Моля ви за съвет относно температуропонижаващите

  • 8 339
  • 23
Здравейте,Алекс от снощи е с много силна хрема.Слагам му Виброцил.На слушалка няма нищо,гърлото не е червено.Педито каза да продължавам с капките и изписа някакви хомеопатични за имунната система ImmunoKind newsm78.Но преди малко му измерих температурата и беше 37.5,да му дам ли нещо или да изчакам?Тук съм чела,че за такива стойности не се дава нищо,за да може организма да се бори сам Rolling EyesИ ако вдигне повече,тогава.Посъветвайте ме,моля  bouquet
Виж целия пост
# 1
При 37.5 не бих дала нищо  newsm78

Чакам до 37.9 напоследък и тогава давам.

По принцип редувам Нурофен (на сиропче) с Ефералган на свещички, като между двете гледам да има минимум 3-4 часа разлика.

Нурофен за 2 годишно давам 3мл. Ефералган свещичките май бяха 120 (имаше едни 80, но те са за по-мънички дечица, може би за вас). Панадол на Мая по никакъв начин не помага.

Бързо оздравяване  Heart Eyes

P.S. И Мая е вече трети ден с водниста хрема и през нощта запушен нос и много киха. Засега е това, на доктор не съм я водила. В момента я лекувам така: Сутрин давам по една капсула ЗЕ и една капсула Колактив (хранителни добавки), вечер по едно Витамин Ц (от разтвора, малките ампули (май 0.2мг бяха)). Капки Олинт вечер преди лягане и май е това  newsm78
Виж целия пост
# 2
За температурата Ритка вече ти е дала изчерпателен отговор.
Аз ще допълна за Виброцила -тези капки са за алергичен ринит.
Виж целия пост
# 3
За температурата Ритка вече ти е дала изчерпателен отговор.
Аз ще допълна за Виброцила -тези капки са за алергичен ринит.
  да,прочетох,но пише:използва се за облекчаване на конгестията в случай на простуда,остър и хроничен ринит,осигурява бързо облекчение на запушването и хремата в носа,предизвикани от широк кръг инфекциозни нарушения на горните отдели на дих.тракт.   Това ме кара да се надявам,че ще помогне Praynig
Виж целия пост
# 4
Виброцила ни е помагал при запушен нос, ползвали сме го 2-3 пъти  Hug
Виж целия пост
# 5
Не давам нищо температуропонижаващо до 39 / 39.5 , в зависимост от състоянието на детето, това е нормална реакция на организма при заболяване. Само го следя да не вдигне повече... Така организма сам се справя с болестта, а при даване на температуропонижаващи този процес се стопира и организма се затруднява допълнително.  Naughty И в по-голяма част от случаите, когато са вдигали темп. децата ми, вечер са заспивали с 39.00, а сутрин вече нямат и са добре без лекарства. Ако все пак се качи над 39.5 давам нурофен, правим компреси и т.н. Успех! Оздравявайте бързо!  Peace
Виж целия пост
# 6
Температуропонижаващи давам, когато температурата е над 38 градуса, освен ако не е вечер - тогава давам и при по-ниска, защото през нощта неминуемо вдига висока.
Нурофенът за деца сваля температурата много рязко и не е най-доброто.
Виж целия пост
# 7
Започвам да давам и да вземам температуропонижаващи при Т над 38,5.
Виж целия пост
# 8
Ефералган свещичките май бяха 120 (имаше едни 80, но те са за по-мънички дечица, може би за вас).


Ефараглана за вашата възраст е от 150  newsm78
Виж целия пост
# 9
Ефералган свещичките май бяха 120 (имаше едни 80, но те са за по-мънички дечица, може би за вас).


Ефараглана за вашата възраст е от 150  newsm78

Мда 150 има, моя е грешката, 120 няма като производство, но аз до към година и 9 месеца давах 80 и действаше без грешка.

Напатих се веднъж от предозиране на Нурофен и внимавам. Чета аз упътването на Нурофена и гледам за 1г.6м. 5мл. Давам 5мл. и Ефералган 80 (детето беше с 40 градуса 3 дни заради гнойна ангина). На 4 ден меря температурата 35 градуса. Това действие се развива по нощите, на 2 януари. Хуквам към спешна помощ в поликлиниката. Не знаят какво е на детето. Оттам хуквам към Педиатрията. Там попаднахме на една страхотна докторка Мая Константинова. Каза че са предозирани температуропонижаващите и оттам е дошла ниската температура. Каза че въпреки че пише 5 мл за Нурофен за тази възраст не трябва да се дава повече от 3мл. И до ден днешен не давам повече от 3мл Нурофен, за да не стане грешка   ooooh!
Виж целия пост
# 10
Нурофена е много силно лекарство и трябва много да внимаваме с него. Даже все още е експериментално / до колкото знам/ .Аз предпочитем Ефаралгана и бабешките методи
Виж целия пост
# 11
Нурофена е много силно лекарство и трябва много да внимаваме с него.

Освен това има   голяма вероятност да предизвика алергия.И е противопоказен за деца с астма.
Виж целия пост
# 12
За температурата Ритка вече ти е дала изчерпателен отговор.
Аз ще допълна за Виброцила -тези капки са за алергичен ринит.

Виброцила не е само за алергичен ринит. Но е от капките, с които не бива да се прекалява.
vikuna за първи път чувам, че нурофена е експериментален  Shocked Shocked Shocked
Доколкото ми е известно ибопруфена масово се дава по цял свят и в Канада примерно се нарича Тайленол  Wink

По темата: Не свалям Т под 38 градуса.
Виж целия пост
# 13
Ефералган свещичките май бяха 120 (имаше едни 80, но те са за по-мънички дечица, може би за вас).


Ефараглана за вашата възраст е от 150  newsm78

Мда 150 има, моя е грешката, 120 няма като производство, но аз до към година и 9 месеца давах 80 и действаше без грешка.

Напатих се веднъж от предозиране на Нурофен и внимавам. Чета аз упътването на Нурофена и гледам за 1г.6м. 5мл. Давам 5мл. и Ефералган 80 (детето беше с 40 градуса 3 дни заради гнойна ангина). На 4 ден меря температурата 35 градуса. Това действие се развива по нощите, на 2 януари. Хуквам към спешна помощ в поликлиниката. Не знаят какво е на детето. Оттам хуквам към Педиатрията. Там попаднахме на една страхотна докторка Мая Константинова. Каза че са предозирани температуропонижаващите и оттам е дошла ниската температура. Каза че въпреки че пише 5 мл за Нурофен за тази възраст не трябва да се дава повече от 3мл. И до ден днешен не давам повече от 3мл Нурофен, за да не стане грешка   ooooh!

Ааа, как 5 мл... Добре де, не ви ли изписват педиатрите темепратуропонижаващи? На Александра на тази възраст е изписвам по 3 мл. Чак от 3 г. й давам по 5. А между другото парацетамола и ибопруфена (Нурофен) могат да се дават през 2 часа - нурофен, след 2 часа панадол, след още два Нурофен и така. Спазва се 4 часовата разлика за препарат. Но това се прави само в изключителни случаи когато Т не пада с часове. При нас не е имали случай да дам нурофен и след 2 часа да вдигне пак висока Т. Обикновено Нурофена й държи 6 часа, а панадола 4. Също така съм комбинирала по предписание на лекат 3 мл нурофен със свещичка ефералган 80 мг. Едновременно се приемат. Но и това се прави само ако детето вдигне късно вечер над 39,5 и искате да задържи през нощта по-ниска Т.
Виж целия пост
# 14
[Доколкото ми е известно ибопруфена масово се дава по цял свят и в Канада примерно се нарича Тайленол  Wink


в грешка си - тайленолът е ацетаминофен или както е известен в българия - парацетамол.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия