Мами в НОРВЕГИЯ - 7

  • 17 953
  • 325
Хайде пак на чистичко Simple Smile
Кой ще е пръв този път?
Виж целия пост
# 1
Аз, аз... Simple Smile
а ОК не знаех, 4е така става... малееее направо съм станала някакъв ""мами в Норвегия" джънк"...  smile3502
Виж целия пост
# 2
Получаваш едно парче искаке!  newsm38
Да бе, и аз се зарибих по тази тема и нашето малко общество.
Не минава ден без да проверя какво става и коя какво е написала!
 Joy
Виж целия пост
# 3
ама ти какво говориШ, какъв ти ден  Joy ... аз направо по цял ден съм онлайн от работа и само пускам рефреШ да видя има ли ново... виж ве4ер се отдавам на семейството та по малко...Simple Smile
Ама аз съм късметлийка,  имам си собствен офис и никакви притеснения да си сърфирам колкото искам, е като имам пове4ко работа, не смогвам,  все пак работата е приоритет...Simple Smile
М/у другото попаднах на обява за психолог Хаугесънд коммуне, иска6 ли да ти го пусна да види6 как изглежда, какво изискват?
Виж целия пост
# 4
изчетох предишната и се записвам тук.

майчица, и аз се надявам всичко да се оправи! много ме натъжи.

ще пиша после, че бързам.
Виж целия пост
# 5
Когато съм вкъщи и аз постоянно рефрешвам и направо изяждам с буквите всеки следващ пост  hahaha
Да, пусни, ако обичаш, обявата да я видя Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Eтo:
http://www.haugesund.kommune.no/cgi-bin/haugesund/imaker?id=62416
Виж целия пост
# 7
Благодаря, палачинке, ще я прегледам малко по-късно, защото сега трябва да изляза.
Брррр, тук е дошла зимата  #Shocked
Виж целия пост
# 8
Я аз да се запиша , че после мога да му затрия края  Joy
Виж целия пост
# 9
А я и да питам нещо...абе момичета кажете някакъв ефективен начин за учене на думи или направо на език  Joy...тоя моя големия просто ме изумява с неговото учене, то са пазарлъци то е живо чудо..вярно, че го тресе пубера ама вече издишам  Laughing Crazy
Виж целия пост
# 10
И аз запис  Whistling  Whistling   bouquet Мерси за новата тема!!!  bowuu
Много ви благодаря мили момичета за подкрепата! Да така си е че всеки има своите проблеми ,няма човек без такива. На някои са много на някой по-малко в този момент но няма да останем без проблеми. Лошото е когато продължат много дълго и се задълбочиш в тях. Малко ми вдъхнахте надежда с милите думи. Трябва да се концентрирам на това което имам не това което нямам. По принцип не съм човек който обича да натоварва околните с проблемите си ама малко поолеква като имаш с кой да споделиш  и да получиш съвет. Много тая в себе си неща и не искам никой да притеснявам но ми се натрупва така май. Добре че сте вие да се пооплача  Embarassed  bouquet  Hug
Ох и аз веднага щом ми се отдаде възможност и надничам тук да чета ама както писах няма време за писане  Rolling Eyes
А това че норвежците малко се бъркат и не зная основно думи е вярно. Много примери мога да дам особено сега на курса какви глупости питат, какво значело идеология и много такива думи които са си типично норвежки и е смешно големи хора да питат какво значат, щом аз ги знам като не норвежка, те как не ги знаят  newsm78 Учителя ни пък на 3 пъти го улових че не може да се сети как се пишат някои думи и почва да пише на дъската, написва половината дума, спира почесва се изтрива и написва някой синоним hahaha Joy Аз пък получих учебници на нинорск и ми е малко зор. Някой от думите нямат нищо общо с букмол и успях да си сменя някои книги ама 1 учебник ми е на нинорс и трудно върви.
A и не съм казала че няма и свестни норвежци, има разбира се те много се женят за чужденки тук така че не би трябвало да са настроени много лоше към чужденците.Просто аз не съм срещала много такива но ги има.Ето за пример един колега от курса е страшно свестен, предложи да ме кара с неговата кола всеки ден и не иска да ми вземе пари на мен ми е неудобно така но човека е много свестен и вика все ако не си помагаме какви хора сме. Много правилилно мислене за живота има според моите представи, много честен и сериозен е. Така че хора нарсякаде има  Peace
Хайде че отивам да чистя и готвя,да правя каке и до винмонопол трябва да ида след като взема малкия от градина че скъпото има рожден ден и в събота ще е фест  newsm68 newsm44 newsm68   
Юхуу   newsm44 15 човека сме поканили и ще е голямо готвене и пазарене ама дано изкараме добре.
Хайде,  Ха да!!!  Ви снакес!!!   newsm51

Виж целия пост
# 11
Май4ица,  хайде, приятно изкарване и 4естито на рожденика...Simple Smile

deata, аз 4естно казано не бих се пазарила, 6том е толкова голям аз бих му обяснила, 4е ако просто не го направи за свое собстено добро, то най добре да запо4ва да свиква с мисълта, 4е 6те трябва да си примири с неатрактивна и зле платена работа в последствие... бих използвала крайни примери... като примерно : боклук4ия. Мисля, 4е те 4асто не си дават сметка, 4е уЮтните дома6ни условия не са за винаги, може би един размисъл по темата 6те му дойде отрезвява6то. Но не знам може би не сте на 4ак толкова краен етап? Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Майчица, честит рожден ден на скъпото!
Много, много да се забавлявате   bouquet
Сега ще ви кажа, момичета, какво ми каза една семейна позната, която с мъжа й вече от години са музиканти в Норвегия и много добре познава нравите и културата им.
Може и да съм го казвала в стари теми, но съм забравила  newsm78
Първо ми каза, че в неделя сутрин с 300 души армия можеш да превземеш Норге - всичко живо кърти пияно от съботното напиване и няма жив човек по улиците.
Тук-таме някой ентусиаст да тича за здраве, но е рядкост.
Второ ми каза: Славе, на норвежците им трябват умни хора да ги ръководят - някоя по-наперена, умна и упорита като тебе може и президент да стане след някоя и друга година. hahaha
Тоест мнението й за норвежците като цяло е, че са леко глуповати.
Не всички, но доста голяма част от тях.
Хора, които не ги бива за лидери и ръководители, но са много трудолюбиви и усърдни като изпълнители.
Та предлагам да подемем инициативата и да оглавим Норвегия!  Joy
Мисля, че имаме потенциал  newsm03 smile3503
Виж целия пост
# 13
Привет и от нас .
Ох ,как е времето при вас тук ще се издавим.Няма ден в който да не вали и то порой, smile3514а аз трябва да излизам и да се разхождам Joy
бобченка, мерси за снимките . Голяма сладурана е малката да ви е жива и здрава   Hug
deata, напълно те разбирам.Нашия Мартин също е в тази възраст и се разправяме всеки ден.При нас проблеме не е,че не му се учи,а миналата година беше в клас за чужденци и там учиха цяла година букмол.Тази година вече е в нормален клас  и всичките им учебници са на нинорск,а и тук на него се говори.В у-щето в което е той са взели решение учебниците им да са само на нинорск и той се ядосва,че много от нещата не ги разбира.Сега караницата ни е,че той упорито отказва да научи нинорск и си говори и пише на букмол,но е прав.Като се говори и пише на нинорск в нашата комуна,защо в у-ще миналата година ги учиха на букмол та сега да се чудят децата какво да правят?  tantrum
Майче,да ти е жив и здрав мъжа и много да те слуша NaughtyВесело изкарване nbirthday
Приятни почивни дни и повече   Nature Sunny ви пожелавам
Виж целия пост
# 14
С това твърдение изоб6то не съм съгласна...
Имам няколко приятели музиканти тука и е истина, 4е те 4есто виждат само тази 4аст от об6теството и има и много такива, тука обя4е Роза може да се изкаже най компетентно тя все пак е работила в този бран6... но като цяло е малко вярно според мен. А това изказване, съм го 4увала доста пъти с малки изменения от доста българи, не знам как успяват да сравнят. Не може да се каже, 4е БГ се е заринала от добри лидери с който да сравняваме, не знам. Ако погледне6, маса народ има норвежци лидери в големи световни организации, 4ак пък да са ло6и лидери не ми се вярва. Примерно: Гру Харлем Брудланд (директор на световната зравна организация), Тригве Ли (прецедател на ООН) и т.н.

А глупостта ако я збърка6 с необразоваността може да се каже, но според мен не са едно и съ6то...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия