Нервно сукане?

  • 2 279
  • 18
Моля ви за споделен опит и съвет! Ирника е на 3 месеца и 20 дни. От около 3 седмици дохранвам между 1 и 3 пъти дневно с АМ ( сравнително малки количества - 60 мл след кърмене най-често). Наложи се, тъй като в предния месец наддаде много малко и беше изключително нервна непрекъснато, въпреки, че от самото начало се кърмим на поискване и винаги е сукала, толкова, колкото иска ( средно по около 40 мин м/у 7-10 пъти дневно). АМ давам винаги след кърмене и то само, ако преценя, че е още гладна.
От около 2 седмици понякога се случва да суче много нервно и накъсано - захапва и засуква уж добре, в следващия момент започва да се изпъва, да бута с крачета и да ръмжи и нервничи, дори да поплаква, пак се хвърля на гърдата и пак пуска и така. Местя на другата, сменям пози, оригвам я, но когато влезе в това състояние, обикновено накрая просто прекратяваме кърменето. И не дохранвам с АМ след това.
Тази вечер проблемът се оказа, че иска просто да си отиде в стаята и да си ляга в креватчето - веднага се успокои и скоро заспа, но друг път не знам от какво е.
Обикновено се случва следобед и вечер. Чудя се дали просто намалява броя на кърменията си вече, или аз тълкувам погрешно желания за хранене и ако не е гладна се изнервя, че я тъпча насила. Или иска да се отбива и иска да се храни с биберон само? ooooh!
Притесняват ме и тези драматични пускания на гърдата - сякаш отрова тече от там, а не вкусно млекце Sad
Сутрин и като станем си суче съвсем добре. Има и дни, в които това изобщо не се случва. Помагайте!
Виж целия пост
# 1
Хей, никой ли няма да удари едно рамо?  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Ето рамо  Mr. Green
Тони винаги е бил нервен потребител. И още е  Crazy ама и още си е кърмаче  Wink
Просто бебетата също си имат дни и дни.. А и колкото повече растат, толкова по-интересн става света около тях и искат всичко да видят. Много често ми ги е правил тия номера - ама той си е шило.
Пробвай като за стачка - на тъмно и тихо, в сънено състояние.. Гледай да не е превъзбудена или прегладняла.
Виж целия пост
# 3
duhi-puhi, жива и здрава за рамото  Mr. Green Малката любопитка го направи пак преди малко  Confused Сутринта към 8 в полу-спящо се нацока геройски, после около 11 пак с пълен кеф и айдееееее - около 14ч пак мрън, дърпане и максимум 5 минути смислено сукане от 2те гърди общо... "Затворих сергията" и това беше. Реших, че не е гладна. Последва носене, наблюдение на нашия обяд в ръцете на баба й, която ни гостува и сега заспа  Laughing Коркам се все пак, че не си дояжда, ама не дадох АМ.
Виж целия пост
# 4
А дали не е някаква стачка?
Както ти е казала duhi-puhi, пробвай като начало да я кърмиш на тъмно и тихо място, помага много.. Peace
Виж целия пост
# 5
Току-що пак попрочетох и за стачката и за нервното сукане. На всичко прилича ooooh! струва ми се, че иска да си промени режима и е в период на активен растеж. Възможно ли е да се наяжда при реално сукане 3-5 мин? newsm78 И очевидно си имам т.нар. distractible baby - супер разсейваща се и любопитна душица!
Виж целия пост
# 6
а може ли това да са колики? Какви са и изпражненията на цвят? Мойта бебка така се държеше, когато имаше много колики.
Виж целия пост
# 7
Мила, това все едно аз съм го писала. Моята дъщеря,  на почти същата възраст прави абсолютно същото. Сега ще ти кажа според мен какво е това. Сутрин и Мая яде спокойно , защото гърдите са препълнени ( от скоро сама се отказа от нощното хранене) и си хапва доволно и спокойно.  Ние също се храним на поискване ( абе всичко като вас правим Simple Smile  на следващото хранене - някой път и стига , друг път -не . И започва по същия начин да нервничи и да мрънка. Аз много упорито я държа на гърдите - сменям едната , другата и така , но не се наяжда детето. До 3-тия месец какво ли не направих да си остане  само на кърма, но не успях. Четх тук , пусках теми. Измъчих и детето , а за себе си да не говорим. Постоянно се притеснявах дали е нахранена. Тя все плачеше.  Към следобяд и вечер е абсурд да я нахраня само с кърма.  Някой път и давам 150 мл. АМ за да съм сигурна, че се е наяла и след няколко часа като се е понасъбрала повече кърма я слагам на цицата. Но ако млякото е малко, изсуква го и  започва да нервничи , да плаче и да се дърпа.   не знам дали е стачка или просто нищо не пуска и детето плаче. Защо сутрин не стачкува  newsm78
Ами това е , ще следя и аз темата , защото при нас положението е същото.
Виж целия пост
# 8
Ами не е колики. Моето бебе ето вече е на  почти 9 месеца а все още ги прави тези същите номера. Най-вече следобед и особено вечер като я кърмя  започва едно мятане, дърпане, ритане... пуска гърдата после пак настървено захапва, понякога дърпа зърното и в това положение вече не и давам да сучи защото става болезнено. Мислех си, че млякото не  и достига, ама не, мляко има достатъчно. Мисля си, че може да е от зъбите, които я дразнят. И аз вече незнам. Но си продължаваме да се кърмим въпреки всичко и даже цицата е любимото и нещо, което като види и настъпва дива радост! Simple Smile Даже ми казаха, че е възможно да е въпрос на темперамент. Е, тя че си е темпераментна и любопитна, така е! Но наистина, когато е сънена не прави така, яде си кротко и си заспива отново.
Не се притеснявай, важното е да е здраво бебенцето и да расте.
Виж целия пост
# 9
Не са колики, определено - тях ги минахме и ги разпознавам  Mr. Green Сега съм почти убедена, че става въпрос за любопитство и силна впечатлителност - просто пълни "харда" много, иска всичко да види и чуе и се разсейва. Опитах да й дам одеве около 16.30, за да видя какво ще стане - тук в дневната, където обикновено сме не стана - влезе в обикновеното си насторение. След първото дърпане и пускане я взех и се преместихме в спалнята - тихо, спокойно, дори скучно е там сега. Тя свързва тази стая със сън и спокойствие. Засука веднага и сука спокойно 20 минути!Давах и двете гърди Simple Smile Действително, когато е още сънена и не толкова въвлечена в света около себе си ( напр. храненето като станем около 10-11ч сутрин) суче ок. Има го и момента с по-малкото кърма следобед обаче, но това не значи, че трябва да суче нервно. Ще продължа, когато се дърпа да кърмя на тихо и спокойно Naughty Пробвайте и вие!
Виж целия пост
# 10
Ей, ама 3-5 минути активно сукане си е чудно! Мойто като суче секунди от 3-4 месец насам кво да кажа.. Ама е като водна помпа - така ломи яко, че чак мозъка имам чувството, че ми засмуква  Crazy
Растат бебоците и по-бързо започват да се наяждат. Няма страшно, гладна няма да остане.. А и щом го прави само на определени хранения, не постоянно.. Няма страшно  Wink
Виж целия пост
# 11
Следобед и вечер се засилват коликите.  А те започват не веднага след раждането - може детето да има колики и да го боли стомахчето. Пробвай с някакъв препарат за колики малко преди яденето.
Друга причина би могла да бъде недосатъчен поток на кърмата.
Или лош вкус на кърмата - ти следиш ли какво ядеш и пиеш?
Виж целия пост
# 12
за 5м. е нормално да се наяжда и ние за толкова сме се кърмили.В спокойна обстановка иначе любопитства......
Виж целия пост
# 13
Разбира се, че следя какво ям и пия - не откривам за сега причинно-следствена връзка. Коликите й уж приключиха преди няколко седмици - няма вече гърчене след ядене, свиване на крачета, неутешим плач.
И следващите кърмения днес минаха ОК на тихо и тъмно. Действително в последните дни Ирника сякаш преживява голямо откриване на всичко около себе си и това се отразява на желанието й да суче съсредоточено.
Благодаря на всички - различни гледни точки и споделен опит винаги помагат!  
Виж целия пост
# 14
И ние сме в това положение въпреки че сме по-мънички и със сигурност не откривахме света преди 1 месец, но понякога и тихата и спокойна стая не помага - тогава си мисля че просто не му се яде а е изнервен като цяло от деня и много иска татко му да го метне на рамото и той да клюкарства отзад  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия