Покана за Общо събрание на СНБМ

  • 5 918
  • 61
Скъпи членове, както и тези които сте подали заявления за членство,
каним ви да вземете участие в редовното годишно Общо събрание на нашето сдружение.
В рамките на това Общо събрание ще бъде избран ново ръководство , тъй като мандата на настоящето изтича.
Също така ще бъдат обсъдени насоките на работа на сдружението за следващата година.
Ще се радваме на вашето присъствие на на 30 Септември (неделя) 2007 г. от 14.00 часа. Събранието ще бъде проведено на следния адрес: квартал “Манастирски ливади - запад”, ул. Ралевица №94, бл. 1, ет. 8, ап. 19.
Виж целия пост
# 1
Момичета, тук можем да обсъждаме дневния ред, както и структурата, правилата и процедурите за работа. Ако се одобри тази структура да се види кой от членовете за кое звено е подходящ, като разбира се нищо не пречи да работи в повече от едно звено.
Ето ви и примерния дневен ред:

1.   Представяне на отчети за дейността на сдружението за 2006 г и 2007 г.
   Отчета за дейността 2006 (подаден в МП);
   Предварителен отчет за дейността 2007 г.
   Финансов отчет за периода октомври 2006 – септември 2007 г. (каса и банкова сметка);
   Отчет по проект с ФРГИ.
2.   Приемане на правилата за избор на УС, председател и заместник-председател
3.   Избор на, нов Председател и Заместник-председател на СНБМ, избор на нов Управителен съвет Изчистване на списъка с членовете на СНБМ (кои са платили, кои са се записали редовно и т.н.)
4.   Други
   Промяна на чл.3, ал.3 от устава (адрес за кореспонденция на СНБМ);
   Избор на счетоводител / Лице което да води финансово-счетоводната дейност на СНБМ (да извършва плащанията, банка и т.н.)
   Преглед и обсъждане на предложенията за вътрешни правила на сдружението, организационна структура (предоставени на членовете предврително). Гласуване на предложените правила.
   Преоценка на дейностите на сдружението и преразпределение на задачите сред членовете, съгласно утвърдените правила и организационна структура. Определяне на ресорни отговорници (по организационната структура).
   Определяне на приоритетни области на действие за следващата година
   Казусът „близнаци”;
   Достъпна среда;
   Детско здравеопазване;
   Детски заведения;
   Училище
   Издръжка на деца при развод;
   Други
5.   Разни.
Виж целия пост
# 2
   Само да се запиша. Смятам да присъствам задължително.
Виж целия пост
# 3
Хриси, в рамките на дневния ред бих искала да се включи обсъждане и избиране на отговорник по срокове и дати за изпълнение на различни задачи. Иска ми се 1 човек да отговаря за това и да си следи ако трябва само това и да напомня отдалеч какво следва и в какви срокове. Примерно 1 месец предварително и с наближаване на датата през седмица, като накрая 3 дни преди това пак да напомня, защото всичко правим в последния момент и ми се иска това да се промени.

Другото, което предлагам да се обсъди е какви точно са рамките на "изключване на член от Сдружението поради уронване на авторитета му". Иска ми се да поставим ясни правила в тази насока.

Това са моите допълнения към дневния ред.

Виж целия пост
# 4
записвам се и а аз да го следя обаче, мило, на сватба сме на 30ти и няма да мога да дойда  Sad цецо пешев се жени   Grinning
мога да взема "отношение" по дневния ред предварително примерно, а що се отнася до това което казва мисленце за "рамките на "изключване на член от Сдружението поради уронване на авторитета му". Иска ми се да поставим ясни правила в тази насока." - къде имаш предвид  да са тези правила? разписана процедура на сдружението ли имаш предвид? понеже в устава не се включват такива неща. Peace
Виж целия пост
# 5
Кали има предвид, че по време на ОС ще обсъдим и приемем организационна структура, както и правила и процедури за работа, там да бъде разписано това.
Абсолютно съм съгласна, предложението за човек за срокове трябва да го обсъдим как точно да стане  Thinking
В административното звено, юристите и другите членове, които ще работят ще следят сроковете що се отнася до задълженията ни по нормативни актове.
От екипите по проекти ще си следят сроковете , които ги касаят.
Може би трябва някой от административното звено да следи и всички срокове по договори, независимо от хората, които работят по това, трябва да ги уточним  Peace

elpet, моля те, ако не можеш да дойдеш ще е добре да упълномощиш някой да гласува вместо теб  Peace
Виж целия пост
# 6
В случай, че не успея да дойда какво точно се изисква да се уполномощи друг да гласува вместо мен.
Ако не ви затруднява може ли да ми пратите линк с адреса, защото не съм сигурна дали точно съм се ориентирала.
Виж целия пост
# 7
В случай, че не успея да дойда какво точно се изисква да се уполномощи друг да гласува вместо мен.
Ако не ви затруднява може ли да ми пратите линк с адреса, защото не съм сигурна дали точно съм се ориентирала.

Здравей, ето картата с адреса - http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=c69e09b73e99d82d50bd3b151cb280 … %D6%C0&num=94

Имай предвид, че се влиза откъм Василашко езеро към блока, а той е на самия булевард българия, отдолу има магазини с табели Sffera i Art Park. Входа е откъм Art park като продължиш към паркинга.

Звънете на звънеца на Евробилд груп, с оранжева табелка е, няма как да го сбъркате. /Това към всички адресирано Wink /.

Ако някой не може да дойде трябва да си даде нотариално заверено пълномощно на някой от останалите членове. Най-добре вижте в устава Peace
Виж целия пост
# 8
благодаря за отговорите  Peace
мишленце в устава пише че пълномощното е писмено но не и нотариално заверено, копирам текста тук:  Peace

Член 23 – право на глас в ОС
(1) Всеки член на Общото събрание има право на един глас.
(2) Всеки член на Общото събрание може да представлява най-много трима други членове. Представителството се доказва с писмено пълномощно, представено на председателя на УС в деня на провеждане на Общото събрание. Преупълномощаване не се допуска.
Виж целия пост
# 9
благодаря за отговорите  Peace
мишленце в устава пише че пълномощното е писмено но не и нотариално заверено, копирам текста тук:  Peace

Член 23 – право на глас в ОС
(1) Всеки член на Общото събрание има право на един глас.
(2) Всеки член на Общото събрание може да представлява най-много трима други членове. Представителството се доказва с писмено пълномощно, представено на председателя на УС в деня на провеждане на Общото събрание. Преупълномощаване не се допуска.

Затова казах да си проверите устава, нямах време да проверявам аз Wink

Мерси, че си си направила труда, ще е полезно за всички, които няма да могат да дойдат Hug
Виж целия пост
# 10
И аз благодаря за изчерпателната информация Peace
Виж целия пост
# 11
Ще се опитам да дойда, въпреки че другата седмица пътувам и ще е сложно. Има ли материали, които мога да погледна предварително?
Виж целия пост
# 12
Пратих поканата с материалите до всички членове и до тези , които са си подали заявления за членство.
Ако някой не я е получил да казва  Peace
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви много за поканата. За съжаление не мога да присъствам. Няма как да дойда с малкия до София. Предполагам, че след като все още не съм член, няма нужда да бъде представлявана от друг човек.
Пак благодаря.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви много за поканата. За съжаление не мога да присъствам. Няма как да дойда с малкия до София. Предполагам, че след като все още не съм член, няма нужда да бъде представлявана от друг човек.
Пак благодаря.
Няма защо  Hug
Можеш да прегледаш материалите, които сме пратили. Например можеш да видиш организиционната структура и да си помислиш къде би могла да се включиш. Освен това по-нататък можеш да станеш координатор за Бургас, мисля, че има доста неща ,, които могат да се направят на местно равнище.
След ОС като финализараме документите, ще ги изпратим на всички  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия