Кога махнахте решетката?

  • 955
  • 15
Крис винаги е възприемал леглото си като затвор. Само за спане е служело, иначе буден и една минута не издържа, пищи неистово.
Като се поиздължи и започна да му стига до пъпа, като се повдигне на пръсти, се изплаших да не се изпльоска някой ден по глава. Мислех да я повдигнем някак си по-нагоре, но заминахме на море, а там спеше на разтегаем фотьойл. Лягаше си сам, като му се доспи, а като се събуди, си ставаше и си обикаляше стаята и се заиграваше, без да ни буди.  Simple Smile А не, като в леглото му - като се събуди сутрин да пищи да го изваждаме. Tired
И по съвет на приятелка, махнахме две пръчки от решетката му в противоположния край, на който спи. Хем излиза, хем има и решетка, та да не пада насън. Сега е мирно и тихо, ляга и става като си поиска, но започна да се присламчва напоследък все по-често и по-често да спи при нас. Тези му мераци да си ляга с нас са от 8-месечен и то само в нощи, когато много го болят зъбите, спи неспокойно, или има буря и гърми. Все нормални причини и не ми е пречело, но се чудя сега да не се излигави и да го прави за щяло и нещяло. Confused Въпреки, че съм наясно, че след някой и друг месец, до половин година, ще се научи да прескача решетката, така че и тя ще е до време...

Въпросът ми е: кога я махнахте (или отворихте дупка) и какви бяха последиците от това? Намъква ли се в леглото ви и ежедневие ли е това, или рядкост?
Виж целия пост
# 1
още не съм и не мисля, преди сам да я прескочи. Ако не е в леглото си, заспива трудно, разсейва се и предполагам, че нощем ще става да се разхожда. Но той няма нищо против леглото си, даже се заиграва понякога, сваля си чорапите, скубе си одеялото, разни такива Simple Smile
Виж целия пост
# 2
На мен не ми се наложи да махам решетка, защото малката започна да спи на голямо легло като стана на 14 месеца. Това за мен е равносилно на махане на решетка, защото и даде свобода да става когато си реши. И да, почти всяка сутрин ( в почивните ни дни) идва сутрин м/у 7-8 да си доспи при нас. В другите дни се налага да я будим ,тъй като става рано за градина. Има и дни в които ставам преди нея, тогава направо си идва в кухнята. Не е системно с две думи, пък и не ми пречи. Виж ако го прави посред нощ, тогава нямаше да ми хареса. Криско още от вечерта ли идва при вас?
Виж целия пост
# 3
ами преди 1 месец както си играеше детето в къщи и изведнъж затишие...влизам аз в спълнята да го видя що за чудо е тази тишина - а той седнал вътре в леглото и се хили...прескочил си човека и влезнал...идея нямам как, решетката му е до гърдите като е вътре, от вън има и чекмеджета....та така реших, че ще го направи и навън номера и за да не махам решетката и ние като вас махнахме няколко пръчки....и стана тя каквато стана...
Моя младеж като стана на около годинка реши, че мама не му е нужна за заспиване, слагах го след млякото в леглото , целувах го, пожелавах лека нощ и излизах от стаята, след 10-15 мин беше дълбоко заспал....това се повтори само първата вечер след махането на пръчките...сега надава неистов плач, грабва си възглавницата и си излиза от леглото и това е...трябва да си легне на нашето легло и аз да легна с него иначе рев и няма заспиване.....

Чесно казано идея нямам какво да правя, няма с какво да запуша дупката, няма как да върна решетките,....единственото кото ми хрумва е да долепите вашето и неговото легло и да махнете съвсем решетката...при нас и това не става, защото има едни гадни стърчаще табли на леглото му и не може да ги долепим, а и неговото е доста по-ниско...но ако при вас става донякъде е решение, хем ще мисли че е при вас хем ще си е на своето легло....а аз ще следя темата за други идеи...
Виж целия пост
# 4
Въобще не сме я махали.Като порасна достатъчно започна да си я прескача.
Виж целия пост
# 5
Ние направо махнахме кошарата  Grinning Сега спи на голямо легло, вече от два месеца, сигурно можеше и по-рано но не се наканвахме. Освен това е сама в стая и може да си отваря спокойно вратата /плъзгаща е/. Но ми е чудно защо не го прави  newsm78 Никога досега не се е случило да слезе от леглото и да тръгне да излиза да ни търси. Лежи си сутрин, пее си нещо, докато ние не отидем при нея, което ме устройва  Grinning
Виж целия пост
# 6
Мисти, при нас ситуацията е напълно идентична с тая разлика, че веднъж се хвърли през решетката. Махнах я, започва да става нощем сама и да идва при нас. Сега я сложих отново, спи в спален чувал и няма как да я прескочи ми се струва, но съм все на тръни.
Виж целия пост
# 7
Все още не сме я махнали,но тя посреднощ ме привиква и си довършваме съня на дивана в нейната стая.Засега не се е опитвала да я прескача.
Виж целия пост
# 8
Съвсем наскоро я махнах, защото започна да се катери по нея отвън и се уплаших, че ако си заклещи краката и се изпусне, може да пльосне по глава на пода. Но това нищо не промени, защото от втория си месец спи при мен, в креватчето само го "затварях", когато ми пречеше да свърша нещо.
Виж целия пост
# 9
Криско още от вечерта ли идва при вас?

Последните дни да, но и зъбите го побъркват, спи му се, реве, вече изнемощял и не може да заспи от болка, гризе бибата и плаче... Вече втора вечер давам Нурофен. Иначе си заспива в леглото, безропотно, само ако насън се изплаши нещо, идва.

Освен това е сама в стая и може да си отваря спокойно вратата /плъзгаща е/. Но ми е чудно защо не го прави  newsm78 Никога досега не се е случило да слезе от леглото и да тръгне да излиза да ни търси.

Крисо се научи да си отваря вратата на стаята, че е по-ниска бравата и стига до коридора. Laughing

На мен не ми пречи, че идва, стига да не е постоянно. Странно ми е, че има хора, които си спят с детето цяла нощ. То между мама и тати и тримката на спалнята. Не го разбирам, защото мен ме дразни, че не мога да си гушкам татито. Twisted Evil Mr. Green

Ние разглобихме решетката и двете пръчки са извадени от дупчиците, така, че спокойно мога да ги върна пак, но ми се вижда неестествено. В смисъл обратното на естествения развой на нещата. При вече "освободен", съвсем ще издивее, ако го "затворя" пак.
Поне не ми се налага да ставам през 30 минути на нощ и да го гушкам, докато се успокои, а после да му стърча до кревата, защото иначе не заспива, ако не му седя диванче-праз. И това по 10 пъти на нощ и не ми остава да мигна, а да не говорим как си чувствам кръста от това навеждане, вдигане, пак оставяне..  Tired

Явно посещенията при мама и тати са нормално нещо, то и на 5г. да стане детето, пак търчи, няма какво да се лъжем. ooooh!
Виж целия пост
# 10
Като стана на 2г махнахме решетката, преди това я бахме повдигнали с 5 см, защото се премяташе през решетката с "туп, ааааааааааааа"
Виж целия пост
# 11
На 1г.3-4м. май беше като махнахме 3 пръчки от решетката. Научи се бързо да влиза сам (слагахме една възглавница на земята, че му беше високо), а за слизането беше като камикадзе - с главата надолу. Laughing Скоро май няма да махнем цялата решетка, защото много се върти и със сигурност ще пада по няколко пъти на нощ. Понякога излиза, за да пие вода или да вземе някоя количка от хола. Но той от новородено бебе си спи сам (в кошарката) и никога не сме имали проблеми с това.

При нас сега проблема е, че иска да влиза в бебешката кошара и обяснява, че като се роди бебето щял да влиза да го бори. Whistling Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Ами, май беше на 1,5 - 1,6 год - някъде там. Но съединихме креватчето му с нашия, защото вечер го кърмя и не издържам да ставам по няколко пъти, да го взимам от креватчето, да го кърмя и пак да го връщам там. А и по принцип той спи неспокойно, върти се на всички посоки и не мога да си представя да оставя решетка, а ако я махнем и го оставим да спи в креватчето си, без да е слепено до нашето легло, той ще пада по няколко пъти на нощ.
Виж целия пост
# 13
на 1 г и 7 месеца, когато започна да се мъчи да я прескача  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Още не съм я махнала,защото леглото му е доста високо,а той се мята през нощта и може да падне.От понеделник е на градина и там нямат решетки,но и леглата са доста ниски.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия