Хашимото и бременност

  • 1 117
  • 6
Здравейте,
Искам да попитам момичетата с Хашимото, дали при бременност трябва да се спре приема на селен? Когато се консултирах с д-р Тодорова тя ми каза, че аспирин и селен ще трябва да пия и през цялата евентуална бременност.
В момента съм в чужбина и нямам възможност за повторна консултация с нея, ендокринолога тук ми каза да спра селена защото нямал информация как влияе по време на бременността. Не знам какво да правя да спирам ли селена или да продължавам да си го пия??
Виж целия пост
# 1
до колкото знам селена е антиокси`д
Виж целия пост
# 2
Точно така, антиоксидант е
Виж целия пост
# 3
Здрасти Didka_M...Няма да ти давам съвет за това дали да спреш селена или да продължиш с него, само ще ти кажа, че ако става дума за д-р Катя Тодорова от "Майчин дом"- София, то направи това, което тя те е посъветвала. Поне аз от личен опит знам, че тя е много добър специалист в тази област и че благодарение на нейната помощ са се родили много здрави бебчета. Имам приятелка с Хашимото, която се консултира с нея през цялата бременност и всичко беше ОК. А пък аз съм с диабет тип 1 и също бях при нея...и резултата се вижда по-долу на лентичката ми Simple Smile
Пожелавам ти всичко да бъде наред и когато му дойде времето да се похвалиш с едно здравичко бебче. УСПЕХ!!!
Виж целия пост
# 4
Мисля, че можеш да се довериш на д-р Тодорова.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета за отговорите.  bouquet
Според мен също д-р Тодорова е прекарасен специалист, просто реших да се презастраховам и да попитам и тук.
Виж целия пост
# 6
И аз съм с Хашимото от 17 години. Сега съм в подготовка за ин витро в Клиниката в Плевен. Една от първите ми консултации беше с Д-р Катя Тодорова, която прави приеми там. Тя лично ми предписа към Метизола, който пия от години Селен и то в дойна доза. Използвам опаковките Цефасел по 2 таблетки на ден и така трябва да продължа по принцип за напред. А в момента със сигурност трябва да го пия. А лекарката, която ме лекува от години и е от Александровска болница ми замени Метизола с Пропицил, което е по пречистеното лекарство, естествено е и 7-8 пъти по-скъпо. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия