Някой имал ли е бебе с хидроцеле(задържане на вода в тестесите)и кога се оперира

  • 9 382
  • 8
Някой имал ли е бебе с хидроцеле(задържане на вода в тестесите)и кога се оперира,
а дали е възможно да се прибере до две годишна възраст?
Виж целия пост
# 1
Здравей

Синът ми  има6е парво на единия после на другия тестис
Появи се около5 мес,лекарите с които се консултирах ми казаха да  из4акаме  до 1 г ако не мине до тогава 6е се оперира
Слава богу,за няколко мес му мина и не се стигна до операция

а твоето детенце на колко е?
Виж целия пост
# 2
Моето момченце се роди с хидроцеле.
Тестисите бяха много големи и зачервени.
Единственото което ми дадоха,като препоръка беше да ги повдигам нагоре при слагането на памперса.
Беше на около 4м.като се оправи.
Виж целия пост
# 3
Синът ми Криси имаше хидроцеле.И на нас ни казаха операция,но аз не се съгласих.Опитах с хомеопатия и вече нямаме такъв проблем.
Успех на всички!   bouquet
Виж целия пост
# 4
И моят съвет е да изчакаш!На синът ми мина от самосебе си, не прибягвай до операция за сега!
Виж целия пост
# 5
Дими е с хидроцеле от раждането си, на десния тестис, левия си е нормален. Водих го в Пирогов, казаха, че ако не мине до 1 г. се чакало да мине само до 2 г., а чак тогава се мислело за операция. Peace
Виж целия пост
# 6
Моето момченце се роди с хидроцеле.
Единственото което ми дадоха,като препоръка беше да ги повдигам нагоре при слагането на памперса.
Беше на около 4м.като се оправи.
При нас беше абсолютно същото! Peace
Виж целия пост
# 7
Детенцето на една позната се роди с хидроцеле на едното тестисче.Оправи се само,когато малкото беше на годинка и половина някъде.
Виж целия пост
# 8
Хидроцелето при бебетата често има тенденция да се разнесе. По принцип това не е проблем.
В някои случаи то е голямо и напрегнато, но винаги може да се изчака с операцията.
Случва се да се насъбира вода и после да изчезва, и отново да се събира. Това значи че има малка херния.
Операцията се прави към 6 месец и е безпроблемна (за специалиста по детска хирургия).


www.pedsurg.net
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия