Изведнъж много кърма - да изцеждам ли?

  • 557
  • 12
Уж ми се беше регулирала кърмата, т.е. не съм имала проблеми с количеството от самото начало - винаги е била толкова, колкото е изпивал. А сега, от два дена гърдите ми са постоянно пълни - малко ли пие, много кърма ли имам... не знам  newsm78  Та въпросът ми е- да изцеждам ли? Нали като изцеждам, ще се напълнят пак толкова? НО просто ги усещам, че след кърмене са си пълни... а същевременно съкровището  май преяжда - защото леко повръща след ядене. Видимо доволен е, сам пуска зърното. И от какво така изведнъж ми се препълват гърдите?  Thinking  Не съм яла нищо по-ралично, нито пия повече - напротив, почти не ми остава време да ям и пия... 

Моля за съвет, че започват да ме болят гърдите...  Sad
Виж целия пост
# 1
Изцеждай винаги по малко, когато усетиш напрежение и дискомфорт - само до облекчаване. Ето, моето детенце е на 10 месеца, понякога ми се налага да изцедя мъничко.
 Peace
Виж целия пост
# 2
Аз изцеждам винаги след ядене-колкото и да е,,някой път повече някой път по-малко. В резултат вече имам пълен с кърма фризер и това много ми помага. Най-малкото че ако ми спре кърмата ще имам за още 2 месеца замразена...хич не искам да давам АМ. А другото предимство е , че съм още студентка и като ходя на лекции майка ми вади от фризера и така го храни.
Виж целия пост
# 3
Ето, днес вече два пъти изцедих след ядене и сега гърдите ми са просто много пълни и тежки, а следващото кърмене е чак след час и половина.  Sad Имам чувството, че ще си докарам хиперлактация така  Confused
Виж целия пост
# 4
Цеди само когато са ти много напрегнати. Защото наистина може да си докараш хиперлактация, ако цедиш редовно (освен, ако не искаш да замразяваш кърма). Можеш да си налагаш зелеви листа в сутиена, хем облекчават, хем и леко намалят лактацията.
Виж целия пост
# 5
изцеждай
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговорите!   bouquet
Виж целия пост
# 7
Възможно е малчето, без да си разбрала, да е започнало да суче по-здраво, може и заради бум в разстежа, и така да е стимулирало повече млекопроизводство за своите нужди. Разбира се, отново кърмата ще се регулира до няколко дни.

В никакъв случай не изцеждай докрай! Ще предизвикаш хиперлактация съвсем.

Ако много се препълнят гърдите - изцеди малко (10-20 мл), колкото да омекнат леко, ареолата да омекне, така да се каже - просто за да не усещаш "пръсването"  Grinning Скоро ще се регулира пак.

Ако започне да те наболяват гърдите някъде конкретно и да напипваш топчета - тогава намачкано зелево листо в сутиена и сменяш листата с нови намачкани по няколко пъти на ден. Пиеш лецитин за отпушване - пусни си търсачка с "лецитин" тук в кърмаческия, за да разбереш как се пие. Под топъл/горещ душ цедиш внимателно гърдите като гледаш да "прокараш" топчето, масажирайки го по пътя на млечната жлеза в посока ареола, но много внимателно, да не нараниш млечната жлеза. И даваш на бебо по-често да суче, също да "прокара" топчето. Това само ако се получи запушване.

Бързо регулиране на кърмата пожелавам.  Grinning
Виж целия пост
# 8
Снежи, благодаря за изчерпателния отговор!  bouquet   Точно така ще постъпя. Май наистина е бум в растежа, не мога и аз да измисля друго обяснение... Thinking  ...а топчета имах още вчера Sad Горещи душове - вече два... Дано се оправят по-скоро. Мерси още веднъж!  Hug
Виж целия пост
# 9
Босилече, дано кърмата бързо се регулира и бучиците изчезнат.
Виж целия пост
# 10
моля ви кажете ми как да замразявам кърмата? Бебето се роди на 07,09,2007, в началото на осмия месец и още е в болница милата. Аз се цедя и искам да замразявам кърмата, но не знам никакви подробности. Моля Ви да ми помогнете. newsm78
Виж целия пост
# 11
Мама Пепи  Hug,

честито бебенце! Да ви е жива и здрава! Сигурно много се притесняваш, че бебка е в болница, стискам палци всичко да се оправи бързо, бебочка да е добре, да навакса успешно и не след дълго да се гушкате на воля.

БРАВО, че си решила да цедиш и замразяваш и да поддържаш лактацията - по-добро от това не можеш да направиш за своето бебче. Сигурно не ти дават да им носиш изцедена кърма, но можеш да настояваш, особено ако успееш да ги убедиш в стерилността й. А ако бебка позаякне и може да молиш по за малко да ти я дават и да се пробвате да се кърмите в болницата.

За съхранението на кърмата - много изчерпателно всичко е описано тук:

Указания за съхранение на кърма. Съхранение и третиране на кърма
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0



А тази статия е от Кърмаческата БИБЛИОТЕКА:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Искам да те насърча да питаш за всички въпроси, които те вълнуват. Тук във форума ще срещнеш много правилна информация, подкрепа и добра навигация  Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 12
благодаря Ви много за информацията  беше много полезна за мен  Wink още веднъж Ви благодаря !  yes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия