от прегледите,с бяло течение не можеш да навредиш на бебето особено раждане секцио,но трябва да ти се вземе вегинален секрет на всяка цена да се види какво е това течение и съответно дали трябва да се лекува.
Успех и леко раждане.
Виж целия пост
# 4
Момичета благодаря Ви ,може би ще изчакам до др.седм.прегледа при моя лекар,защото така или иначе др.седм.ми се пада да си правя изсл.за раждане.Дано само това бало течение,с което ще стоя цяла седм.не е опасно за бебо.
Виж целия пост
# 5
Трябва да си направиш изследване на влаг. секрет. Ако първия лекар ти пусне такова изследване няма смисъл другата седмица пак да те преглеждат.
Peace
Виж целия пост
# 6
Аз също имам течение и с първата бременност дори. Но ми взеха секрет от влагалището и се оказа че не е опасно. А що се отнася до прегледите, то гинеколога ще прецени. Аз съм с рискова бременност и непрекъснати контракции, затова ми се наложи в един месец да ми направят два такива прегледа, което е по-добре, отколкото нито един и да не зная нищо. Бъди спокойна и успех!!!
Виж целия пост
# 7
Взимането на влагалищен секрет не е гинекологичен преглед. Много по-опасно за бебето е да живее в среда на бактерии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия