Нормални ли са дълго продължаващите контракции след секцио?

  • 2 050
  • 1
Моя приятелка роди секцио преди 11 дни. След като я изписаха, получи тежък цистит, с който се пребори с антибиотик. Едновременно с цистита се появиха и много силни контракции. По сила ги определя като родовите контракции, само честотата е по-малка. Толкова я боли, че освен да лежи, друго трудно може да направи. Помоли аз да търся инфо във форума, защото дори не може да седи на стола пред компютъра, защото има силни болки в кръста. Гинеколожката й е казала, че всичко е нормално, но контракциите продължават няколко дни и направо са я извадили извън строя. Направила й е ехография и не желае повече да се ангажира с нейното състояние.
Доста се притеснявам, защото нямам никаква представа дали такова състояние е нормално. Тя роди секцио след 17 чака болки и контракции, просто защото нямаше достатъчно разкритие и напани и тоновете на бебето отслабваха. Парадоксът е че при нея родилните контракции са продължили "само" 17 часа, а следродилните болки повече от 3 денонощия.
След всяко раждане ли е така?
Виж целия пост
# 1
След първо раждане контракциите са по малко и по поносими(разбира се има и изключения).Но след второто раждане аз специално имах непоносимо болезнени и силни контракции,които продължижа около 10-тина дни и бях на болкоуспокояващи(раждах секцио).При всеки е различно.Нека твоята приятелка да се консултира и с друг лекар-Задължително.Контракциите трябва вече да са поне по-слаби.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия