забавен растеж на плода

  • 3 827
  • 6
Здравейте бъдещи и настоящи мами! Моля Ви за съвет-днес бях на ЖК и след прегледа с ехограф,докторката ми каза че размерите на плода съответстват с 2-3 седмици назад. Безпокои ме и друго. Вече съм в началото на 23 седмица,а все още не съм усетила движенията на бебчо.Това е първата ми бременност,трябва ли да се притеснявам за тези неща?Благодаря Ви предварително  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Не трябва веднага да се стряскаш, но е хубаво да чуеш второ мнение. Ходила ли си на фетална морфология. Друго възможно е да вървиш седмица по назад ,ако имаш по - дълъг месечен цикъл , разположението на плода и т.н. За твое спокойствие да те види някои друг.
Виж целия пост
# 2
На фетална морфология не съм ходила,но вече си запазих час за 05 октомври при д-р Яков-Майчин дом Варна. Надявам се,всичко да е наред.Между другото,преди 10 дена бях на ехографски преглед при него и не ми спомена,че плода е със забавен растеж-даже ми каза че ще си имаме момиченце и съпруга ми остана много доволен от новината  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Не искам да те плаша , но ако действително плода е със забавен растеж , състоянието ти изисква да постъпиш в болница и акушер-гинеколога ти би трябвало отлично да знае това.За забавения растеж си има причини , които трябва да се установят и отстранят или ако това е невъзможно ще се стигне до по-ранно родоразрешение в интерес на здравето на бебето.ВЗИМАЙ МЕРКИ Naughty
Виж целия пост
# 4
Здравей и от мен Simple Smile)Първото нещо е да не се притесняваш ида си спокойна, защото от опит знам, че лекарите не винаги са наясно с нещата и само те шашкат излишно. За феталната морфологи - добре, че си запазила час, защото ако добре си спомням някъе 20-22 седмица се ходеше. Аз винаги съм била с нередовен цикъл, затова така и не можаха точно да ми определят термина, а Криси след 6-я месец вървеше с 3 седмици закъснение и така до края Simple Smile)) Лекарите не можаха да разберат какво й е, защото абсолютно всички изледвания ми бяха в норма, нито съм вдигала кръвно, нито захар, нито съм имала проблеми с бъбреците, не съм боледувала, не пуша, всичко си беше ОК. Най-добре е обаче да те наблюдават специалисти и наистина да отидеш да чуеш и друго мнение. Не се притеснявай предварително, но е добре да се вземат мерки, както се съветва Дани78. При мен след като детето действително си вървеше по-малко ме наблюдаваха много из късо, даже влезнах в болница и Криси се роди 3 седмици по-рано и беше по-мъничка, но всичко си беше ОК Simple Smile))) Стискам палци и не се притеснявай предварително Simple Smile)))
Виж целия пост
# 5
И при мен имаше забавен растеж още от началото та до края.Нито специално са ме наблюдавали,нито в болница съмм влизала за това.Просто детето се роди по-мъничко.
Не мисля,че трябва да се притесняваш.
Виж целия пост
# 6
И при мен имаше забавен растеж още от началото та до края.Нито специално са ме наблюдавали,нито в болница съмм влизала за това.Просто детето се роди по-мъничко.
Не мисля,че трябва да се притесняваш.
и ние така-10 дни по-рано-2.250кг.-45см.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия