Нелоялна конкуренция при набиране на клиенти в банковия сектор

  • 825
  • 7
Вчера служителите в една от фирмите на известен български бизнесмен с интереси в банковата сфера, ми заяви, че ще ми платят само, ако си открия сметка в една определена банка. Това било нареждането на шефа й. Днес възнамерявам да запиша разговора с шефката на въпросната служителка на телефона си, защото се съмнявам да ми изпратят тази информация писмено.
Явно въпросната банка не може да си набира клиентите със стандартни пазарни методи и се уповава на принудата.
Пази боже от такива бизнесмени!!!
И после защо не вярвам на банки с български капитал.
Виж целия пост
# 1
Мои клиенти сключиха договор с друга фирма. Условие за сключването на договора беше плащанията да се извършват по сметка, открита в конкретна банка. Ако не искат да си открият такава сметка-няма договор. Точка.

Виж целия пост
# 2
Мда познато ми е - имам лизинг на кола, но месечната вноска трябва да внасям точно в определена банка посочена от лизингодателя, а не в тази в която аз имам преференции като клиент... и сега всяка вноска ми коства 'намси' лева превод, вместо ако я преведа от моята банка за 'намси' стотинки. Но не аз трябва да ползвам банката която лизингодателя ми е посочил, друга не може..
Дори и да имам сметка като клиент в посочената банка и извършвам плащането от сметката ми до сметката на лизингодадтеля аз отново че плащам по висока такса за превод - което звучи напълно 'непазарно'
Виж целия пост
# 3
Мда познато ми е - имам лизинг на кола, но месечната вноска трябва да внасям точно в определена банка посочена от лизингодателя, а не в тази в която аз имам преференции като клиент... и сега всяка вноска ми коства 'намси' лева превод, вместо ако я преведа от моята банка за 'намси' стотинки. Но не аз трябва да ползвам банката която лизингодателя ми е посочил, друга не може..
Дори и да имам сметка като клиент в посочената банка и извършвам плащането от сметката ми до сметката на лизингодадтеля аз отново че плащам по висока такса за превод - което звучи напълно 'непазарно'

Може ли да получа инфо за лизингова кола през коя банкова иснституция срава въпрос? Понеже и аз съм в този бизнес  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Не само българските са такива. Имах клиенти, които отказваха да платят, ако нямам сметка в тяхната банка. Открих сметката, платиха ми я закрих.
Виж целия пост
# 5
Вероятно от фирмата са поставили такова условие на velvetmamma, тъй като имат сключен договор с тази банка за някакви преференции или пък за да не губят левове при прехвърлянето на пари. Ако трябва да внасят пари в сметка на друга банка могат да се набутат с до 7-8 лв. - като се умножи по 1 000 плащания на месец се вижда, че е голяма цифра.
Моят работодател например също има договор с няколко банки, от които мога да избирам къде да си открия сметка и да ми превежда пари там без комисионна за превода (която се плаща от наредителя).
Виж целия пост
# 6
Мда познато ми е - имам лизинг на кола, но месечната вноска трябва да внасям точно в определена банка посочена от лизингодателя, а не в тази в която аз имам преференции като клиент... и сега всяка вноска ми коства 'намси' лева превод, вместо ако я преведа от моята банка за 'намси' стотинки. Но не аз трябва да ползвам банката която лизингодателя ми е посочил, друга не може..
Дори и да имам сметка като клиент в посочената банка и извършвам плащането от сметката ми до сметката на лизингодадтеля аз отново че плащам по висока такса за превод - което звучи напълно 'непазарно'

Може ли да получа инфо за лизингова кола през коя банкова иснституция срава въпрос? Понеже и аз съм в този бизнес  Mr. Green

EFG Лизинг имат такива изисквания.
Моят лизинг е към Интерлийз, сметките са в ОББ, понеже лизинговата компания е част от NBG group както и самата ОББ, и въпреки това ми искат по 3 лв за превод. Но за щастие не ме задължават да ползвам услугите на ОББ, плащам си вноската през друга банка за стотинки.
Виж целия пост
# 7
Мда познато ми е - имам лизинг на кола, но месечната вноска трябва да внасям точно в определена банка посочена от лизингодателя, а не в тази в която аз имам преференции като клиент... и сега всяка вноска ми коства 'намси' лева превод, вместо ако я преведа от моята банка за 'намси' стотинки. Но не аз трябва да ползвам банката която лизингодателя ми е посочил, друга не може..
Дори и да имам сметка като клиент в посочената банка и извършвам плащането от сметката ми до сметката на лизингодадтеля аз отново че плащам по висока такса за превод - което звучи напълно 'непазарно'

Може ли да получа инфо за лизингова кола през коя банкова иснституция срава въпрос? Понеже и аз съм в този бизнес  Mr. Green

EFG Лизинг имат такива изисквания.
Моят лизинг е към Интерлийз, сметките са в ОББ, понеже лизинговата компания е част от NBG group както и самата ОББ, и въпреки това ми искат по 3 лв за превод. Но за щастие не ме задължават да ползвам услугите на ОББ, плащам си вноската през друга банка за стотинки.

БПБ и EFG, особено БПБ, имат изискване да си откриеш разплащателна сметка в съответната банка. Което ще рече, че не плащаш всеки месец за превод и ти дърпат сумата само по договор - главница плюс лихва като анюитентна месечна вноска!  Peace Можеш да си слагаш по сметката когато и колкото пари пожелаеш...
Но всички имат различна политика...  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия