Пубертетът започва на 5 г.

  • 1 410
  • 16
http://www.udoma.com/?view=material&cat=6&itype=34&info=1051


ха- ха ... знаех си, че кризите продължават до пубертета
Виж целия пост
# 1
Хохо...и завършва на 24.
Успокояващо.
 #Milti
Виж целия пост
# 2
Не знам да се смея ли или да плача.
Но за едно съм сигурна-всичко,изброено за 5-годишните ,на нас ни се случи LaughingДаже мога да допълня статията-при нас имаше и екстри.
Само едно не ми е ясно-как ще продължава до 24 год. ???Shockedна едно място пишеше,че по-рано започват да съзряват децата,а в крайна сметка-какво-до 24г.
Виж целия пост
# 3
А има и такива, които съзряват на 30 или пък въобще не съзряват. И те ли ще бъдат "оправдани" с продължителния пубертет?
Виж целия пост
# 4
Проблемът е, че при някои хора никога не свършва. Mr. Green
Виж целия пост
# 5
  Интересно, този който е измислил заглавието на статията явно не я е чел.
  Описани са 6 фази на развитие, като само две са същински пубертет, въобще цялата статия ми звучи много небрежно и повърхностно.
  
  
Виж целия пост
# 6
Хе, по тяхната логика, защо пък пубертетът да не започва със зачеването? С пренаталнта ъндерпубертетна фаза, например?
И да продължава след смъртта - с така наречения постмортум пубертетен период...
Виж целия пост
# 7
Проблемът е, че му обръщаме прекалено много внимание. Трудна възраст, деликатен период, дрън, дрън. Моят баща ми каза, че забранява пубертета вкъщи и беше съвсем сериозен. Не ми е минало през акъла да давам някакви признаци на пубертетщене. Така ми се освободи много време, за да мога да си уча уроците и да чета книги. Не мисля, че загубих нещо заради това, че не съм имала пубертет.
И мисля, че не е редно да извиняваме нередно поведение или постъпки с каквито и да било периоди.
Детето трябва да има много отговорности, задължения и занимания, за да не развъжда бръмбари в главата си. Това в никакъв случай не трябва да се тълкува като отнемане на детството и т.н. Просто мозъкът му трябва да е зает в достатъчна степен.
 Когато бях 13-14 годишна и ходех при баба ми на село /точно в периода на предполагаемия пубертет/ се срещах с живеещи там момичета и момчета на моята възраст - ами те изобщо не знаеха, че има такова нещо като пубертет /дори не бяха чували за това какви предимства можеш да ползваш, когато навлезеш в тази възраст/. По цял ден бяха ангажирани със стопанската работа на семейството или с училище - просто нямаха време за пубертет, така и не го изживяха, пропуснаха тази златна възможност да се държат невъзможно.
Виж целия пост
# 8
baibibi, абсолютно съм съгласна с теб
Виж целия пост
# 9
Проблемът е, че му обръщаме прекалено много внимание. ...

Винаги съм си мислила точно това и то не само по отношение на пубертета. По подобен начин разсъждавам и за "трудната втора година" и за менопаузата дори. Врели- некипели са за мен. Не понмя когато съм била ученичка да съм имала периоди на необяснимо поведение, бурно изразяване на първата породила се емоция и т.н., които да са ми давали повод да се държа неоправдано свински в къщи и извън къщи. не мисля да го позволявам и на синовете, ползвайки това оправдание. "Детето трябва да има много отговорности, задължения и занимания, за да не развъжда бръмбари в главата си. Това в никакъв случай не трябва да се тълкува като отнемане на детството и т.н. Просто мозъкът му трябва да е зает в достатъчна степен."- това ми е мотото за отглеждането и възпитанието на децата ми въобще.
Виж целия пост
# 10
Понеже виждам,че статията е подписана от проф.Д.Цветков искам да споделя, че ако това е Димитър Цветков от СУ ми е преподавал "Начална педагогика" и е най-ужасният дървен философ, който познавам!!! Заядлив, не търпящ чуждо мнение дядка, който е написал половината учебници  по темата и съответно се смята за невероятен капацитет! Нищо написано от него не бих приела насериозно като му знам начина на мислене Crossing Arms
Виж целия пост
# 11
baibibi, комшията на свекърва ми един ден казал: "На мен тате едно време ми каза - "Пубертет ли, като хвана гьостерицата ще ти дам един пубертет!" -  е до там ми беше всичко!"

Абсолютно подкрепям твърдението, че много внимание отделяме на пубертета, което стимулира проблемите още повече. И не само пубертета. Едно време ни стягаха по много и от всякъде, сега е доста по-различно по отношение на малчовците, знам ли, мисля, че и това не е най-добрия вариант, истината, за мен, е някъде по средата.
Виж целия пост
# 12
Едната ми дъщеря е на 8,5г и гърдите започнаха да й растат,личната каза да не се тревожа ,че имало 2-3 деца вече с м.цикъл.Но аз се тормозя,че е ранко.
Виж целия пост
# 13
Едно време и аз "нямах" пубертет-е без гьостерица,де,но май прекалено много неща оправдаваме с него.
Виж целия пост
# 14
"Пубертет ли, като хвана гьостерицата ще ти дам един пубертет!" -  е до там ми беше всичко!"
Peace
Подкрепям мнението , че колкото повече внимание обръщаме , толкова повече задълбочаваме проблемите на тийновете и я докарваме до там , че само това от цитата по-горе помага!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия