Синдром на Даун - тема 3

  • 92 334
  • 947
Ето и за вас нова тема. Вече старата направи 40 страници. Ако има нещо важно, което искате да прехвърлите - оставям да го направите. Успешна нова тема, но във вас не се съмнявам - вие сте бързи.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187851.0
Виж целия пост
# 1
Честита ни нова тема - само с хубави новини да я напълним!  Hug
Виж целия пост
# 2
Да се запишем и ние в новата темичка Simple Smile.

Докато Дарито спи блаженно реших да понапиша какво се случва с нас Simple Smile.

Направихме втора серия упражнения при рехабилитатор Томова и Дари напредна доста, според рехабилитаторката в момента двигателната система на малкото зверче отговаря на 4 месечна възраст, а сме само на 3 месеца. Много съм доволна от отношението и от грижите на всички които се занимават с нейното физическо развитие в момента.
Иначе сме станали доста "бъбриви", оглеждаме всичко, не искаме да заспиваме защото може да изпуснем някоя клюка и се започва голям рев като ни се приспи Simple Smile. Вече се концентрираме върху играчките и се опитваме да координираме ръцете за да ги хванем, е не става веднага но малката е доста упорита, днес докато пътувахме за поредната серия упражнения, тя си беше хванала еленчето и усърдно го опознаваше с ръчички Simple Smile.

Като цяло тъй като сме още малки няма какво да се пише, но пък с нетърпение чакаме новини от вас и от малките сладури, чиито постижения страшно много ме обнадеждават за развитието на Дари. Продължавайте все така и много успехи и радостни мигове ви желаем за в бъдеще Simple Smile.

Виж целия пост
# 3
Здравейте Simple Smile
Вчера беше откриването на годината в Карин Дом. Може да сте видели един рус сладур по новините на МСат bowuu Мама Светлана се беше заредила с положителни емоции.
Уви днес пак и се развали настроението, но какво да направим. Да свършва вече тази гадна седмица, че леееко ми писна вече от проблеми.
Ей, проблемите не са между нас.  Heart Eyes Разни познати (уж приятели), служебни ангажименти. За това и не съм писал отдавна. Ноооо, като си починем през уикенда... следващата седмица ще сме тип-топ Simple Smile
 Heart Eyes за вас
Виж целия пост
# 4
Записвам се в новата тема.
Намерих в   dir.bg една много добра статия за СД (особено полезна за родителите, на които им се е родило наскоро дете със синдлом на Даун)  http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=citizeni&Number=1 … ollapsed&sb=5

http://www.friends.bg/index.php?navPage=search&subPage=view& … p;p_id=1919   - Тема за 18 Септември, 2007 - чела съм го и друг път, но винаги към края се разревавам.
Виж целия пост
# 5
И аз да се разпиша.
За съжаление сме болни и пием Антибиотик, колкото и да не ми се искаше да почвам още от сега с АБ, но нямаше как-за ден и половина много му се влуши състоянието-вдигна много висика Т, не можеше да диша от секрети, които бълваха непрестанно, не искаше да яде и пие вода,   като през цялото време иска да е гушнат в мен , гледа ме в очите, реве жално и очаква да му помогна. Щом му сложех нещо в устата-повръщаше....лекарствата не помогнаха и имунностимуланта който му давам, така  стигнахме до Антибитика.Слава Богу веднага подейства и спря този кошмар, но още сме си болни и се лекуваме.
milenavita -втората статия  тъкмо навреме  ми дойде...като се разболеят децата(особенно като я подкарат един след друг),  се сривам  психически и физически, направо не ми се живее, ще си я запазя да я препрочитам в такива моменти, а и в други когато нямам сила да продължа....Благодаря ти.  bouquet
А първата статия съм я чела и ми послужи  да запозная майка ми със заболяването, тъй като и аз в началото не знаех за какво иде реч точно и как да и обясна....и тя е много полезна.
Виж целия пост
# 6
Операцията на Хриси на VIVIA е във вторник.Да стискаме палци,да се помолим за добро ...
Да завърши успешно операцията и бързо възстановяване на малката разбойничка!!!!!


Рая от първи октомври тръгва в градината в "Младост"!
Виж целия пост
# 7
Ще стискаме палци и ще се молим за Хриси. PraynigДано мине успешна операцията и бързо се възстанови мъничката.

Анане- ние има вероятност също да ходим за по 1 час там по индивидуална програма, така постепенно ще се увеличава времето докато остане за цял ден( но това сигурно ще е чак да е догодина, за оставането цял ден).Чакаме потвърждение тази седмица. Simple Smile
На вас успех, може да се засичаме там.целувки на Рая.
Виж целия пост
# 8
Ние също ще стискаме палци за успешна операция и бързо възстановяване на Хриси.
Виж целия пост
# 9
здравейте
Не съм писал отдавна, но бях в отпуск  и с този първокласник .....  проблеми.....
А сега ми се е събрала доста работа и  затова ще пиша по късно  / със снимки /
Виж целия пост
# 10
Да ни е честита и новата темичка и новата есенна седмичка Simple Smile

Миленавита, благодаря за линковете, не бях попадала на тези! Много се развълнувах Simple Smile И се подсетих да ви пиша за нещо, което пропуснах миналата седмица. Нали скоро имаше Олимпийски игри за деца с увреждания, в редакцията където работя донесоха пресинформация след края на игрите и имаше картичка с едно момче-победител със златен медал, Момчил-на 19години, със СД. Много ми стана хубаво, момчето изглеждаше чудесно!  Peace
Дежо, бързо оздравяване на Анджи, понякога не могат да се избегнат антибиотиците, уви, но слава Богу, че поне веднага са подействали, за да не се мъчи детето  Hug
Пулио123, целувки на Даренцето! Heart Eyes
Френд, успех във всичко и скоро да пишеш. Нямаме кабелна ТВ, за съжаление и съм пропуснала да видя сладкото русокосче. Много силно впечатление е направил на Маги, Владко. Не се е случвало досега от една среща да пита и да запомни някого  Crazy.  Онзи ден ме питаше къде е Влади.. Blush
Анане, успех на Рая! Чакаме снимки и добро новини от градината   bouquet
Моля се с цялото си сърце операцията да мине леко и малката Хриси бързо да се възстанови! Дано да са намерили кръводарители  Peace Heart Eyes Hug
Поздрави и усмивки на всички    bouquet
Виж целия пост
# 11
Привет и от нас тази седмица Simple Smile

Първо и най-важно - моля се за успешна операция на Хриси и тя бързо да се възстанови! Смелост за мама и цялото семейство! Hug

Милена, много ми хареса текста от втория линк, който си пратила - благодаря много, не съм го чела досега!  Hug

Дежо, смелост и за теб да се преборите с вируса и скоро да са здрави малките палавници Simple Smile

pulio123, радвам се, че детенцето ти се развива така добре! С достатъчно добри грижи децата ни ще се справят с всички трудности... Дано ние като едно ново поколение мами и татковци, подкрепяйки се едни други, успяваме все по-добре да преборим проблемите!

Целувки на всички дечица!
P.S. Ето го и нашето днешно постижение - пъзелът е с 20 части и Хриси се справя съвсем сама, макар и бавничко, с проби и грешки...
http://www.youtube.com/watch?v=53AGwQZAS3Q
Виж целия пост
# 12
Здравейте,
За пръв път пиша и имам един въпрос към вас: предстои ни преглид при д-р Тинчева, но по телефона не разбрах много къде точно трябва да отидем, в Майчин дом, пък в двора на Александровска болница... Някой може ли да ми обясни точно къде е? Благодаря ви!
Виж целия пост
# 13
Д-р Тинчева е шеф на отделението по генетика към Университетската педиатрия. Сградата на Педиатрията се намира до Центъра по хигиена на бул. Димитър Нестеров. За съжаление нямам телефоните на отделението...
Виж целия пост
# 14
Били Телефона на отделението по Генетика към Университетска Детска болница е 952 38 40, вътрешен 341 и търсиш д-р Тинчева.

Значи ние сме ходили и в отделението по генетика и в клиниката, която се пада точно залепена за Майчин дом - една ниска сграда.
Може би е добре отново да се обадиш на д-р Тинчева и да попиташ кое от двете.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия