Пълният списък.....

  • 2 053
  • 11
Здравейте!
Сигурно тази тема вече е дискутирана някога, но можете ли да ме упътите къде мога да намеря нещо по въпроса какви покупки /от най-дребните до най-мащабните/ трябва да се направят за бебето?..
Аз поне не съм от суеверните и мисля всичко предварително да си набавя и да не чакам последния момент... Wink

Мерси за отговорите и хубав ден на всички! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз бих се възползвала от него също ...   smile3508 така че ще се ослушвам. Да не говорим, че незнам какво трябва да си приготвя в раничката за родилния...... newsm12
Виж целия пост
# 2
Ако искате ми пратете имейли на ЛС, имам поне 10 файла с всякакви списъци, пък вие ще си решите кой точно да ползвате.
Виж целия пост
# 3
Аз пък отворих един е-магазин за бебета и си извадих продуктите от различните категории - примерно - Детска стая - легло, матраче, скрин и т.н.
Само за дрешките не ми е ясна бройката... Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Това е списъка, по който аз пазарувах - свалих го от форума, с корекции според моите разбирания  Wink . Той е подходящ за зимно бебе - дрешки и т.н., но се надявам да ви е от полза. За дрешките - купувайте бодита, които се закопчават отпред, защото тези, които се обличат през главата за мен са мисия невъзможна да се облекат на новородено бебе, а гащериознчетата, които са много удобно нещо, също е по-лесно, ако се закопчават отпред. Успех и приятно пазаруване!  Grinning

СПАНЕ   брой
легло   1
матрак   1
непромокаема покривка за матрака   2
спален компект   4
одеало плътно   1
одеало лекичко   2
тънки одеала (пелени)   12
овлажнител за въздух   1
   
КЪПАНЕ &: ХИГИЕНА   
Скрин за преобличане   1
Ваничка и поставка   1
Подложка за ваничката   1
Непромокаема подложка   1
Легенче    1
Каничка за поливане    1
Мокри кърпи   3
Сухи кърпи хартиени- 5 пак   5
Гъбка за баня   1
Kофичка за мръсни дрешки   1
хавлия за баня   3
кърпи   4
комплект за баня (сапун, шампоан и др)   1
ножичка или нокторезачка   1
гребенче и четка   1
термометър за въздух   1
термометър за баня   1
спирт   1
гумено пате   1
сапунерка   1
памук и тампони   5

ХРАНЕНЕ   
стерилизатор с 2 шишета 250 мл   1
помпа с шише с торбички   1
подплънки и торбички   1
биберони    4
биберони залъгалки 2   2
четка за миене на шишетата - 1бр   1
кана за подгряване на вода – 1бр   1
термобокс   1
   
ДРЕШКИ   
бодита с дълъг ръкав   6
гащиризон с ръкави   6
бодита с къс ръкав – 2бр   2
космонавтче за навън – 1бр   1
шапка зимна и ръкавички – 2бр   2
шапка лека 3 бр   3
лигавчета 4 бр   4
чорапки 6 бр   6
комплект ватиран   1
жилетки   2
   
РАЗХОДКА И СВОБОДНО ВРЕМЕ   
количка   1
столче за кола   1
шезлонг   1
кенгуру   1
   
ДРУГИ   
памперс за новородено – 5 пак   5
Прах за пране и омекотител бебешки    1
Капки против колики - Babynos или Sab Simplex   1
Спирт   1
Лепенки за пъпче    1
Носов аспиратор   1
ТОПОЦИН – антибиотично прахче за пъпчето    1
Бебефони   1
дрънкалка   3
играчки   3
Виж целия пост
# 5
Ето малко списъци и от мен. В скобите давах киментари за една майка, чийто термин беше през април. Не ги трия, защото може да ти бъдат полезни. Приятно пазаруване Grinning


ЗА БЕБЕТО В БОЛНИЦАТА:
1.   Неотворен пакет бебешки пеленки-20 бр.
2.   Мокри кърпи-малък пакет.
3.   Памучни ръкавички (В случай че си драска личицено, но така и не ги ползвахме. Акушерките казаха, че бебето може да ги налапа и да се задуши)
ЗА БЕБЕТО ПРИ ИЗПИСВАНЕ:
1.   Боди с дълго ръкавче.
2.   Официален тоалет-от 2 части или гащеризонче, по възможност с ританки. (Аз бях приготвила по-тънки и по-дебели дрешки-никога не можеш да предвидиш какво ще е времето при изписването).
3.   Терлички, памучни ръкавички, памучна шапчица (моето бебе се роди в юнските жеги и така и не ги сложихме).
4.   Одеало-тънко памучно или по-дебело.
5.   Памперс.
6.   Шише с преварена вода + захар (една чаена лъжичка захар на 100 мл вода)-нека роднините ти дапреварят вода, за да имаш когато се прибериш, а ако е топло може да ти носят и при изписването-ако бебето е неспокойно, можеш да му дадеш
7.   Фотоапарат, камера.
ЗА БЕБЕТО У ДОМА:
1.   Креватче, протектор за юрганчето (в случай на изпускане на памперса се пере само протектора), повивалка.
2.   Памучно спално бельо-2 комплекта (в началото обиколниците са излишни, но по-нататък, когато ярките цветове привличат вниманието, бебето много се заглежда в тях. А още по-нататък когато започне да си играе с играчки, обиколниците не позволяват играчките да падат през решетките).
3.   Хавлийки-2 или 3 (аз имам 3 и не са излишни-зависи колко често смяташ да переш-аз перях първо всеки ден, после на 2 дни веднъж, а напоследък-веднъж на 3 дни)
4.   Тензухени пеленки (Аз имам 8 големи квадратни и около 15 по-малко, правоъгълни, на половината на квадратните, ушити от майка ми. След къпането слагам тензух върху хавлийката и подсушавам с него-той е по-мек, а след това го подменям със сух и бебето лежи върху него докато го масажирам и правим гимнастика. С малките пелени подсушавам дупето след като съм го мила след акане.)
5.   Бархетни пеленки (Аз имам 6-7, ушити от майка ми. С тях постилам повивалката, шезлонга, люлката.)
6.   Ваничка (ние взехме анатомична, двупозиционна-широка е и е стабилна), стойка за ваната, стойка за бебето (в случай че ваничката не е анатомична), леген, пластмасова чашка.
7.   Термометри-за вода, за въздух, педиатричен (препоръчително е да е електронен, който писука когато температурата е измерена).
8.   Клечки за уши с ограничител.
9.   Ножичка за нокти (след 30-тия ден)
10.   Бебешки пеленки от 3 до 6 кг.-малък пакет (За да се види как понасят на кожата на бебето-дали няма да се обрине от тях. Аз ползвам “Памперс”-нямаме никакви проблеми.)
11.   Шишета с най-малък размер на дупчицата (Аз ползвам шишетата на Авент-имам 2 големи и 2 малки-такъв беше комплекта. Колко шишета ще са ти необходими ще зависи от това дали ще кърмиш бебето или ще бъде на адаптирано мляко. Мининмумът на шишетата е 3-за мляко, за вода и за чай.)
12.   Биберони-залъгалка (понякога се оказва незаменим)
13.   Уред за изваряване на шишетата и бибероните (Аз ползвам стерилизатор за микровълнова печка)
14.   Четка за миене на шишета
15.   Козметика:    1.бебешко олио (моето бебе се обрина и от Бюбхен, и от Нивеа, затова ползвам преварен зехтин. Майките масово го предпочитат.)
2. крем за дупе (аз ползвам “Бочко”-български, невероятно ефикасен);
3. шампоан първия месец косичката се мие със сапун);
4. сапун,
5. мокри кърпи;
6. слънцезащитен крем с висок фактор (аз ползвах Бюбхен 32-ри фактор)
16.   Лигнин (това е мой принос към списъка-ползвам го вместо салфетки за бебето и когато сменям наакан памперс подлагам под дупето сгънат на 2 лист, за да не се цапа пелената)
17.   Памук.
18.   Простор за сушене на дрешките вътре (ако живееш на прашно място или по някаква причина не простираш дрешките навън).
19.   одеалца 2 бр. - тънко и дебело, юрганче олекотено-зависи от сезона.
20.   бодита-5 бр.-за предпочитане да не се обличат през главата, а да са с копчета или връзчици отпред-бебето се дразни при обличане през главата. (Ако раждаш през април мисля, че с къс ръкав на първо време няма да ти трябват-бебето няма добра терморегулация и с къс ръкав ще му бъде студено. Не знам защо във форума вякои майки писаха за 10, 15 чифта бодита-според мен е ужасно много-нали все пак ще ги переш! Аз предпочитам боди пред камизолки-имах няколко, които така и не ползвах.)
21.   комплект ританки с блузки-2-3 бр.
22.   гащеризончета-2-3 бр. (гащеризончетата по-бързо омаляват отколкото комплектите от 2 части)
23.   чорапи 3-4 ч.
24.   терлички 2 ч.
25.   лигавници 5-6 бр. (ще ти трябват когато започнеш да даваш сокчетата)
26.   прах за пране-Сано Максима.
27.   силиконова възглавничка за ваничката.

ЗА ПЪПЧЕТО:
1.   Антибиотичен спрей-по-добре е от пудра (аз ползвах Бивацин)
2.   Спирт-70 градуса.
3.   Стерилни марлички (след падането на пъпчето мястото е още много деликатно-слагат се върху пъпчето, за да не се трие в памперса)
ДРУГИ:
1.   Детски антипиретичен сироп (срещу температура-за по-нататък, аз досега не съм давала, но имам Ефералган).
2.   Чай против колики на "НІРР-лайка, копър, анасон"
3.   Капки Саб Симплекс-срещу колики
4.   Няколко ампули физиологичен серум-за почистване на очичките (аз ползвах на “Fresh & Clean baby”-продават се в “Штъркел” и в аптеките)
5.   Изварен гутатор (с него се полива спирт върху пъпчето).
6.   Бебефон (зависи как ти е разположен апартамента-на мен ми е незаменим помощник)

Различните фирми ползват ралчина номерация на дрешките. На някои номерацията е 22, 24, 26 и т.н.-№ 22 е най-малък. При други са 50, 56 и т.н.-номерът отговаря на ръста на бебето, № 50 е най-малък. При други е според месеца-започва от 0 месеца, 1, 3 и т.н.

Близки и познати ще подарят на бебето много дрешки, но от собствен опит и от опита на мои приятелки знам, че почти всичко подарено ще бъде по-голямо, за по-нататък. Така че първоначално каквото купиш на бебето-това ще носи. Ако мислиш, че ще можеш да излизаш и след раждането на бебето, можеш да не купуваш всички дрешки-след като бебето се роди ще знаеш какви са ръстът и теглото, ще имаш по-точна представа кое ще му става, кое ще му е голямо или малко.
Виж целия пост
# 6
СПИСЪК ЗА ЮЛСКО БЕБЕ НА МАМА СВЕТЛИ


Едри неща плюс разни неща

Кошарка /имаме/
Количка
Порт бебе/ако количката няма/
Корито/имаме/
Шкаф за повиване или маса за повиване

Устройство за къпане/тип шезлонг/
Джаджа за повиване
Термометри/за стая, за вана, за дупе/
Аспиратор за нос
Нокторезачка /или ножичка/
Непромокаема подложка за креватчето
Помпа за кърма
Шишета 2бр. 1бр.биба 1бр.четка за шишета
Гъба за баня
2 пакета Памперси /1 за болницата 1 за началото/
2 пакета мокри кърпи Нивеа с крем/за дупе/
Музикална висяща играчка за кошарата и разни дрънкалки


Кофа
Леген
Кош за мръсно бельо
Сапунерка
Канче за баня
Прах за пране
Съд за преварена вода/ или термокана/
Съд за изваряване на шишета
Лъжичка и чашка
Щипки за пране/новички/
Дъска за гладене


Аптечка

Капки против колики /Babynos , Sab Simplex/
Лепенки за пъпче/ след родилното ако има нужда само/
Чай против колики Хип
Подложки за сутиен /след родилното да взема/

Козметика

Сапун за къпане Нивеа
Крем цинков против подсичане /пудра/
Олио за тяло /зехтин преварен/
Клечки за уши с ограничител
Памук, слънцезащитен крем
Физиологичен разтвор за очички почистване
Четка/гребен/

Спално бельо и други
2бр. Спални комплекти
2бр. Одеялца/ тънко и дебело/
1бр. Цветна пелена за количката за излизане /Сънчо/
1бр. Възглавничка
1бр. Обиколник за кошарката
1бр. Хавлийка за след баня
1бр. Комплект за изписване
2бр. Малки хавлиени кърпи
1бр. Спално чувалче без ръкави
4бр Комплекти тензухени пелени

Дрешки

Бодита с къс ръкав 4-5бр.
Бодита с дълъг ръкав 4-5бр.
Чорапки 5-6бр.
Шапка 1бр. Терлички 1бр.
Гащиризончета с дълъг ръкав 4-5бр. /със зътворено краче които са/
Ританки 5бр.
Жилетки с дълъг ръкав 2бр.
Жилетки с къс ръкав 2бр.
Камизолки 4-5бр./ с предно затваряне /
Гащи с крачолче 3-4бр.
Блузки с ръкав 3-4бр.
Панталонки 3-4бр.
Виж целия пост
# 7
списъци тук има много, копирайте един за да не се бърката и хайде на пазар (поясненията които съм дала са за една моя приятелка на която пратих списъка и ако искате не ги вземайте под значение)

ЗА БОЛНИЦАТА

ЗА МЕН

ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ
ИЗСЛЕДВАНИЯ И ОБМЕННА КАРТА, КАРТОНЧЕ С КРЪВНАТА ГРУПА
ЧЕХЛИ/ДЖАПАНКИ – вземи джапанки, незаменими са като се подмиеш  и си мокра
ХАВЛИЕНИ КЪРПИ – ГОЛЯМА И МАЛКА
ЛАСТИК И ЧЕТКА ЗА КОСА
ЧЕТКА И ПАСТА ЗА ЗЪБИ
САПУН
САМОБРЪСНАЧКА ЕДНОДНЕВКА аз се бръснах, ти си реши дали ще ти се наложи за три дни (ако не си си направира „тоалет” задължително носи да не те обръснат са някоя обща)
ЛИГНИН - 500г нагъни си го още от вас
ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ – НОЩНИ
МОКРИ КЪРПИЧКИ
НОСНИ КЪРПИЧКИ
ТАМПОНИ ЗА КЪРМА
ПОМПА ЗА КЪРМА – може да я донесе някой след раждането, кърмата слиза някъдена около 3-ия ден – (не избързвай, не се знае как ще си с кърмата)
ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ
ЙОД / ОТВАРА ОТ ТЕТРА В ПЛАСТМАСОВО ШИШЕ ЗА ДА СИ ПРАВИШ ПРОМИВКИ –някой ще ти го донесе в болницата като родиш, едно шише 2л ще ти стига предполагам за около ден, всеки ден да ти носят!
МАЛКА МИНЕРАЛНА ВОДА / БИСКВИТИ, СОЛЕТИ И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ШОКОЛАД!!!
НЕЩО ЗА ЧЕТЕНЕ/ХИМИКАЛКА/ЛИСТА  - не че ще ти е до четене ама ......... да има
ДЖОБНИ ПАРИ
ФОНОКАРТА И/ИЛИ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН+ЗАРЯДНО!!!
ТЕЛЕФОННИ НОМЕРА
ПЕЛЕНА – ЧАРШАФ ЗА РОДИЛКИ – З БР (едни такива като превръзка, 50 ст./бр)
АНАЛГИН
2 НОЩНИЦИ
ВИЛИЦА, ЛЪЖИЦА, ЧАША – в болницата са гнусни
СПАЛЕН КОМПЛЕКТ –чаршаф, калъфка, плик – в Б-с ти дават само одеало и гнусна възглавница без калъфка
ДВА СУТИЕНА КОИТО СЕ ЗАКОПЧАВАТ ОТПРЕД!!!!

ЗА БЕБЕТО

ПАМПЕРСИ ЗА НОВОРОДЕНИ –моите приятелки казаха да взема някакви обикновени и да ги сметна по 4бр/на ден, по толкова им искали, аз обаче си взех Хъджис, в Б-с за разлика от другите градове не ти вземат предварително памперсите, а само в момента на смяната, така че няма опастност твоите (хубави) да отидат на друго бебе
РЪКАВИЧКИ ЗА БЕБО
МОКРИ КЪРПИЧКИ - PAMPERS - малък пакет – на мен не ми трябваха
Олио
Пелени – поне 3 комплекта
Бебешки сапун
Клечки за уши
Хавлия -  но не тази която ти е за у дома, че често ги цапали със зеленото лекарство дето мажат пъпчето, обикновена нова

Ето списък с нaй-необходимите неща, които трябва да има у дома при завръщането на бебо и мама от родилното:
Креватче  - взехме сгъваема кошарка и сме безкрайно доволни, докато е на горното ниво няма нужда от матрак или дюшек)
Матраче за креватчето
Непромокаема подложка - аз ползвам за еднократна употреба (води се чаршаф за възрастни)
Количка
Дъждобран за количка
Термометър за въздуха (може да е комбинирани за въздух и вода), взех комбиниран на „Дисни”, много сладък, 5,30лв – не върши кой знае каква работа ама те и другите вероятно са такива
Спален комплект (завивка, чаршаф, калъфка) –. вземи 1 бр., вероятно някой от роднините ще ти подари поне още един комплект завивки с олекотено одеалце
Обиколник - чак след 5-6 месец по мое мнение – ако не сте със сгъваема кошара
Дрънкалка за количка - след първия месец
Чанта за носене на бебешките неща - обикновено се продава с количката
Порт бебе - не е толкова необходимо да не кажа хич
Чадърче за количката – не съм ползвала още
Кенгуро, след 3-6 месеца (аз я слагам след втория по малко, можеш да го ползваш от момента в който бебето си държи стабилно главицата)
Непромокаема постелка за повиване – нямам, не че е лошо, но можеш и без нея
Пелени върху които да слагаш бебето като го преобуваш и сменяш памперс и т.н. - ще ти останат след болницата и за това основно ще ги ползваш
Ваничка - добре е да е със стойка
Възглавничка (хавлиена) за вана - по желание, пази главичката на бебето, подпираш си с нея и т.н. (аз имам едно .......... хавлия се нанизва на една метална стойка, по-добра е и съхне бързо)
Легенче
Каничка за поливане
Прах за пране бебешки – ползвам  „Тео бебе”, евтин и добър прах, омекотител Силан Синзитив
Термометър за вода ако вземеш комбиниран този отпада
Термометър за бебето – аз имам такъв дигитален залъгалка, казват че не са много точни
Хавлийка - 2 бр.
Бебешки сапун и шампоан, Бебешко олио - моята козметика е на Бюбхен (олиото е на Нивеа), много съм доволна
Четка и гребенче (имам само гребен на Чико против млечни корички, върши работа)
Ножичка / нокторезачка
Аспиратор за носле задължително
Влажни кърпички
Крем / пудра против подсичане
Памперси
Бодита с къс ръкав– мин. 6-7 бр.             
Бодита с дълъгбез ръкав (според сезона)– мин. 6-7 бр.    ДРЕШКИ ВЗЕМИ МАЛКО, ЧЕ МНОГО ЩЕ ТИ ПОДАРЯТ
Гащиризончета с къс ръкав - мин. 5-6 бр.       
Гащиризончета с дълъг/без ръкав (според сезона) - мин. 5-6 бр.
Ританки – мин. 5 бр.
Горна блузка - тип жилетка – мин. 2 бр.
Лигавници - поне 3
Шапчица - според времето – мин. 2 бр.
Памучни чорапки - 3 чифта
Дебели дрехи за студено време - терлици, елече
Якенце

СУХО МЛЯКО – задължително имай някакво всичко се случва, може пък „от раз” да ти спре кърмата ако нещо се паникьосаш
Шишета - за вода, за сок (ако е на изкуствено хранене ще ти трябват повече, но не знам колко) аз имам 2 за мляко (Др. Браун), едно Чико за вода  и едно за сок - Бертони
Биберон-залагалка хубаво е да си вземеш и кутийка за биберон, да не се въргаля на всякъде, а и бебетата се заиграват с нея (моите биби са каучукови, бебата други не признава, а иначе пие от силиконови)
Съд за преваряване водата за пиене или ако имаш чисто нова тенджерка
Съд / уред за преваряване на шишетата и бибероните не съм си взела, но ще сирилизирам с таблетки Чико, много са удобни, продават ги на Метро, Штъркел ... абе май на всякъде. 16 таблетки са около 8 лв. Една е за 5 литра и с действие 24 часа. Разтваряй половинка в 2,5л така таблетките ще те изкарат месец. По-изгодно е и по-удобно от това да преваряваш шише на 3 часа
Четка за почистване на шишетата и бибероните

КОМПЛЕКТ ЗА ИЗПИСВАНЕ – одеалцето гледай да е плюш (не полар, че се валя) за да можеш да го ползваш за количката, аз си взех сатенено, ама не бяло а едно цветно с мишоци много сладко
ОТ АПТЕКАТА
СПИРТ 70% ЗА ПЪПЧЕТО
ЛЕПЕНКИ ЗА ПЪПЧЕ
ПАНАДОЛ БЕБЕ
СУЛФАТИЕЦОЛ
ЦИНКОВА ПАСТА, АКО СЕ Е ПОДСЯКЛО БЕБЕТО
ПАКЕТ ПАМУК
ФИЗИОЛОГИЧЕН РАЗТВОР ЗА ОЧИЧКИТЕ И НОСЛЕТО, продават го и в бебешките магазини
Капки против колики - Babynos или Sab Simplex – ако имате силни колики нищо не помага
Риванол
Кремче против слънце (аз имам спрей на Чико)
Виж целия пост
# 8
Майко мила.....какви дълги списъци!  #Crazy  #Crazy  #Crazy
Това е полезна тема, предлагам на модераторките да я заключат като важна тема, за да може всеки лесно  да си направи справка... Wink

Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 9
Ето и един не чак толкова пълен списък и от мене:
3 бр. потник боди
2 бр. боди с къс ръкав
2 бр. комплект гащеризони
1 бр. шапка /за всеки случай/
1 бр. ръкавички
2 бр. боди с дълъг ръкав
2 бр. комплекти за спане
1 бр. обиколник
1 бр. шише 125 мл.
1 бр. шише 250 мл.
2 бр. биберон
1 бр. залъгалка
1 бр. стерелизатор за микровълнова
1 бр. тенджера
1 бр. компл. четки за шишета
1 бр. катки за колики
1 бр. чай за колики
1 бр. Фризолак
1 бр. корито
1 бр. леген
1 бр. хавлийка
3 бр. п. пелена
2 бр. х. кърпи разл. размер
1 бр. шамноан за вана
1 бр. съпун
1 бр. олио
1 бр. крем против подсичане
1 бр. памперс New born
1 бр. памперс нормален
1 бр пенатени кърпички
1 бр клечки за уши
1 бр. непромукаема постелка
1 бр. постелка за повивоне
1 бр. термометър
1 бр. ножичка
1 бр. помпа за кърмене
1 бр. силиконови зърна
1 бр. протектори за сутиен/перящи/
1 бр. гермастан
1 бр. прах за пране
1 бр. омекотител
Виж целия пост
# 10
А какво значи подсичане ????????  33uu
Виж целия пост
# 11
Предполагам, че щом пишете тук във форумите знаете това, което има в сайта, но за всеки случай ето линкове:

Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето

И още:

1. Какво казват майките за различните марки бебешки продукти >>

2. Съвети за покупката на дрешки и принадлежности за детето >>

3. Избор на дрешки >>

4. Още полезни съвети за избора на дрешки >>

5. Избираме количка. Това е важно. >>

6. Какво казват майките за различните марки и видове колички >>
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия