РХ отрицателна

  • 3 074
  • 25
 Здравейте, искам да направя запитване дали на някой му се е случвало нещо такова...Аз съм с кръвна група А1 положителна, а моята съпруга е с 0-лева отрицателна...значи по думите на лекарите това се води бременност с повишен риск!!!Затова правиха кръвни изследвания на жена ми на всеки два месеца...и така, жена ми роди и сега си имаме момиченце...До тук добре, но...винаги има едно НО...Втората бременност(при евентуална такава)се води още по-рискова, затова още при раждането трябва да се сложи някаква инжекция ...Обаче нашите некадърни доктори забравиха  за това и сложиха инжекцията с 3 дена по-късно...
 сега жена ми сериозно се притеснява при второ дете...Някой може ли да ни внесе малко яснота по въпроса, дали това забавяне от 3 дни може да направи втората бременност много рискована...Благодаря
Виж целия пост
# 1
Инжекцията трябва да се постави в рамките на 72 часа след първото раждане. Предполагам, че лекарите са съблюдавали този срок.
Дори и без тази инжекция втора бременност може да се износи до край, с подходящата медикаментозна терапия.
Виж целия пост
# 2
Съгласна съм с КейРен. В нашето семейство жените сме все с ер ха минус. Второто дете на леля ми е било с проблеми след като се е родило, заради ер ха несъвместимост при родителите. Наложило се е кръвопреливане и престой в ковьоз. Но сега той е мъж в разцвета на силите си, със собствено дете, което в крайна сметка е щастлив край Simple Smile Разбира се, когато инжекцията анти-Д гамаглобулин се бие навреме, такива проблеми няма.
Виж целия пост
# 3
Нашият случай е аналогичен с вашия  Simple Smile Аз също съм 0(-), а съпругът ми е А(+). Когато родих сина ни, инжекцията я нямаше в наличност; та докато я открием и ми я поставят, беше вече трети ден след раждането. Както е написала и KayRenn, това се прави до 72 часа след раждането. Ние се вместихме в последния час  Mr. Green Втората ми бременност протече и завърши нормално, резултатът е почти 10-месечната ми дъщеря  Heart Eyes По време на бременността не съм имала проблеми и изследванията ми си бяха в норма  Peace Дано съм те успокоила  Hug
И още нещо да добавя - в случай, че детето вземе резус фактора на майката, проблемът автоматично отпада  Peace При нас, обаче, и двете ни деца са с кръвната група на баща си.
Виж целия пост
# 4
И още нещо да добавя - в случай, че детето вземе резус фактора на майката, проблемът автоматично отпада  Peace При нас, обаче, и двете ни деца са с кръвната група на баща си.

 Peace

Tо4но това исках да кажа и аз. Изследвали ли са РХто на дъщеря ви?
Виж целия пост
# 5
Няма проблеми, когато гамаглобулинът е поставен навреме. При втората бременност пак се правят изследвания по Кумс и всичко е наред. Разбира се подсъзнателно свети червената лампичка за тази несъвместимост, но идеална бременност няма, ако не е това ще е друго - аборт, мисед, високо кръвно...
Виж целия пост
# 6
не се притеснявай,няма да има проблеми.по време на бременността ще правите изследвания за антитела и ще действате ако има такива.ние също сме с кръвна несъвместимост,но ето 4е родих и второто си дете без никакви проблеми.и на мен след първото раждане не ми сложиха анти -д гамаглобулин,но при втората бременност нямах проблеми
Виж целия пост
# 7
Здравейте, на всички.Искам  да попитам дали на някой му се е случвало при втора бременност теста за антитела да е бил положителен и какво сте правили след това?   Sad Много се притеснявам........ Дано някой отговори по-скоро
Виж целия пост
# 8
Извинявам се , може би трябваше да поясня... става дума за сестричката ми,тя е с Rh- , а съпругът и с Rh+ ,при първата бременност нямаше проблем , били са и след това гамаглобулин /дано не бъркам названието/ , но сега резултата е ,че има завишени антитела.....
А бебчо засега са й казали , че е добре, но...  Cry
Сега чакаме още изследвания.........  Моля ви , ако на някой му се е случвало нещо подобно, ще съм много благодарна да спидели , защото се побърквам от притеснения ...
Виж целия пост
# 9
то, май, този въпрос е по-добре да зададеш във форума на отчетни или на майките, щото тук повечето нямаме и едно детенце, та едва ли някой скоро ще ти отговори адекватно.  Praynig Дано с бебчето всичко е наред!
Виж целия пост
# 10
Благодаря ти много , ще пробвам и там  Sad
Желая здраве и късмет на всички
Виж целия пост
# 11
И все пак ако някой знае подобен случай ще се радвам да сподели , а и нали подфорума е И за рискова бременност , а темата е точно за RH -

П.П.
Погледнах в отчетни , но си мисля ,че мястото ни не е точно там... Cry

Благодаря,Мишинка  и аз се моля и двечките да са ми добре/ и сестра ми и бебчо / Sad
Виж целия пост
# 12
никой не оспорва темата и мястото на това ти мнение, просто в другите два подфорума има повече майки. И предполагам, че ще намериш по-точни отговори. Защото макар и за рискова бременност, момичетата тук са предимно с проблемно забременяване...
Виж целия пост
# 13
Да,Мишинка е права,ще получиш повече мнения там.
Виж целия пост
# 14
Мерси, момичета, може би сте прави
Пожелавам много здраве и късмет отново на всички и дано имаме повече поводи за усмивки

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия