АБКМ, Атопичен дерматит- с какво ни предстои да се борим?

  • 29 026
  • 146
Нека обсъдим всичко онова, което ни интересува и си бъдем полезни с инфо за алерголози, гастроентеролози, дерматолози и др.лекари.Да обсъдим кой с какво храни и какво изключва от менюто си, какви лекарства са му предписани и всичко което ни вълнува около тези две, ще ги нарека състояния на децата ни.
Аз и моето момиченце от скоро сме в тази ситуация и ще ни бъде от полза малко повече информация, за да можем да се справим с всичко онова което ни предстои.
А това е нашата история:
Моето момиченце днес навършва 9 месеца и от скоро сме с диагноза  АБКМ и Атопичен дерматит в лека форма, което аз подозирам от доста време Rolling EyesВсе още се кърмим, късно захранена и двата пъти в които съм дала АМ(Хипп, Аптамил) бяха злополучни за нас.Първият път на 3-ри м. дохраних с 40мл.Хипп и повръща на фонтан цяла нощ, вторият път на 6 м. сложих 1мер. лъж. в каша та и резултатът не закъсная повръщането беше ужасяващо, почти изпадна в коматозно състояние Shocked и се сдоби с червени петна около устата веднага след като изяде кашата.Още тогава заподозрях нещо, но си викам тя щ`ото е била само на кърма и за това.Сигурно има някаква непоносимост към АМ или някоя негова съставка.Два месеца по-късно реших сама да я тестувам и реших да дам по една лъж. кисело мляко само за тест и първите два дни нищо и аз се израдвах и на третият ден отново се появиха гадните червени петна и ето ни сега с тази диагноза.
Ходихме на алерголог и ни  назначи тест за мляко, но мисля да не го правя тъй като смятам, че на тази възраст е недостоверен, а освен всичко то моето си е жив тест-повече накъде newsm78
Водихме я и на гастроентеролог и ни поставиха тази диагноза-относно теста сме на едно мнение, към третата годинка.

Моля разкажете вашите истории и как се справяте с положението?Има ли израстване и кога се случи при вас?
Ще се радвам ако споделите какво готвите на вашите бебчета, кои храни избягвате като потенциален алерген?
Още не съм въвела глутен, желателно ли е да ичакам още няколко месеца или мога от следващият месец да започна?
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей,ние сме със същия проблем т.е без алергия към млякото само ад,дъщерями е на 1г3м и е така от 5тия си месец,мазала съм с всичко влкючително и кортикостеоиди,тогава резултата беше временен но много добър.Спрях да я мажа с тях от месец и сме на хомеопатия,за ефект още нищо не мога да кажа рано е.Тази диагноза е много гадна ,давам и всичко без банан,казаха че няма връзка с храната.И ние правихме тест още в началото,взеха и кръв от пръста беще отрицателен.
Извинявам се за лошия правопис ,но на моменти не ми работи буквата Р и  се получи малко хаотично.
Виж целия пост
# 2
А В КАКВО СЕ ИЗРАЗЯВА ВАШАТА АЛЕРГИЯ ТОГАВА?Не разбрах, не е към мляко и храни, а към какво?
Коя е причината за този дерматит?

Виж целия пост
# 3
Нашата кака Мони е с атопичен дерматит.Диагнозата и поставиха , когато беше колкото вас , на 8-9 мес.Имаше обриви по бузките , силно сърбящи.Търкаше си главичката във възглавницата , беше неспокойна.Случваше се да се прибави вторична инфекция , тогава обрива ставаше силно зачервен и отделяше ексудат.лекувахме се с Адвантан крем и Фенистил капки , но ефекта беше краткотраен.Състоянието се изостряше през студените месеци.Изключвах последователно различни храни от менюто , но така и не можахме да свържем заболяването с определена храна.С израстването рецидивите се разредиха , но все още не сме се отървали окончателно от дерматита.И отново преди седмица имаме 1 малко петънце , което сега третирам с Excipial с бадемово масло , старая се да употребявам кортикостероиди само в изключително краен случай.Това е нашия опит.Търпение.
Виж целия пост
# 4
Ами,те много лекари казват че това не е алергично заболяване а от много суха кожа,която е предразположена към това,но аз не вярвам.Нашите почти бяха минали и днес пас се изостриха въпреки непрестаните грижи които полагам за кожата,затова съм склона да вярвам че има и някаква алергия.
Виж целия пост
# 5
Аз приех,че причината е в кожата защото моят мъж,брат му имат екземи и баща им също е имал.Макар ,че нашата дерматоложка каза че не било наследствено но е голяма случайност тогава.
Виж целия пост
# 6
Здравей! При моето дете АД от около 5-месечна възраст.Преди това-на 2 месеца сложиха диагноза себореен дерматит,сухота на кожата.Лечението май не бе адекватно в началото-леки кремчета,никога не сме ползвали кортикостероиди,слава Богу!Минахме през различни козметични препарати.Най-добре се повлияваха обривите от балсам интензив на д-р Тайс с натчкерзен/има в него слънчогледово масло/.Пробвахме много други,но накрая сама си направих нужните изводи за това ,кое е подходящо за нашия случай.
  Никога никой лекар не ни е назначавал диета,нито ме посъветва от някаква храна да лиша детето,даже не знаех в началото,че трябва да избягвам бобови храни,риба,прясно мляко,цитруси,...Захраних с плодов сок от ябълка  на 1 месец и половина.Педиатърката така ме инструктира.Послеплодови пюрета на 3 мес.,зеленчукови на 4 мес.и т.н.,т.е.,по старата схема на захранване.
  След навършване на 1 год.дадох цитруси,грозде,прясно мляко,мед малко...
  Със сигурност съм установила,че се обрива допълнително от ягоди и праскови.Избягваме ги вече.Всичко яде от 18 месечната й възраст.Избягвам силните подправки,пържените и мазните храни,не запържвам нищо при готвене.зрънчо,фъстъци,ядки,бобови.Банан обича и редовно й давам още от 6-мес.бебе.
Виж целия пост
# 7
И аз да се включа тук, макар че още не съм я завела на лекар и тайничко се надявам да не е това, но съм почти убедена че надежда няма.
Една сутрин преди 2 седмици детето се събуди с червено петно на бузата, вече 2 седмици не й минават, стоят си.
Тогава пиех от 3 дни антибиотик, но същата вечер й дадох каша на хип млечна. Бога ми, досега й бях давала на Слънчо, на Фризокрем, не съм имала проблем и сега от няколко лъжици на ХИП да стане това..незнам, като прочетох на първата мама постинга и почнах да се замислям, дали това не ми е била най-голямата грешка, да взема хип, на голямата дъщеря не съм давала нищо от тази марка, не ми е имала проблеми..незнам какво ми предстои но малко ме е страх, не искам детето да страда и когато стане голям човек, дано просто отмине с времето  Sad
Но втори път ХИП няма да купя, независимо дали от кашата е било.
Виж целия пост
# 8
Здравейте ,малкото ми дете в момента е на две години .Проблемите ни започнаха от самото начало ,обриви ,кръв в акото .Фризопеп не му помогна ,изписаха Прегомин .До днес проблемите ни си остават не разрешени .Въпреки диети и всичко останало .Храните ,които може да приема са твърде малко .Прегомин вече не го внасят .От атопичния дерматит се оправи след като започнах да пера с Персил ,къпане с тоалетно блокче на Семамед ,двойно изплакване на прането и Стелатопия на Мустела .Но кръвта в акото се появява при най- малкия дразнител .Ходили сме при Мустаков ,Маринова и цялата гастроентерология ,Пирогов - девтте кръга на ада .
Виж целия пост
# 9
А може ли ей така изведнъж да почнат да дразнят прахове, козметика, която досега е ползвана без проблем?
Виж целия пост
# 10
Да ,при нас така стана но не беше изведнъж .Струпват се повече дразнители в един момент .
Виж целия пост
# 11
Здравейте!
Моята дъщеря вече е на 5 годинки, но проблема с АД си остава. При нея той се появи още от самото раждане на детето. В началото се мъкнахме при кожни лекари, мазахме се с кортикостероидни кремове, които за определен период от време имаха мн. добър ефект, но само временен, после минахме на диетично хранене с фризопеп, но тя вече беше на 9 месеца. Никой не ми каза, че в случея трябва да изчакам със захранването на детето.
За мн. от нещата се ядосвам, че съм ги правила, но нали уж докторите са за това!?
При нас червените петна сега се появяват след консумация на шоколад и продукти в които има мляко - предимно.
При по-тежките случай я мажа с Елоком, а през останалото време съм изключително доволна от Стелатопия на Мустела, макар и да е скъпичка.
Гледам нейните дрехи да ги пера с бебешки прах и омекотител, но и това няма ефект. Ще пробвам и аз с Персил , както Феята, дано да има положителен ефект, а Семамед какво е и откъде се купува?
Виж целия пост
# 12
Извинявам се за грешката - Catch пишеше за Персила , Феята моля да ме извини!
Виж целия пост
# 13
Грешно съм го написала - Себамед е ,миещо блокче купувам го от аптека .
Виж целия пост
# 14
Грешно съм го написала - Себамед е ,миещо блокче купувам го от аптека .
 
Грешно съм го написала - Себамед е ,миещо блокче купувам го от аптека .
Грешката е вярна Grinning Аз пера само с Персил сензитив дрехите и бельото на детето,понякога ползвам и бебешки сапун за натъркване на петната по тях/ако има/.
Един съвет-не ползвай никакъв омекотител,дори и да пише на него ,че е за бебешки дрехи.Чела съм ,че не бива да се ползва.Ако можеш,глади дрехите от вътрешната им страна-тази ,която е в пряк досег с кожата.

  На Себамед ползваме шампоана за сух скалп на главата-по препоръка на дерматолог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия