Споделете какъв е режимът на вашите 3-4 месечни бебета

  • 3 444
  • 22
Моля мамите, които имат бебчета на 3-4 месечна възраст ( разбира се, може и тези на по-големи, които си спомнят тази възраст), да споделят как горе-долу изглежда дневният им режим - кога стават сутрин, колко пъти дневно се хранят и кога, кога се разхождат, кога се къпят, кога лягат да спят - ако пропускам нещо важно, добавете. Полезно би било и да се спомене с какво се хранят. Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 1
ще напиша приблизително какъв е режимът,защото всеки ден е различен.
6.30-7ч-АМ/200мл/
сън до 8-9ч
после играе на активната г-ка
10.30-АМ/200мл/
пак си играе и спи около 30мин
Ако е хубаво времето излизаме на разходка
13.30-14ч зеленчуково пюре
следва най-дълбокият сън,около 2 часа
игра,рев,носене на ръце...
17-17.30 АМ/200мл/
Разходка,игри,рев/почти винаги около 20ч/,разнасяне на ръце,гушкане...
20.15-20.30 гимнастика
20.30 баня
21ч АМ /200мл/
сън до 3-4ч,после хленчене,пренасяне в нашето легло,чайче,биберон-залъгалка и пак сън
Дано съм ти била полезна  Hug
Сега е хремав и съня е по-малко за сметка на рева,но горе-долу в тези часове си вмества.
Към средата на месеца ще прибавя плодовото пюре в 17ч и плодовата каша./Ще ги редувам/
на мен също ми е интересен режимът на бебоците на тази възраст.
Виж целия пост
# 2
Ставаме в 6,00 часа; хранене - шест пъти дневно през три часа; разходки - от 10,00 до 13,00 и понякога вечер; къпане - половин час, преди последното хранене /някъде около 8,30 и 9,00 часа/;
заспиване - около 22,30 часа; храна - само кърма засега.  Hug
Виж целия пост
# 3
И ние бяхме на такъв режим от 6 сутринта, през 3 часа, но изяждахме по 120мл. 200 ми се струват страшно много. Ние сега на 10 мес изяждаме със зор 180, но си зависи от детето явно и как качва.
Виж целия пост
# 4
Ми качва нормално.1кг и нещо 1ви  и 2ри месец,600гр трети,но той се роди дребничък и има да наваксва.И ние това се шегуваме с приятелките ми и с педиатърката-яде много,ама много/едно пюре от 190гр не му стига на обяд/ а изглежда нормален,да не жака слаб  Mr. Green
По това прилича на мен  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Става около 7 сутринта
Яде между 150-200ml, някой път повече Shocked
Гледа си бебешко филмче за 30 минути
Играя с него
Сън от 9-9.30 като преди това хапва още малко
И така спи през 2-3 часа през деня.
Не сме на стриктен режим за храненията. Ръководя се по него. Някой път яде по-големи количества и по-нарядко. Някой път по-малко, но по често.
Излизаме по малко на терасата или до близкия магазин. Тук е още много горещо и ме е страх да го извеждам за по дълго.
Следобед се заиграва, но най -често заедно си правим компания и аз му говоря или той наблюдава внимателно като готвя Laughing.
Последно за деня яде в 8часа след баня и точно преди да заспи.
Виж целия пост
# 6
Всъщност няма режим - яде, спи и играе когато и се яде, спи и играе, но горе-долу е така:
Сутрин към 5-6 се е ококорила, хапва, после си говори с татко в леглото /аз правя кафе и ако има време, чета вестник/ към 8-9 пак хапва и заспива до към 11-12 . После пак яде, говорим си, играем си и излизаме /ако е хубаво времето/. Към 15ч. пак хапване и спане. После си идва татко и излизаме. Към 18ч. пак яде, после игра, къпане в 20 ч. папкане и сън, към 2ч. пак папкане, понякога и в 4....
Всичко това е доста относително, защото е само на кърма и я кърмя на поискване.
Пропуснах носенето, люшкането и гушкането, ма то се подразбира  Grinning.
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички до тук Simple Smile Хайде още да се включат!
Виж целия пост
# 8
Режим-всеки дне е различен Simple Smile
Но се спазваме към следния ядене през 4 часа изцяло на АМ.
Сутрин в 7 часа и спане до 11 часа пак ядене на АМ по 150 мл. след това игра около час и полувина после сън може и на вън да спи след това пак ядене пак игре около час и полуви два може и малко рев /защото ние сме от ревливите/ времето от 19 до 23 часа не иска да си затвори очичките нито за минута тогава е игра смях разнасяне и т.н. 22.30 баня ядене в 23 часа и после сън до 07 часа.Гледам викнаги когато е хубаво времето да я извеждам на вън защото тя много обича,но нямам определени часове за разходка.Това ни е програмата но както писах всеки ден е различна.След два дни ще почваме и сокчета след това и пюрета и се почва мазането Joy
Виж целия пост
# 9
ние нещо не можем да влезем в режим.Бебка се бонтува и това си е.Храним се почти винаги на 3 часа - много рядко на 4 часа.Къпем се вечер преди ядене , а разходки си правим сутрин от 10 часа до към 12 и слетобед от 16:00 до 18:00 някъде
Виж целия пост
# 10
И ние сме без режим. Кърмя на поискване - през около час-два, спи през 2-3 часа за около 20 минути, през останалото време - разходки, игри, разнасяне и дунудуркане. Нощем си спинка като понякога става и да си похапне. Общо взето борбата сега е да му направя една-две почивки през деня за около два часа, че с тези 20-минутни дрямки не се издържа просто, нищо не могада свърша така. Естествено, за сега това си остава просто мечта  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Мразим режим;  и двете  Joy Joy
Сутрин се кърмим в 5.30 - 8.30 за пръв път и после спим още 3  часа. После пак се кърмим и ставаме. Мием, правим гимнастика и отиваме на разходка. Беба заспива около 2 часа след ставането за около час. След разходката, или по време на разходката (ако е хубаво времето или компанията) сучем. По някое време има следобеден сън около 2 часа обикновено. А в по-късния следобед или към 8 понякога пак спи, ако следобедния сън е бил кратък. Вечер банята е в около 8 часа. Но преди 11.30 рядко заспива.
Виж целия пост
# 12
Ние имаме твърд режим. Когато детето е гладно- кърмя го, когато се умори- заспива денем в слинга или на гърдата, вечер самичко или на гърдата.
За разходката няма никакъв режим-били сме и по 10 часа навън ,както и само по 15 мин. някои дни.
Виж целия пост
# 13
 Лили е на 3 мес. и 1 ден.отскоро си върна едното нощно хранене и вече няма пауза от 6 часа Sad.през нощта яде през 3-4 часа ooooh!,през деня през 2-3 часа,но се пада горе-долу по едно и също време.малко спи и много гука.главно се гушкаме и си играем Hug,а ако времето е хубаво правим 1-2 разходки.с една дума-пълна демокрация Grinning
Виж целия пост
# 14
Е, радвам се, че и аз вече мога да се включа по темата, след като преди повече от три седмици малкото дяволче започна да капризничи по време на ядене и да яде наполовина от дневната дажба - с 6 хранения едва правехме 400-450 мл.  На втората седмица тръгнахме по доктори - предстоеше ни ваксинация и исках да съм сигурна, че всичко с нея е ОК и това са само капризи. Правихме пълна кръвна картина и изследване на урината - всичко уж в норми. Сменихме млякото, включихме добавка за овкусяване - абе глезотийки. Последва още една кошмарна седмица, в която тя до такава степен се изнервяше, когато трябваше да се храни, че още като почнех да й слагам лигавника, започваше неистово да реве... и така през три часа. Накрая си казах, че ще я оставя, когато тя пожелае (да й огладнее здраво дупето!), тогава да яде и... О ЧУДО! Нещата някак си се регулираха от самосебе си. Та, така и аз вече мога да кажа, че следваме някакъв режим - ядем през 4 часа (понякога до 5 часа). Е, от седем кратно хранене до преди месец изведнъж преминахме на 5 кратно, но поне ядем. За сега не я насилвам с големи количества, защото все пак през последните три седмици не е яла нормално. Сега яде по 140 мл. на хранене и го докарваме до 700 мл. на ден. Сутрин обикновенно спим до 10 ч. (даже в 6 се храним в полусън), после пак спим от 15 ч. до 18 ч. Сутрин след 10 ч. я слагам на ативната гимнастика, след обяд правим големи разходки - по три - четири часа седим навън, като през повечето време бебка спи.  Къпем се към 21.30 ч., папкаме и после спим до 6 часа сутринта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия