Алергия или не?

  • 1 143
  • 11
Синът ме е с разстройство от 7 дни. В момента акото му не прилича на разстройство, но ака по 5 пъти на ден. Притеснява ме тази слуз дори след като се е изакал продължава да се напъва детето и излиза само слуз. Въпросът ми е следният въжможно ли е това да е алергия към белтъка? Той е само на адаптирано мляко. Яде лечебна Хумана не му помогна. Пи Ентерол пак същата работа. Сега ще даваме ако за изследване, но ако на някой му се е случвало нещо подобно нека ме ориентира че вече се побърках да го наливам с вода да не се обезводни. Педиатърката предполага че са зъбки, но тази слуз ме побърква. Twisted Evil
Виж целия пост
# 1
Reni,
отиди в Хомеопатичното дружество,няма да навреди.

Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 2
Nina, каде се намера това дружество?
Виж целия пост
# 3
Принципно е възможно.
Упоритата диария също е признак на алергия, но само от това не може да се прави категорично заключение.
Разкажи по-подробно с какво се храните, как се появи това разстройство, правил ли ти е друг път проблеми с храна...а бе всичко за което се сетиш.

Какво стана с Гентамицина? Даде ли го?
Виж целия пост
# 4
Да, наистина, разкажи повече - преди това хрема, някакво боледуване? Откога сте на ад. мляко,друго какво яде, преди имал ли е разстройство? По принцип разстройството би могло да е признак на алергия, но не може да се каже категорично, пък и е сравнително отскоро - по-трудно отзвучават стомашните неразположения при бебетата и може да ви трябва повече време, докато всичко се нормализира. Би трябвало да сте минали на диета - само лечебна храна, никакви плодове, сокове, пюрета - може оризова вода, сварени моркови - никакво подобрение ли няма от диетата?
Виж целия пост
# 5
Ядем адаптирано мляко от 20 ден. Храним се с Аптамил 2. Няма обриви( единство две червени петна под шията) но ги отдавам на цапането с мляко и пюрета , не яде никакви пюрета сокове или други такива неща. Изяде 2 кутии лечебна Хумана. 2 дни само нея, а после постепенно я спирахме. Преди това си хапваше плодови пюрета- сливи, круши, ябълки и тиква през 4 месец. През 5 месец започнахме зеленчуковите пюрета - тиква +картоф, ранни моркови, ранни моркови с картоф и от тогава да сега дрискаме като за световно. Развали си режима и сега хапва като новоредено- 6ч,9ч,12.30ч, 15ч,17.30ч,18ч, 21ч, 24ч 3ч.  Получава се така сигурно защото на няколко пъти ми прави впечатление че докато ядем се наакваме или 5 мин след хранене вече сме се наакали. Затова започнах да подозирам че може да имаме алергия.
Гентамицин не съм му давала, защото чувам много ужасни мнения за него- включително че при малки бебета може да доведе до оглушаване
Виж целия пост
# 6
Цитат на: reni
Ядем адаптирано мляко от 20 ден. Храним се с Аптамил 2. Няма обриви( единство две червени петна под шията) но ги отдавам на цапането с мляко и пюрета , не яде никакви пюрета сокове или други такива неща. Изяде 2 кутии лечебна Хумана. 2 дни само нея, а после постепенно я спирахме. Преди това си хапваше плодови пюрета- сливи, круши, ябълки и тиква през 4 месец. През 5 месец започнахме зеленчуковите пюрета - тиква +картоф, ранни моркови, ранни моркови с картоф и от тогава да сега дрискаме като за световно. Развали си режима и сега хапва като новоредено- 6ч,9ч,12.30ч, 15ч,17.30ч,18ч, 21ч, 24ч 3ч.  Получава се така сигурно защото на няколко пъти ми прави впечатление че докато ядем се наакваме или 5 мин след хранене вече сме се наакали. Затова започнах да подозирам че може да имаме алергия.
Гентамицин не съм му давала, защото чувам много ужасни мнения за него- включително че при малки бебета може да доведе до оглушаване


Според мен много малко време сте били на диета - тя трябва да продължи до пълното излекуване на разстройството и 2-3 дни след това. Изчакай и резултатите от изследването на акото - може да е бактерия някаква. Само разстройство ли има детето? Темепература преди това? А забелязала ли си дали зависи акото от това дали е изцяло млечно храненето или и пюре?
Виж целия пост
# 7
Температура не сме имали слава богу, единствено когато си хапваше тиква или морков бяха оранжеви и като че ли отделно преработени
Виж целия пост
# 8
Какво представляват тези петна и от кога ги има?
Виж целия пост
# 9
Александър също има такива петна,точно на свивката на гушата.Също го отдавам на постоянното лигавене и стичане на мляко,колкото и лигавници да слагам.Минават единственно с крем Бочко.
Виж целия пост
# 10
Ами ние нали сме си пълнички са като протъркано или лишейчета петната. Мога ли да му дам Смекта? От Ентерола се дърпа и дори когато е в млякото
Виж целия пост
# 11
Много е вероятно да е алергия и като чета симптомите си припомням моите кошмари. На сина ми алергията се прояви на същата възраст след едноседмично пиене на Милумил след като спрях да го кърмя. Прояви се в разстройство със слуз и кръв в изпражненията. Съвета ми е да спреш за един ден млякото. Ако имаш кърма го покърми, ако не - спри млякото.  Ако е алергия лечебното мляко няма да ви помогне.Карай на безмлечна оризова каша и за разнообразие печени ябълки и чай от джоджен. Нищо няма да му стане ако не пие един ден мляко- то също раздрисква. И най- важното при разстройство- супа Моро.
Супа Моро
 Няколко настъргани моркова се варят вав вода колкото да ги покрие. Като се сварят- прецеждаш и пасираш морковите. Даваш на няколко поредни хранения. когато проака гъсто оранжево- вече имаш напредък.
Водата от морковите може да я даваш да пие.
След това оризова каша. Търси чиста оризова каша- без захар- На нестле май е със захар. Захарта също дразни червата. На Слънчо има каша Моркови и ориз. В кашата може да сложиш печена ябърка.
На другия ден пак супа Моро
Пробвай с тази строга диета. След това захранвай с мляко и постепенно другите неща.
Между другото когато  са раздразнени корема и червата картофите също дразнят. Ако намериш каша с дюля - дюлята също запича. Но ако пак се раздриска или не спре- заведи го на алерголог.
Желая ти късмет и да не е това което си мислиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия