Карфиол, какво може да се приготви от него?

  • 5 228
  • 40
Предварително се извинявам ако има такава тема търсих с търсачката но не открих. Търся рецепти на ястия който могат да се приготвят от сварен карфиол
Аз по принцип досега винаги съм го панирала и пържила след това. Но сега първо нямам време и второ искам да приготвя нещо различно. Някаква идея ако някой е правил нещо да е бързо лесно и вкусно. 
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Аз не го пържа, пека го Карфиол на фурна
Виж целия пост
# 2
От карфиол може да се приготви супа,и паниран карфиол.
Виж целия пост
# 3
И аз го пека във фурната. Накъсвам го на розички, леко го бланширам, нареждам го н тавичка и го заливам с готварска сметана, поръсвам с чер пипер и кашкавал.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви, много момичета   bouquet


Виж целия пост
# 5
Аз го бланширам заедно с 1-2 моркова на кръгчета, отцеждам, заливам с гъст бешамел, индийско орехче, отгоре настърган кашкавал и пека във фурната. Много любимо.
Виж целия пост
# 6
Аз го варя с малко сол (става бързо, не бива да се кашне), накъсан на розички, и го панирам. Пържи се в силно сгорещено олио, както и всички панировки. Хапва се студен.
Виж целия пост
# 7
паниран най го обичам първо се бланшира след това по класическия начин се панира   bouquet
Виж целия пост
# 8
Карфиола го правя по една рецепта, която търпи много модификации според вкуса и моментното ми настроение.
карфиола на розички го бланширам леко в подсолена вода. Изсипвам го изцеден в йенска тавичка. Между розичките нареждам парченца кашкавал( бяло сирене, синьо сирене, ементал...каквото има в хладилника) и/или шунка (колбас, кренвирш, варено пилешко...). Заливам със сос бешамел в който съм сложила куркума и черен пипер и пека до порозовяване. Правила съм го и с маслини като добавка - хубаво е. Вместо карфиол съм слагала броколи, както и смес броколи и карфиол - страхотно става.
Виж целия пост
# 9
паниран най го обичам първо се бланшира след това по класическия начин се панира   bouquet
и аз   Peace или бланширан + олио+оцет+сол+инд.орехче
Виж целия пост
# 10
и аз го обичам най-вече паниран,рецептите сa по-горе,a и бланширан със сос бешамел
Виж целия пост
# 11
Аз си правя Салата с карфиол
както е сувро,накъсвам го на розички,прибавям му няколко сварени яйца,нарязани,сол и майонеза.Тооолкова вкусно става  Crazy Хрупа и е свежо,пък и много бързо.
Виж целия пост
# 12
Правила съм и една рецепта-Свинско с карфиол и ориз,става интересно и определено е различно.Ако ми остане време ще пусна и рецептата(щото трябва първо да я намеря Wink )
Виж целия пост
# 13
Аз го задушавам на пара заедно с броколи и моркови, после задушените зеленчуци ги овъргалям в масло. Става божествено вкусно.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 14
Аз го задушавам на пара заедно с броколи и моркови, после задушените зеленчуци ги овъргалям в масло. Става божествено вкусно.  Heart Eyes
и аз така като гарнитура го предлагам обаче

Иначе се сещам за Карфиол на фурна
Накъсвате на малки розички карфиола, сварявате ги, изцедявате водата. Приготвяте си бешамелов сос, и много настъргано синьо сирене или кашкавал - аз  ги мешам
Слагате в тавичка карфиола, понякога слагам и шунка на парченца ако имам де, заливам с бешамела и най-отгоре със сиренето и кашкавала.
Може и в гИУвечета да се пече, направо на порции.
Пече се на средна фурна, около 20мин.

Намерих рецептата със снимки - не мой, но е с броколи и карфиола, и по отделно е супер  chef







Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия