Полет от 12 часа с дете на година и половина

  • 731
  • 4
Здравейте мили мами, радвам се, че има такъв форум, защото ужасно съм се притеснила, а нямам познати около мен, които да ми дадат практически съвети. Декември месец ни предстои пътуване до Джакарта. Вероятно ще се прекачваме на няколко пъти, ще има престой на някое летище за около 4-5 часа... Но това, което направо ме ужасява е най-дългия полет, до Джакарта, който ще е между 12-14 часа. Вярно, че ще се пътува през нощта, но това не ме успокоява много- много. Синът ми е ужасно буйно дете, не е пътувал досега на самолет. Трудно стои на едно място. Въпросите ми са много: Къде би могъл да спи, столчето за кола като че ли е най-удачно, вероятно е голям за специалните кошарки, които предоставят от авиокомпанията. (на година и 7 месеца ще е тогава). Сега все още се кърмим, но не знам до декември дали ще имам кърма все още, така че и това е проблем, защото от сукането най-добре се успокоява. Още един въпрос - с какъв документ пътува детето, и на него ли се вади паспорт? За количката прочетох разни мнения, ще трябва да питаме в съответната авиокомпания. Споделете опит, дайте идеи, много ще съм ви благодарна. Hug
Виж целия пост
# 1
Ами със отделна седалка ли ще бъде? Кошарките са наистина доста малки и по всяка вероятност няма да влезе в нея. От друга страна пък някой май беше споменал тук, че ги давали до 2 годинки, ама аз лично се съмнявам. Най-добре да провериш с компанията с която ще летиш дали му се полага. Ако се полага, нямаш грижи, особено на нощен полет. На мен ми казаха, че ги давали до 6м, но моята беше на 13м. като пътувахме и проблем никой не ни направи, дадоха ни кошара. За останалото, много си зависи от детето. Аз за моята няма да те лъжа,че ни побърка, но се изкарва. И ние сменяхме няколко полета и дългият ни беше 10 часа. Явно от превъзбуда хич не щя да спи. Чак накрая заспа за 4 часа. Носи занимавки. Ние взехме портативно ДВД с любимо филмче и това ни даваше поне 15 мин почивка в критичните моменти. Количките, мисля че е еднакво на всякъде. Дават да я вкараш до вратата на самолета, сгъваш, взимат ти я и я смъкват долу. На излизане чакат пак на вратата да си я получиш. За документите незнам от къде пътуваш, но тук се изисква паспорт за детето ако напуска страната, независимо от възраста.
Виж целия пост
# 2
Ако пътуването е през ноща има голяма вероятност детето да спи, но въпреки това вземете дребни занимателни играчки /можете да скриете  от сега някои от неговите и да ги извадите по време на полета за да са като нови за него, или да купите няколко нови/ и му давайте по една всеки път когато положението го изисква /като прибирате старата играчка, ако то ви позволи де - за да не се загуби/.  Връзка със стари ключове, старо портмоне с разни хартийки изрязани от списания вътре, дори стар мобилен телефон - също вършат работа, или празен лист и химикалка или молив - може да рисува или вие да му рисувате докато то гледа. Най-добре е да са дребни играчките за да можете да вземете повече / за 12 часов път сигурно около 24 играчки ще е добре - зависи колко са занимателни играчките де/ , може и книжки, които заедно да разглеждате и четете. Вземете му бисквити или нещо друго за хапване + вода или сок / ако полета разрешава, че то не знам сега тези забрани паднаха ли/, те на борда обикновено дават вода, но за дългия полет е най-добре още като се качите да си поискате за детето една бутилка /така няма да реве докато чака за вода/.   
Ако сте му запазили седалка в самолета, мисля че е добра идея да вземете седалката за кола. /обикновено, ако самолета не е пълен, отпускат едно място за детето - но незнам дали може да се разчита на това/ Щом е толкова активно детето това ще го държи на едно  място. Можете и в самолета да се разхождате напред-назад, ако не издържа на едно място. Ако кърмите ще е по добре за вас вярвайте ми, ако трябва увеличете броя на кърменията за да сте сигурна, че ще имате кърма до декември. /по принцип на излитане и на кацане е добре за детето да се кърми/.
Когато имате престой на летището най-добре карайте  детето да се движи повече - да ходи, да тича, така като си изразходи енергията, в самолета ще стой мирно.
Трябва да има задграничен паспорт, а ако пътувате без бащата трябва и пълномощно да имате. Най-добре си проверете тези неща и си извадете необходимите документи - преведете ги, ако трябва.
И както се казва - вие най-добре си познавате детето, тъй че на място ще можете да реагирате най-добре.

Дано поне малко съм ви помогнала. Успех!
Виж целия пост
# 3
Не се притеснавай, всички така пътуваме с малки деца. До 2 години не си длъжна да купуваш място за детето, а добрите компании по принцип, но не задължително, оставят свободно мястото до майката, ако е сама. Когато моята дъщеря беше на 16 месеца, пак ни осигуриха легълце на стената за спане. На легълцето беше отбелязано, че е до 10 кг.
Зависи от авиокомпанията и от това колко малки деца има.
Виж целия пост
# 4
Безкрайно съм ви благодарна за ценните съвети, мили мами! Наистина смятам, че са много ценни, тези неща никъде не ги пише, само от хора, които са го преживяли можеш да научиш нещо. Сега се чувствам малко по-спокойна и уверена и се надявам, че пътуването ни ще мине без особени проблеми! Simple Smile
Разбира се, ако още някой иска да сподели нещо, с радост ще приема впечатления, мнения и съвети!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия