Много силно подсеено дупе

  • 1 368
  • 26
Тити е с много силно подсечено дупе.Кожата е много суха,стой като изгорена и  червена.не дава нито да я мием нито да я мажем.Кажете с какво да я мажем.Благодаря много   bouquet
Виж целия пост
# 1
Миеш с вода, подсушаваш лекичко с тензух и слагаш хума. И оставяй по-дълго да е с голо дупе, да диша кожата. Специално на моето дете много добре му действа хумата, слагам му редовно.
Виж целия пост
# 2
Какви памперси ползвате?Да знаеш,че може да е от памперса,така че никак няма да е зле да сменита марката.Помагало е много.
Виж целия пост
# 3
Много зависи от какво е подсичането.
Ако е само повърхностно, ще помогнат обикновени кремчета като Мустела, Бочко и т.н. или хума. Според мен би трябвало за няколко дни до седмица да отшуми подсичането.
Виж, ако не се оправи, тогава може да има и гъбична инфекция, която трябва да се хване с изследване, и да се изпишат други мазила.
Виж целия пост
# 4
Много зависи от какво е подсичането.
Ако е само повърхностно, ще помогнат обикновени кремчета като Мустела, Бочко и т.н. или хума. Според мен би трябвало за няколко дни до седмица да отшуми подсичането.
Виж, ако не се оправи, тогава може да има и гъбична инфекция, която трябва да се хване с изследване, и да се изпишат други мазила.
newsm10
Виж целия пост
# 5
наскоро имахме силно разстройство и оттам се подсече.Ползвахме Бочко,Мустела,Бейби тан и др. подобни,но не помогна.
Виж целия пост
# 6
Певизон действа добре, но се маже максимум 2 пъти на ден, защото е кортикостероид и само засегнатия участък.
Виж целия пост
# 7
Певизон действа добре, но се маже максимум 2 пъти на ден, защото е кортикостероид и само засегнатия участък.
А през останалото време от деня скакво мога да мажа?
Виж целия пост
# 8
Аз съм използвала Имазол, но Магдалена имаше гъбична инфекция.
Виж листовката ето тук:
http://spirig.bg/pdf/text-Imazol%20Paste.pdf
Но не съм сигурна дали е за вашия случай.
Защо не попиташ вашия педиатър?
Виж целия пост
# 9
Имахме същия проблем и нищо не помогна толкова колкото да го мием с отвара от смрадлика.Сварява се и при всяко сменяне на памперса го мия в легенче и го държа седнал по няколко минути,за да се накисне добре дупенцето.Смрадлика продават в аптеките Peace
Виж целия пост
# 10
на нас крема на Клоран ни помогна
Виж целия пост
# 11
Попивай само с пелена е гледай повече време да е без пампи.Аз за подсичане ползвам Мустела и съм доволна
Виж целия пост
# 12
И ние сме попадали в същата ситуация и се справяхме като след няколко пъти на ден го държах седнал в легенче с отвара от лайка,леко подсушавам и намазва с вазелин.Още на следващия дем има промяна.И много е важно често да се сменя памперса.
Виж целия пост
# 13
След разстройство за 24 часа ние също станахме на рани , за миене използвах отвара от лайка и смрадлика , а също и отвара от ленено семе която след изстиване става като желе , първите дни като я болеше много мажех с нея и я оставах така по голо дупе да изсъхне , отгоре мажех с крем Бейби тан пак е на цинкова основа но е по- мазен и добре изхранва кожата , мажех също и с нистатин и редувах с универтан  редовно първите 3-4 дни защото подозирах че може да имаме  смесена инфекция /ако е момиче универтана да не попада на лигавицата защото щипе/ , мина и бавничко . За 2-3 спря да я боли и дразни , но минаха две седмици отново да е с напълно здрава кожа и да спра мазането с Бейби Тан и лайкова вода . Минавах дупето с памук напоен с вода от лайка след измиването при всяка смяна на памперса и като изсъхне бейби тан , като мина възпалението ако ми се стореше много суха кожата съм слагала и от олиото на Бюбхен с невен  под Бейби Тана . Бейби Тана струва 1.20 в аптеките .
Виж целия пост
# 14
вече е почнало да хваща коричка,това добър знак ли е/Извинявам се за глипавите въпроси,но съм притеснена.А до колко врме ще мине напълно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия