Котешка екзема?!?

  • 32 731
  • 21
Момичета знаете ли друг лек за котешка екзема освен кремчето Тетрадерм . Чух , че била много упорита и заразна. ooooh!
Виж целия пост
# 1
Какво е котешка екзема?  newsm78
Виж целия пост
# 2
Ами на вилата е давала на едно коте от нейното зрънчо и в същото време е яла и тя от същото . На мустачките сега има червен обрив  newsm78
Виж целия пост
# 3
Котешката екзема е опасна за хората, доколкото знам, по-добре е да се консултирате с лекар.
Виж целия пост
# 4
Котешката екзема е опасна за хората, доколкото знам, по-добре е да се консултирате с лекар.
ок Кажи моля те защо е опасна?
Виж целия пост
# 5
Съпругат ми веднъж ми се скара, че пипам коте, което е с екзема. Той доста разбира то тези неща. Каза ми, че може да се прихване и от хората и после много трудно се лекувала, понеже се причинявала от гъбички. Проблемът е, че не може да си сигурна дали е екзема, дали е кожно заболяване или алергия.
Виж целия пост
# 6
За пръв път чувам за това. Ами аз си пипах най-редовно моята котка (само сега заради детето избягвам), но не съм имала проблем. Пък и тези на село, които не са обезпаразитени пак съм си ги пипала  newsm78
Защо не отидете на лекар да види за какво става въпрос? newsm78
Май не помогнах много  Blush
Виж целия пост
# 7
Май наистина е по добре да посетиме някой кожен .... ще пиша какво е станало newsm78
Виж целия пост
# 8
Стискам палци всичко да е наред и да мине бързо   Simple Smile
Виж целия пост
# 9
И аз ще стискам и ще чакам да видя какво са казали, пък и ще знаем повече хора за какво става дума! Успех!
Виж целия пост
# 10
Микроспорията пренасяна от котките а и в частност от другите животни е опасна!
Опасна не толкова за самото животно а за човек защото попаднала върху космите на главата предизвиква загуба на космена покривка. Същото е и при животните. Не се чуди и посети лекар, добър дерматолог или ветеринарен лекар също би могъл да диагностицира микроспория. Лечението е продължително но с добра прогноза ако е само по кожата. Ветеринарен препарат лекуващ животните става и за нас хората.
Виж целия пост
# 11
Лелеееееееееееее  Shocked
А как мога да разбера котките ми имат ли такова чудо?  newsm78
Виж целия пост
# 12
Лелеееееееееееее  Shocked
А как мога да разбера котките ми имат ли такова чудо?  newsm78

Ами ако има някакви места, където козината е опадала или има струпеи, например. То котето обикновено се лиже по тези места, личи дискомфорт. Виж по ветеринарните сайтове има доста информация за симптомите.
Виж целия пост
# 13
Ох,като малка много си изпатих от една болна котка.Излезе ми екзема на лицето и никой не искаше да експериментира върху лице,за да не остане белег.Накрая в Стара Загора един доктор ми беше изписал някакъв правен крем и се избавих от тая напаст. #2gunfire
Виж целия пост
# 14
на мен ми бе6е излязла на ръката такава екзема изписаха ми exoderil крем-много бавно минава и е заразно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия