Нервно дете?

  • 1 318
  • 5
Здравейте отново!
От няколко дни активно чета темите в "Здравословни проблеми..........т.н." и започнах сякаш да се вманиачавам. Та по този повод реших и аз да питам: до колко е нормално дете на 3,6 години да проявява нервност? И по-точно: дъщеря ми /по мое мнение/е доста нервно дете-постоянно се сърди, плаче, раздразнителна е, спи неспокойно, храним се трудно и почти винаги с лъжи и обещания, и така откакто се е родила. Само за информация, дъщеря ми е родена след нормална /планувана / бременност и естествено раждане и няма прекарани сериозни заболявания, ако не броим традиционните настинки и вирусни инфекции, които почти винаги съпътстват първите години на децата. Няма и фамилна обремененост / поне не ни е известна такава/. Характер ли е, зодия ли е, болест някяква, незнам и аз вече какво.
Напоследък се замислям за консултации с професионален психолог, защото ми омръзна от съвети на "доброжелателни" роднини и приятели за отглеждането и възпитанието на детето ми. Може би не разсъждавам правилно, а може и наистина да й има нещо, което да е лечимо и моята дъщеря в един прекрасен ден да стане спокойно и ведро дете. В този момент някой може и да си помисли "тази нещо не е наред.......", но повярвайте ми наистина е много трудно за една майка да гледа денонощно как детето и сякаш "не може да си намери място".
Благодаря Ви предварително за споделените мнения и личен опит!
Виж целия пост
# 1
Поли, можеш да се обърнеш за консултация към тази тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31498.0

Майките там знаят много и могат да те насочат какво да правиш  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Благодаря за препратката.Направо ме побиха тръпки на ужас след като прочетох една част от материалите. Съжалявам, че не открих по-рано форума.
Виж целия пост
# 3
Поли, не се плаши  Hug

В никакъв случай не съм казала че детето ти е хиперактивно, пък и това състояние много добре се контролира Simple Smile Просто тези мами имат много опит и информация, познават психолози и могат да те насочат много правилно какво да правиш оттук нататък  Hug

Целувки  и предолагам че всичко с дечко ще е наред  Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
И аз веднага си помислих за хиперактивност, но май напоследък тази диагноза много лесно взе да се поставя...
Щом си притеснена, най-добре се обърни към специалист.
Успех и дано тревогите ти са напразни  Hug
Виж целия пост
# 5
Поли, не се притеснявай, посъветвай се с психолог за твое лично успокоение, моето дете е хиперактивно, на 6 години е и в момента не мога да се оплача от някакви истерии, според неговата психоложка не е кой-знае, какъв проблем, но изисква внимание. Не знам като тръгне на училище, дали ще се справя, но определено сега е много спокоен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия